Ми дава лажна надеж

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 8 јануари 2010.

  1. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Devojki, kako da postapam so nekoj koj nekolku pati mi ima kazano deka me saka, sum imala mnogu ubavi momenti, i mi ima isprakano srcinja i baknezi... no toj nekoj sega ima druga i velat deka saka da se fati so nea :( no i pokraj toa na samo toj mi zboruva deka ponekogas iako e so nea bi mozel da napravi nekoja mala "greska" dokolku dojde vo iskusenie... so nekoj od kogo mnogu pati imam primeteno pogledi i koj mi ima prateno ( a so toa i posveteno) nekolku pesni so sodirzina te sakam, mislam na tebe.... no jas znam deka toj ne e za mene i mislam deka samo sum mu zafrkancija... ve molam za vase mislenje... pozdrav kiss
     
  2. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    O MALECKA MOJA KOLKU E UBAVO DA SE CITAAT POVTORNO TINEJCERSKI PROBLEMCINJA . ZLATO MOE TI SAMATA SI ODGOVOI NA PRASANJETO DEKA TOJ NE TE ZASLUZUVAL ILI NE E ZATEBE AKO TOJ E SO DRUGA A TI SE PUSTA TEBE STOMISLIS SOTEBE CE BIDE POINAKU ?
    EDNAS IGRAC SEKOGAS IGRAC !
    I ZAPOMNI PO DECKO I PO AVTOBUS NE SE TRCA SEKOGAS IMA NAREDEN :D
     
  3. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    daa taa recenuca deka po decko i po avtobus nikogas ne se trca- sekogas ke dojde drug mnogu ja postuvam :) inaku jas ova deka toj ne e za mene i ne me zasluzuva sum go kazala mnogu pati i sum probuvala na site nacini da go zaboravam no nisto... sekogas od koga ke go kazam toa, naredniot den toj ke mi kaze nesto ubavo ili ke napravi nesto ubavo i jas pak si se vrakam na staroto... :( navistina neznam sto da pravam, taa ne mu e devojka samo nekolku pati imaat iskoceno zaedno, a koga jas ke kazam iskacam so nekoj decko toj ne zboruva, toa se sluci denes, koga kazav takvo nesto toj se svrte i koga si otidov nitu cao ne mi kaza... neznam poveke sto da pravam... :(
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Немој да ги регистрираш неговите убави зборови. Ако ти стварно му значиш ќе престане така да се однесува и тоа со дела ќе ти го покаже, а не со симнување ѕвезди. Шо е твое ќе си дојде ;)
     
  5. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    pa da... najverojatno sto toa e samo lazna nadez koja toj mi ja dava i treba sto pobrzo da go zaboravam... negovite postapki vo slucajov ne ja opravduvaat celta...!
     
  6. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    MALECKA MOJA MI ZVUCIS TAZNA , VERUVAJ MI SRCUS NESUM NEKOJA DA SUDAM STO E PRAVILNO A STO NE, NO TI KAZUVAM NAJ ISKRENO MISLENJE KOGA EDEN COVEK SEDI NA DVE STOLICI ZAEBI
     
  7. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    fala... navistina vassite soveti mi davaat sila i me uveruvaat vo toa sto jas veke go znam no ne sakam da go priznaam - deka treba da go zaboravam :)
     
  8. Teush53

    Teush53 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ima eden sto mnogu mi se svigja mnogu go sakam .....No toj imase devojka ....Pred nekoe vreme oni raskinaa i sega toj e "SINGLE"....mja drugArka znae deka mnogu go sakam pa zobrese so nego deka ima nekoja sto mnogu go saka a on prasa koja e taa ...Naravno drugarka mi odpocetok ne mu kaza koja sum no toj insistirase na toa da doznae i koga dozna samo kaza deka so bifsata uste nezborel za nivnata vrska i deka jas mu sum se svigjala no .... sepak ne zborel uste so bifsata za nivnata vrska ...i ja prasal drugarka mi kaj ke izskacam nedela i ona mu kazala i on kazal sgurno ke se vidime !!! Dali da se nadevam deka nesto jas i toj ke bideme ili .....?
     
  9. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    :arrow: Темава ми беше многу интересна и морав да ја прочитам...Малечка16 се надевам дека до сега веќе си свртила нова страница во твојот љубовен живот,и дека веќе е заборавен тој тип...

    :arrow: Го прочитав и последниот цитат од Teush53 и мнооогу сакам да ти го дадам мојов совет:
    Нормално е да се надеваш на нешто убаво и романтично со момчето,но мислам дека не треба да брзаш затоа што треба прво убаво да го запознаеш...Прво размисли па потоа реагирај ;)
    П.С. Кога ќе се запознаете подобро,и кога ќе комуницирате нормално-тогаш ке бидеш сигурна дека вистински ти се допаѓа ;)
     
  10. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    lugje i jas imam problem . Tipceto so mi se svigja e so druga :( on mene ne mi priznva ama pak e sonea ! znam znae deka znam ama ne mi priznava premnogu go sakam iako znam deka ne me zasluzuva , A mi kazaa deka ne mu e bas po merka :worried: .. Mi nedostiga svarno ama glumam ladna tipka so ne se zamara za nisto ... mi zvoni mi pisi ne mu vrakam ........ :oops: Dajde nesto kazete mi svarno mnogu go sakam i mi nedostigat migovite sonego
    Blagodaram odnapred
     
