1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми дава лажна надеж

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 8 јануари 2010.

  1. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Devojki, kako da postapam so nekoj koj nekolku pati mi ima kazano deka me saka, sum imala mnogu ubavi momenti, i mi ima isprakano srcinja i baknezi... no toj nekoj sega ima druga i velat deka saka da se fati so nea :( no i pokraj toa na samo toj mi zboruva deka ponekogas iako e so nea bi mozel da napravi nekoja mala "greska" dokolku dojde vo iskusenie... so nekoj od kogo mnogu pati imam primeteno pogledi i koj mi ima prateno ( a so toa i posveteno) nekolku pesni so sodirzina te sakam, mislam na tebe.... no jas znam deka toj ne e za mene i mislam deka samo sum mu zafrkancija... ve molam za vase mislenje... pozdrav kiss
     
  2. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    O MALECKA MOJA KOLKU E UBAVO DA SE CITAAT POVTORNO TINEJCERSKI PROBLEMCINJA . ZLATO MOE TI SAMATA SI ODGOVOI NA PRASANJETO DEKA TOJ NE TE ZASLUZUVAL ILI NE E ZATEBE AKO TOJ E SO DRUGA A TI SE PUSTA TEBE STOMISLIS SOTEBE CE BIDE POINAKU ?
    EDNAS IGRAC SEKOGAS IGRAC !
    I ZAPOMNI PO DECKO I PO AVTOBUS NE SE TRCA SEKOGAS IMA NAREDEN :D
     
  3. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    daa taa recenuca deka po decko i po avtobus nikogas ne se trca- sekogas ke dojde drug mnogu ja postuvam :) inaku jas ova deka toj ne e za mene i ne me zasluzuva sum go kazala mnogu pati i sum probuvala na site nacini da go zaboravam no nisto... sekogas od koga ke go kazam toa, naredniot den toj ke mi kaze nesto ubavo ili ke napravi nesto ubavo i jas pak si se vrakam na staroto... :( navistina neznam sto da pravam, taa ne mu e devojka samo nekolku pati imaat iskoceno zaedno, a koga jas ke kazam iskacam so nekoj decko toj ne zboruva, toa se sluci denes, koga kazav takvo nesto toj se svrte i koga si otidov nitu cao ne mi kaza... neznam poveke sto da pravam... :(
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Немој да ги регистрираш неговите убави зборови. Ако ти стварно му значиш ќе престане така да се однесува и тоа со дела ќе ти го покаже, а не со симнување ѕвезди. Шо е твое ќе си дојде ;)
     
  5. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    pa da... najverojatno sto toa e samo lazna nadez koja toj mi ja dava i treba sto pobrzo da go zaboravam... negovite postapki vo slucajov ne ja opravduvaat celta...!
     
  6. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    MALECKA MOJA MI ZVUCIS TAZNA , VERUVAJ MI SRCUS NESUM NEKOJA DA SUDAM STO E PRAVILNO A STO NE, NO TI KAZUVAM NAJ ISKRENO MISLENJE KOGA EDEN COVEK SEDI NA DVE STOLICI ZAEBI
     
  7. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    fala... navistina vassite soveti mi davaat sila i me uveruvaat vo toa sto jas veke go znam no ne sakam da go priznaam - deka treba da go zaboravam :)
     
  8. Teush53

    Teush53 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ima eden sto mnogu mi se svigja mnogu go sakam .....No toj imase devojka ....Pred nekoe vreme oni raskinaa i sega toj e "SINGLE"....mja drugArka znae deka mnogu go sakam pa zobrese so nego deka ima nekoja sto mnogu go saka a on prasa koja e taa ...Naravno drugarka mi odpocetok ne mu kaza koja sum no toj insistirase na toa da doznae i koga dozna samo kaza deka so bifsata uste nezborel za nivnata vrska i deka jas mu sum se svigjala no .... sepak ne zborel uste so bifsata za nivnata vrska ...i ja prasal drugarka mi kaj ke izskacam nedela i ona mu kazala i on kazal sgurno ke se vidime !!! Dali da se nadevam deka nesto jas i toj ke bideme ili .....?
     
  9. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    :arrow: Темава ми беше многу интересна и морав да ја прочитам...Малечка16 се надевам дека до сега веќе си свртила нова страница во твојот љубовен живот,и дека веќе е заборавен тој тип...

    :arrow: Го прочитав и последниот цитат од Teush53 и мнооогу сакам да ти го дадам мојов совет:
    Нормално е да се надеваш на нешто убаво и романтично со момчето,но мислам дека не треба да брзаш затоа што треба прво убаво да го запознаеш...Прво размисли па потоа реагирај ;)
    П.С. Кога ќе се запознаете подобро,и кога ќе комуницирате нормално-тогаш ке бидеш сигурна дека вистински ти се допаѓа ;)
     
  10. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    lugje i jas imam problem . Tipceto so mi se svigja e so druga :( on mene ne mi priznva ama pak e sonea ! znam znae deka znam ama ne mi priznava premnogu go sakam iako znam deka ne me zasluzuva , A mi kazaa deka ne mu e bas po merka :worried: .. Mi nedostiga svarno ama glumam ladna tipka so ne se zamara za nisto ... mi zvoni mi pisi ne mu vrakam ........ :oops: Dajde nesto kazete mi svarno mnogu go sakam i mi nedostigat migovite sonego
    Blagodaram odnapred
     
  11. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90

    :arrow: лелеееее мразам вакви работи пошто и на мене ми се имаат случено :| ;(
    добро е тоа што не му враќаш на повиците и што глумиш *ладна* типка...
    јас те советувам да го викнеш насамо да поразговарате и да си ја отворите темата за да знаеш на што си...Само немој да му цимолиш бидејќи тој ќе си продолжи по старо...Разговарајте на само :arrow: face to face-бидејќи погледот и реакцијата на неговото тело ќе го издадат...
     
  12. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Gledaj sea jas ne sakam da mu pisam poveke, Ama sekade koga ke me gleda mi vika u stilot se zagubi te nema da pises, Sekogas me gleda toa go zabelezuvam , A za pravenje muabet uste malce ke go ostavam da bide " Sam " pa ke napadnam
    Fala Najmnogu za sovetot mi trebase svarno
     
  13. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Секогаш е така кога не им се обрнува внимание :D самите трчаат... :mrgreen:
     
  14. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Ммм си се пронајдов во овој случај... и навистина тоа игнорирање многу помага за тој да се запраша каде згрешил, но најлошо е што пак мене ми ја префрла вината за се што се случило... ама веке од ден на ден се помалку се замарам со тоа :D
     
  15. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Мене секој ден ме прашува каде сум зошто ме нема а е со друга :(((((((((( И јас не се замарам пред пријатели / другарки и познаници ама вас бар може да ви кажам не ме знаете не можев да издржам сварно тешко ми е некогаш ама секогаш сум со главата горе не покажувам колку ми значи го чувам тоа за себеси да си го хранам егото . Сеа запознав нови 2 типчиња па ќе видиме што ке биде
    ( Со едниот флерт со очи а со другиот сум мн добра другарка )
    Поздрав
     
  16. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Мене секој ден ме прашува каде сум зошто ме нема а е со друга :(((((((((( И јас не се замарам пред пријатели / другарки и познаници ама вас бар може да ви кажам не ме знаете не можев да издржам сварно тешко ми е некогаш ама секогаш сум со главата горе не покажувам колку ми значи го чувам тоа за себеси да си го хранам егото . Сеа запознав нови 2 типчиња па ќе видиме што ке биде
    ( Со едниот флерт со очи а со другиот сум мн добра другарка )
    Поздрав[/quote]
    е ова баш сакав да го слушнам :D има и други преубави момчиња,а ние девојкиве се замараме само со еден ист.. :lol:
    и јас бев едно време иста како тебе,,само еден го *сонував* :lol: ,а сега...не постои таков во мојот живот-а сепак имам пеперутки во стомачево благодарение на останатите преубави момци... :up:
     
  17. ejokerm

    ejokerm Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    mozno e da saka da se zeza no tebe...no nisto ne e sigurno,probaj da zboruvas so nego...i kazi mu kako ja gledas ti celata situacija..moj sovet
     
  18. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Девојки, остајте ги момците што не се замараат за вас, ние сме многу поинтелегенти суштества од нив. Сепак има многу момци што ќе не сватат и ќе ни покажат дека вредиме повеќе и воедно ќе не ценат и обожаваат. Тие треба да трчат по нас ние треба да бидеме Принцези кој чекаат да бидат фатени ( од момчињата). Поздрав и не се замарајте многу затоа што како растам се повеќе сваќам дека не вреди да се замараш. Дотерај се нашминкај се облечи високи потпетици и оди да се журкаш со другарки , а не да седеш и да жалиш.Поздрав :)
     
  19. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Да, да... јас со текот на времето сфатив дека тој навистина НЕ е за мене и си свртев нова страница, иако на почетокотме болеше и кога ке се присетев на моментите поминати заедно ми беше многу тешко па и понекогаш и до ден денес ми е, но сепак не чувствувам веќе ништо кон него... Тој сега е сам, но јас сум толку убедена дека не сакам ништо со него и кај мене не се појавува никаква надеж :)
    Сега имам друг проблем, со друг дечко кој најпрво да кажам го "искористив" за да го заборавам овој, но сега чувствата кон него станаа поинтезивни. Проблемот е во тоа што ние се имаме мувано еднаш и толку. Тој на некои мои другарки им има кажано дека ме сака и дека сака нешто со мене, но сега вели дека сака повторно, но не сакал тоа да биде така како минатиот пат, па да ги расипеме односите и такви некои работи. Јас воопшто не го сфаќам. Тој наоколу зборува дека ме сака, а мене ништо не ми кажува, всушност ние не ни комунуицираме многу :worried: . Незнам како да постапувам, но дали мислите дека тоа што тој го вели на другите е вистина, но му е срам мене да ми признае, или можеби има некои други намери?
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    го читам постов и ептен ме интересира што се случи ики.олсен со ситуацијава? :worried: од сите тројца еден биднаааа? :tmi: