1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 18 август 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Намерно не потенцирав година во насловот, за да се користи секоја година...општо мис на светот :)
     
    На Hkikica и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    [СДК] Сакам да кажам...

    А бе ко да се сестри близначки со претходната од Кина која година беше што зеде титула Мис свет ... :?: Него Лудо бизнис економи е тоа, Кина е засилена па вложува. Инаку навистина е девојката убава и нежна.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    [СДК] Сакам да кажам...

    Да си кинез значи дека можеш да си земеш рандом некој од улица и да си го наречеш близнак . :!: :lol: :tmi:
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    [СДК] Сакам да кажам...

    Меѓудругото,во топ три им се. Латини,косооки и нордијска ледена убавина.
    У превод, да не глумиме азијатко македонки и латино македонки,пошто ми се блуе од психологијата на нашите девојки шо се доживуваат дека имаат медитеранска лепота, па онда некоја џоа ледена кралица,а она од Берово (мислам нека не се навреди некоја),некоја арапска лепота,оно од Чаир, некоја се доживува као од Италија,а таа од Гевгелија, некоја се доживува као Португалија,а оно од Ресен,десета таму се доживува ко Бразилка,а тоа 150 сантими висока и гз ко два листа нова македонија,потенцијал за раѓање деца,претежно таква градба фаќаат од Скопје (да де,јас статистика водам! :D ), мисли ко од Шпанија да е,она на Кадмо се сунча! И онда цела Македонија пуна себе, со секакви по сепариња... :D
    Како и да го вртиш,македонките немаат исклучителна лепота! :D Оно убави сме си за по дома,не дека нема убави девојки,ама не сме убава нација,но сме добри по душа...радодајки ко луѓе,за све! И тоа е убаво! :D
     
    На agirl17, Buttterfly, LilBaby и 16 други им се допаѓа ова.
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Викате нашата била грда, а гледајте какви праќаат
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    И оваа демек уба е ?
    Викате дека нашата не знаела да збори англиски, а предходната мисица знаеше да состави една реченица?
    Се ваѓаше дека била возбудена, возбудена дека ќе ја даде круната!?
    И како што се сеќавам кога победи зборуваше на свој јазик.

    Наместено или не, претставничката на Кина е Мис на Светот, јас бев неутрална сеедно ми беше кој ќе победи, честитки! Убава е, нежна иако не се издвојува во ништо, иста е како сите Јапонки и Кинескињи :wasntme:

    Заклучок: Не е се до убавината! Иако ова треба да биде избор за убавина, а не кој повеќе поени имал во шутирање топки или „реприза на Олимпијадата“, или пак дека знаела да пее.
    Ако знае да пее нека се пријави на музички шоу, се бара убавина, а не талент!
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    црнка со плави очи wow :?:
     
  7. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    Кина победник woww преубава е девојката, природна , преубав глас ама сепак никој неможе да ја замени мис на Венецуела :) инаку фаворит ми беше Индија :rofl: :rofl:
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^и јас исто мислам за мис Венецуела :)

    ќе коментирам за Русија...една од државите каде се најубавите жени што би се рекло....според мене ништо special, тело има..ама скоро секоја од нив има, ама некако фацата и не ми се допаѓа баш :|
     
  9. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Победничката да си кажам искрено, не ми се допадна многу, слаткичка беше, ама имаше далеку поубави. :!: Мене фаворит Мексико ми беше, за убавина најубава беше.
    [​IMG]
    Прва придружничка Израел (според мене).
    [​IMG]
    Втора придружничка Шпањолкава.
    [​IMG]
    Да не звучам како расист, ама од црнкињиве ниедна не беше убава.Па поготово па оваа од Јужен Судан се чудам како до финале стигна!Ко изместена во фацата ми беше. :tmi:
    За нашава па, незнам што да речам, ај остај што ни е убава, ни има шарм, ама барем да се вклучеше во активностиве: спорт, талент ово - оно, ама ни трага од неа.Додуше па ко ќе подразмислам подобро што ја немаше нигде, ќе не обрукаше уште толку. :D
     
  10. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Мене ми се допадна од Русија слатка ,природна убавина и долга коса :inlove:
    А и да ме потсеќа на една позната руска манекенка која се самоуби :| :(


    ruslana korshunova russian rapunzel
     

    Прикачени фајлови:

    • 2i04x2w.jpg
      2i04x2w.jpg
      Големина на фајлот:
      10,5 KB
      Прегледи:
      238
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Не гледам ова. Ама кажаа кое место беше нашата?
    Или само првите ги кажуваат? :wasntme:
     
  12. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    2782816432864 место , затоа ја нема на листата на мис на светот на нет :?:
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. si.exs

    si.exs Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    139
    [СДК] Сакам да кажам...

    ^^ Ако не се убави македонките ,јас стварно немам коментар за женските тука. :lol: Не дека се најубави, не можи да се генерализира само што во глобала земено се убави. А тоа дека има некои што со шминка се само убави тоа да. :D Како и да е,сепак не можам да се пожалам.
    А од машките -македонци можам. :) Не знам дали ми се погодија по мој вкус тука ама стварно немам коментар. :x Од тело,па лице ,став...уфффф :)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Луѓе што ќе биде со темата Мис на светот 2011 ?
    Поодобро да се избрише, заклучи или... :?:
    Не ни е потребна, се што треба ќе се коментира овде. :^)
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    а па Лила Ф. уште вели...штета не влезе ни во првите 30
    добро до кога ќе се тешиме со ситници :fubar:
     
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    [СДК] Сакам да кажам...

    Lilit баш ме потсети на едни цури кои мислат дека ако имаат гз со кој неможат да поминат низ врата а се високи метро и жилет дека се Beyonce :^) Се сеќавам на една имаше газ мислиш распукана праска и тешко се снаоѓаше со просторот околу себе ама и тие околу нејзе .. а абре кога ќе ми текне тоа не беше гз тоа беше газиште од ноќните кошмари...газ свлечен до колена па уште во тесна фармерка |( :geek:
     
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    [СДК] Сакам да кажам...

    Jас неможам да најдам некое кинезче да го питуам стварно ли и они нас белците не гледале сите исти?
    :D

    Кинескињава ги направи горда пола луѓе у свет.
    Многу слабо е бре некако, 40 килца има. Освен ориз ништо не јаде вајда. Види ја нашава бре, мома со бутче и газе, наравно и целулитче. Тоа е од лапачка бре, грав, сарми, баклави и секако од многу седење пред фејсбук.

    Ајт помина, бар овие имаат добротворна организација и даваат огромни донации низ светов.
    Ама постојат уште Мис универзум, мис европа, мис азија, мис бикини, мис плажа, мис спорт, мис косоока, мис тинејџерка, мис адолесцент, мис овакво, мис онакво, мис дискотека, мис у маало. И додуше толку е лесно да се стане некаков мис денес, да можеш ако сакаш и друга држава да ја преставуваш како мис. Рецимо наши девојки се често мис Хрватска, мис БиХ. Што сакаш тоа можеш.

    И за крај....
    [​IMG]

    Најјак момент кога 3-4 мисици се забуткаа при претставување. Је је World Peace :D
     
    На Lolipop23 и Hkikica им се допаѓа ова.
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    [СДК] Сакам да кажам...

    Во глобала земено не сме убав народ,ни мажи,ни па жени (жени па особено,особено па у брак! :D ).Ако Македонско девојче китка шарена, сведочи за лепотата на македонската жена, чиј пак арехтип е црвеникава,долга коса,мноооогу облини,заоблени,румени образи, не многу високи,поточно тн здепасти... онда,да.Лепота опасна сме! :D
    Исклучоци има,секако,но реткост.
    Додека пак од сверниот сосед...имаат и убавина и стас,па дури и харизма,за која и ние не можеме да се пофалиме,зошто девојките тука се обично потивки, а надувани,пуни со себе (сосеткиве се,не дека не се,ама бар се муабетчики), не се разговорливи, искомплексирани и традиционално воспитани на што тивко пркосат у заднина. У превод ѕверка лицемерка, тивка вода,брег рони,све е у поштеноста пред јавноста...
    Така што...исклучоци да,ама генералната слика за нашата убавина...не сме убава нација,ако збориме во име на фактите.
    Ако зборам за мажите,размешлени се повеќето,ако се билдери,имаат мал пенис и големо его,и некоја геј и празна убавина,аеродромска лепота :D и така...и тука си има исклучоци.
    И това.
    Ама ај,да не се караме,најубави сме,на чело со мене. Еве идниот избор одам јас,ќе се жртвувам,малце на Бали да се одморам,ќе ви раскажувам како било,само дај да собереме пари на Црнокрак да им дадам,да потплатам! :D (ја ви се нудам,да ве извадам,пошто сум лингур!Ха! Си уат ај дид дер?! :rofl: Луѓе се заебавам,сериозно.)

    Хикице,јас знам и такви шо излегуваат по памучна куса панталона зошто се доживуваат ко од Бразил! :rofl: Нели е тоа хилеријс?! :D
     
    На Buttterfly, JoxyTheFreak, anabel-a и 12 други им се допаѓа ова.
  19. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Мене ниту една не ми остави впечакот, сите ми беа просечни, им ги заборавив фаците по 10 секунди.
    На видеата на јутуб што беа, таму кога се претставуваат, најубави од тие што ги видов ми беа од Албанија и Полска:
    http://www.youtube.com/watch?v=Kzijv2ghTbE
    http://www.youtube.com/watch?v=2-2aL8W_ZYQ
     
  20. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека Кина фер победи . :clap: Нели девојката од кина пееше опера ? Прекрасна беше и воедно талентирана . :) Но сепак бев за индијката . Како мило им помагаше на децата и жените од училиштето... :angel:
     
    На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.