  11. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90

    :arrow: лелеееее мразам вакви работи пошто и на мене ми се имаат случено :| ;(
    добро е тоа што не му враќаш на повиците и што глумиш *ладна* типка...
    јас те советувам да го викнеш насамо да поразговарате и да си ја отворите темата за да знаеш на што си...Само немој да му цимолиш бидејќи тој ќе си продолжи по старо...Разговарајте на само :arrow: face to face-бидејќи погледот и реакцијата на неговото тело ќе го издадат...
     
  12. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Gledaj sea jas ne sakam da mu pisam poveke, Ama sekade koga ke me gleda mi vika u stilot se zagubi te nema da pises, Sekogas me gleda toa go zabelezuvam , A za pravenje muabet uste malce ke go ostavam da bide " Sam " pa ke napadnam
    Fala Najmnogu za sovetot mi trebase svarno
     
  13. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Секогаш е така кога не им се обрнува внимание :D самите трчаат... :mrgreen:
     
  14. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Ммм си се пронајдов во овој случај... и навистина тоа игнорирање многу помага за тој да се запраша каде згрешил, но најлошо е што пак мене ми ја префрла вината за се што се случило... ама веке од ден на ден се помалку се замарам со тоа :D
     
  15. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Мене секој ден ме прашува каде сум зошто ме нема а е со друга :(((((((((( И јас не се замарам пред пријатели / другарки и познаници ама вас бар може да ви кажам не ме знаете не можев да издржам сварно тешко ми е некогаш ама секогаш сум со главата горе не покажувам колку ми значи го чувам тоа за себеси да си го хранам егото . Сеа запознав нови 2 типчиња па ќе видиме што ке биде
    ( Со едниот флерт со очи а со другиот сум мн добра другарка )
    Поздрав
     
  16. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Мене секој ден ме прашува каде сум зошто ме нема а е со друга :(((((((((( И јас не се замарам пред пријатели / другарки и познаници ама вас бар може да ви кажам не ме знаете не можев да издржам сварно тешко ми е некогаш ама секогаш сум со главата горе не покажувам колку ми значи го чувам тоа за себеси да си го хранам егото . Сеа запознав нови 2 типчиња па ќе видиме што ке биде
    ( Со едниот флерт со очи а со другиот сум мн добра другарка )
    Поздрав[/quote]
    е ова баш сакав да го слушнам :D има и други преубави момчиња,а ние девојкиве се замараме само со еден ист.. :lol:
    и јас бев едно време иста како тебе,,само еден го *сонував* :lol: ,а сега...не постои таков во мојот живот-а сепак имам пеперутки во стомачево благодарение на останатите преубави момци... :up:
     
  17. ejokerm

    ejokerm Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    mozno e da saka da se zeza no tebe...no nisto ne e sigurno,probaj da zboruvas so nego...i kazi mu kako ja gledas ti celata situacija..moj sovet
     
  18. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Девојки, остајте ги момците што не се замараат за вас, ние сме многу поинтелегенти суштества од нив. Сепак има многу момци што ќе не сватат и ќе ни покажат дека вредиме повеќе и воедно ќе не ценат и обожаваат. Тие треба да трчат по нас ние треба да бидеме Принцези кој чекаат да бидат фатени ( од момчињата). Поздрав и не се замарајте многу затоа што како растам се повеќе сваќам дека не вреди да се замараш. Дотерај се нашминкај се облечи високи потпетици и оди да се журкаш со другарки , а не да седеш и да жалиш.Поздрав :)
     
  19. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Да, да... јас со текот на времето сфатив дека тој навистина НЕ е за мене и си свртев нова страница, иако на почетокотме болеше и кога ке се присетев на моментите поминати заедно ми беше многу тешко па и понекогаш и до ден денес ми е, но сепак не чувствувам веќе ништо кон него... Тој сега е сам, но јас сум толку убедена дека не сакам ништо со него и кај мене не се појавува никаква надеж :)
    Сега имам друг проблем, со друг дечко кој најпрво да кажам го "искористив" за да го заборавам овој, но сега чувствата кон него станаа поинтезивни. Проблемот е во тоа што ние се имаме мувано еднаш и толку. Тој на некои мои другарки им има кажано дека ме сака и дека сака нешто со мене, но сега вели дека сака повторно, но не сакал тоа да биде така како минатиот пат, па да ги расипеме односите и такви некои работи. Јас воопшто не го сфаќам. Тој наоколу зборува дека ме сака, а мене ништо не ми кажува, всушност ние не ни комунуицираме многу :worried: . Незнам како да постапувам, но дали мислите дека тоа што тој го вели на другите е вистина, но му е срам мене да ми признае, или можеби има некои други намери?
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    го читам постов и ептен ме интересира што се случи ики.олсен со ситуацијава? :worried: од сите тројца еден биднаааа? :tmi: