Митови и легенди

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vasilevska997, 9 октомври 2012.

 1. Vasilevska997

  Vasilevska997 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Феминки, можеби темава не е за тука ама ми треба итно. Ако има некој дома книга со грчки митови по ваш избор да ми напишете некој мит ама без кратење :/
  Или ако знаете некоја страна со целосни митови или грчки легенди. Ми треба за утре.
  Поздрав
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски