1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 18 август 2012.

  1. SomeWhere

    SomeWhere Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    Неможам да сфатам зошто не не бидува никаде,колку убави девојки има во Македонија а тие нашле да ја праќаат оваа изгубена,незнам кај им е паметот.Се за пари и баба ми ке ја пратат ако плати добро.
    Мис на светот не очекував дека ке биде таа имаше многу поубави девојки овие кинези многу ми се сплескани во профил незнам како може таква жена да биде најубава и пред се и замерив на забите.Ама сепак убава е на свој начин :)
     
  2. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    нашата арна беше ама не ја дадоа повеке од претставувањето каква можеа да пратат ама арнна е и ваа сеа тоа е се за пари,не дека се наше шо е не ми се свиѓа ама стварно колку поубави имаше ама тоа е
     
  3. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    па јас мислам дека сите треба на нивниот јазик да зборуваат како што направи победничката од кина а не сите на англиски па не сме од англија сеа ако зборат сегде кога се претставува државата па кажи нешто на твојот јазик а не на англиски..
     
  4. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    абе каква и да е сепак да не ја навредуваме толку девојката ја незнам дали од другите држави вака си викаат за нивните претставнички колку и да не е убава барем да ја подржиме девојката оние црнчугите да не беа подобри од нашата а и не с бара само убавина и треба да има нешто у глаата а не така да отиде таму како мува без глава нели видовте дека не ги оценуваа само според убавина туку и по пеење по спорт......по танцување
     

    Прикачени фајлови:

    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      5 KB
      Прегледи:
      320
  5. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Нашава, искрено, воопшто не ми се допадна.
    Најубави ми беа Мис Франција, Мис Португалија, Мис Русија и Мис Индија. Сепак, французинката ми беше нај-нај.
     
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
  7. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    На изборот за Мис свет кој се одржа во Индонезија, круната за најубава жена во светот ја доби Меган Лејн Јанг, во конкуренција со 126 убавици од целиот свет. Дваесет и тригодишна убавица од Филипините била крунисана за Мис Филипини во август годинава.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Кога ги видов сликиве се разочарав. На победничката слика нашминката изгледа убавица, ама на другиве слики е далеку од една просечно убава девојка.
     
  8. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Се согласувам со тебе Silver.E.

    Убава е девојкава ама некако да не му ставала силикон на муцето. И нема убав задник, ни добри нозе. Ништо!

    оф топик:
    Смешно ми е кога гледам одредени коментари на некои феминки. Си ги одбрале за фајворит најубави мисици девојките кои личат на нив или на нивните сестрички. Нарциси големи сте :D. Еее се се кажува со тоа. Своето е секогаш најубаво.
     
  9. ohana

    ohana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2013
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    268
    Искрено нашава што отиде да се натпреварува далеку од убава е. Јас незнам ни воопшто кој ја испрати, џабе се брукала само. :x Оваа што победи, мене лично во фаца убава ми е, ама нема некое убаво тело.
     
  10. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    http://www.missworld.com/Contestants/ мисици за 2013! Тажно е дека повеќето земји и не се потрудиле да најдат некои навистина убави и шармантни девојки.
    И баш ме интересираше да видам какви се останатите мисици бидејќи откако ги видов претставничките на Балканот се запрепастив. И можам да кажам дека и не се само овие нашите "балкански" девојки неубави. Повеќето пријавени се со некоја смешна убавина. Ама може тоа и се бара!

    Топ 4 :lol: :

    http://www.missworld.com/News/2013-04-2 ... Announced/

    http://www.missworld.com/Contestants/Philippines/ - не ми има добро тело, но откако ја видов на видеото како се претставува ептен ми се допадна. Многу е убава во лице, природна, гиг е :) а тоа ми се допаѓа и косата и е неверојатна.

    http://www.missworld.com/Contestants/Scotland/

    http://www.missworld.com/Contestants/Slovakia/ - срцка
     

    Прикачени фајлови:

  11. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Од Франција најубава беше ;)
     
  12. Petunia-Queen

    Petunia-Queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    315
    Убава е победничката, ама само во лице. Телото не ми се допаѓа :!:

    Инаку мене фаворит ми беше Мис Порторико! Многу ми се свиѓаше!! :inlove:
    [​IMG]
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Мис на светот гледав кога ги прогласија 20-те финалистки. Фаворит ми беше Филипини. Мило ми е пто победи. Изборов го следам од 2001 година.
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Гo следите ли тoa ,,нaпaѓaње., oд Дунaвкa Т. кoн Игoр Џaмбaзoв?


    Мoже некoј дa ми кaже кaкo е зaпoчнaл тoј ривaл хх