1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 18 август 2012.

  1. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Оваа од Кина премногу ми се допадна, преубава беше..:)
    A нашава.. :x
     
  2. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Prege ja skapav baranje temata i nemozev da ja najdam...se nadevam naredniot pat podolgo da trae natprevarot,posto ovaa bese samo so muziki i ceremonii,a ucesnickite slabo gi vidov...
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Mене овaa црвенава :)
    A до сега што биле оваа Mексиканкава од 2010 ми била Hајнај од сите до сега :D
     

    Прикачени фајлови:

    • francija.JPG
      francija.JPG
      Големина на фајлот:
      419,6 KB
      Прегледи:
      251
    • perla.jpg
      perla.jpg
      Големина на фајлот:
      112,2 KB
      Прегледи:
      251
    На Divinebutterfly и supergirl22 им се допаѓа ова.
  4. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    И јас исто мислам и на мене ми беше фаворит Индија :) а нашата кое место е знае ли некој :wasntme:
     
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WhiteAngell

    WhiteAngell Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    2.303
    Пол:
    Женски
    Кина, симпатична е , но сепак од 7-те финалистки фаворит ми беше Индија :)
    За нашата немам зборови, катастрофа, само еднаш ја видов и тоа кога ги претставуваа една по една !!
     
  7. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    [СДК] Сакам да кажам...

    I jas mislam deka vo makedonija nema ubavi zeni site isti sme и си лициме kafeava kosa ili crna, niski i site ukraseni so vishok salo i celulit :^) Mazite isto neubavi ili mnogu slabi ili so pivo stomak. Ne sme ubavi :|
     
  8. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Мене ми беше преубава Колумбијката!

    http://www.youtube.com/watch?v=eY0sszFLpFo

    Иначе, Кина може е симпатична, али префорсирано ми изгледаше се тоа и не ми е многу по ќејф што победи. Од тие 7те дефинитивно бев за Индијката.

    А за нашава ... Па видовме оти имало и полоши бре! Не праќаме само ние нешто под просек дури.

    Венецуелката од лани, може девојката е преубава, али нека си научи англиски за сваки случај. ;)
    Превозбудена, жими оваквото. |(
     
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Не го следев настанов.А и заборавив. :lol:
    Сакам да видам слика од мис Венецуела и од Индија.Гледам многу ги фалите па сакам да ги видам.
    А и да кој земји беа прва и втора придружничка.
    А што се однесува до победничката, [​IMG].
    Мене ми е убава,не за друго туку дека има очи ко моиве :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. analia13

    analia13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    31
    според мене ок. беше што победи таа од Кина али јас сепак навивав за таа од Индија.Во секој случај овој мис не ми беше нешто посебно немаше некој посебно убави девојки (нитуедна неможе да и се гати ни за малиот прст на минатогодишната мисисца:)

    ^оваа година мис на Венецуела не ми беше многу убава а што се однесува на придружничките 2.Велс, 3.Австралија
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Да би била јас таму во жирито и оваа година би ја избрала Венецуела т.е. мислам на минатогодишната победничка. Значи преубава ми беше во секој поглед.

    Оваа година навивав за Русија, Мексико и Велс.
    Сите три ми беа преубави, а баш ми е жал за Русинката што воопшто не ни дотурка подалеку. И се разочарав кога Мексико не влезе во финале. Но барем една од трите доби едно место.

    А за победничката што знам. Ми беше симпатична, но според мене Русинката ми беше далеку поубава. Само ќе кажам за победничката дека има преубав глас.
     
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.310
    Пол:
    Женски
    Мене фаворит ми беше Шпанија,а и нашата претставничка беше убава,достојна за Мис.
    Победничката е симпатична,не велам не,но малку беше глупо,изборот си падна баш на домаќините,голема местенка :x
     
    На Divinebutterfly и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  13. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Мене баш ми се допадна многу победничката од Кина,но се гледаше дека е наместено. Фаворит ми беше мис Индија,како и на Бразил која што ми беше интересна и убава. Нашата ја видов само еднаш и кратко,но ми се допадна тоа што успеав да го видам од неа.
    Интересна ми беше и на Велс некако си беше уникатна со свој стил,а и дека има шарени очи уште поубава ми беше :D
     
  15. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Сите мисици беа убави, ако не се немаше ни да бидат таму! А, она за местенката, јас мислам дека не е местенка, но замислете прво колку е голема Кина, а кога се и одржуваше таму сите знаеле за тој настан, бил главна тема одамна, за разлика од нас, мислам јас денес дознав дека денес е мис на светот, а не го ни догледав крајот! слушнав дека тоа била Кина, така ми рече сестра ми, а јса тоа ладно го примив, мисалм го почнав од крајот а не го догледав ни него! Да беше во македонија сигурно ќе бев повеќе заинтересирана и навреме информирана! :lol: :fubar:
     
  16. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    за местенка, незнам дали е ама воопшто не ми се допадна изборот :x а посебно 2 и 3 место, мислам дека не заслужија.. незнам дали не гледав убаво без наочари ама имаше многу поубави од нив.. како на пример девојките од Казакстан, Украина, Словениа, Полска, Доминиканска Република, Чешка Р. .. преубаваи беа а некои од нив не дојдоа ни до првите 15.. а таа од Индија ми беше многу поубава во видеото каде што беше со децата, со лесно пуштена и права коса, отколку на изборот, со локните :| според мене, првите 3 воопшто не би ги ни ставила во први 10, ете можеби Кинескињата би ја ставила ама другиве не :shake:
     
  17. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Не гледав Мис на светот, но многу ми се допадна победничката. Баш има мил лик, баш има природен шарм и убавина. Мислев дека девојките од Кина се сите грда до грда, но кога ја видов пријатно се изненадив.

    Нашата претставничка не ми се допаѓа, има очи убави само. Тело има многу мазгесто, ликот и е груб.
     
  18. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Мене најубава ми беше мис Грција, симпатична беше победничката ама не беше ништо посебно искрено.
    И Австралија ми се свиѓаше, а нашава...мислам рандом девојки на улица има милион поубави од неа.

    [​IMG]
     
    На ludoto19 и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  19. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    Јас па не ни ја видов нашата.
    Ај молам, ако може некоја слика да стави како изгледала :)
     
  20. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Зошто не сме убави? Па вие улави сте бре |( Се потценувате.Имаме многу убави и жени и мажи.Не сте виделе настрана,затоа можи така мислите...Незнаете што е грдо и погрдо. Па и без шминка има убави луѓе.И ај ви се молам,убаво ни беше чупето што не претставуваше на Мис на светот,симпатична е.Јас па ич неќам некоја ко костур да излгеда,коските да и се познаваат и да е без облини |( Можи и јас сум малце дебелка,ама не викам дека сум грда. А и достате,сегде има убави женски низ Македонија.Има и такви што се прават најубави и се креваат,ама има и навистина што се убави и приземјени.Немора да се пријавени на мис за да бидат забележани. Можи од Етиопија е поубава или од Австрија или шознам јас што ги видов на Мисот. И не сме грд народ,ако бевме грд народ немаше да се раѓаат убави деца.А ај кажете која од вас ќе речи грда сум? Сите си имате убавина своја,можи не сакате некој свој дел,ама воглавно убави сте.Ајт.
     
    На potterholic, pamelche, Elenuskaa и 4 други им се допаѓа ова.