1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми дава лажна надеж

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 8 јануари 2010.

  1. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Значи, тотално го оставив. не ми значи повеќе го сакам само како познаник, од таа љубов само ми остана една голема подпоора под мене што ме тушка кон нови предизвици, фустанче+штиклички+парфемче+друштво+добра музика - алкохол -благи работи = Добра забава
    Поздрав
     
  2. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    ај мене сеа нека ми помогне некој :/
    се запознавме на мојот роденден и при крајот на роденденот праша да се муваме али јас неможев дека требаше татко ми да дојде :D -.-
    и после ден два почна лајкови да ми остава на сликите на фејсбук али ајде нема врска тоа. и ја неможев да го чекам веќе и му кажав се што ми лежеше на душа. он го игнорираше сето тоа и другарками ми го избриша од фејсбук за да не го глеам и да го игнорирам(иако она го имаше па пак можев да глеам шо му се случува со профилот од кај неа).поминаа 2-3 месеци исе стави во врска ама не пишуваше со која, и ме адна мене - истиот ден штом ме адна се стави слободен ПАК ме боцкаше, на сите можни слики стаи лајк, и ми стави група на wall со срценце на крај (иако не се знаеме баш нај нај).
    коа го прашале што е ова нешто групи боцкања со мене овој само кажал она прва ме боцна. и не искоменитирал ништо друго. престанав да му враќам на боцкањето и после 2 недели пак он почна да боцка.
    ШТО САКА?
    -али многу ми е убав :@
     
  3. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Очигледно е дека за него изгледаш недопирлива па се обидува на било кој начин да стаса до тебе. 8) Ти на твојот роденден си му дала надеж дека он тебе може да те има,ама шансата му избегала па сега сака да си ја врати. :lol: Мислам дека детево те посакува затоа шо не би те замарал толку да не беше така.А иначе под која смисла му кажа се шо ти лежи на душа?Му кажа дека ти се свиѓа? :^) Ако е така...Да знаеш дека сака да биде со тебе. ;) Дај му шанса,флертувај. Штом е убав... :D поздрав :*
     
  4. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    да му кажав дека неможам веќе да чекам да ми каже дали има планови за со мене.
    ама многу ладнокрво се понаша ако толку ме посакува зашо не ми пише некогаш на мсн или било каде.. едноставно само со лајкови го прави тоа и боцкања. и ако ме посакува зашто изреагирал така - она прва ме боцна и само попреку погледнал????
    дај боже да е така како што викаш - ама не ми изглеа за таква работава :(
    неможам како да флертувам со лајкови и боцкање? никогаш не ми пишал да почне разговор.
     
  5. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    леееееееее ама мангуп се правиии... :@ многу ме нервираат такви. сака со тебе а чека ти да му речеш :^) :^) ауууф паметниов...веруј дека му се свиѓаш и мислам дека сака да биде со тебе. аааама многу се праи дечково мафијаш :@ :P малце напрај се и ти таква...биди малце лоша за да си ги смири акциите ;)
     
  6. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    бев лоша со тоа шо го избришав од фејсбук 2 месеца, бев лоша со тоа што не му враќав на неговите идиотски боцкања, со што друго да бидам лоша?и ја мислам дека ме свиѓа али очигледно сака да трчам по него и он да се диви на тоа. или па само се заебава со мене :(
     
  7. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22

    Го сакаш или само ти се свиѓа?
     
  8. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    50 -50 сум
    и го сакам онака и ми се свиѓа. пред да го избришам имав денови коа рикав за него -.-
     
  9. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    се гледа дека има 16 години по понашањето.мислам,јас имам 15 ама ги знам како се однесуваат на 16 години. :D Пробај да го отсакаш.ако не бива тогаш застани го некогаш во живо и прашај го дали планира нешто со тебе.ама не биди очајна.биди онака...ни да ти е сеедно ама ни да си премногу заинтересирана. :) ;)
     
  10. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    мислам дека ќе умрам од смеа и дека нема да иам гз тоа да го напраам.
    замисли си го моментот ти идеш до него и го прашуваш. едноставно зезнато е -.-
    ама шо да праам. а иначе го отсакував 3 месеци ама ништо :D
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Тамми , а да пробаш да бидеш ладна ? Не му пишувај , немој со боцкања и лајкови на фејс -Исто као да го нема . Да видиш дали ќе превземе тој нешто . Да не губиш џабе време :)
     
  12. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    фала ви женски многу.
    ама работата е што го направив тоа. 3 месеци го немав нигде и дечкото пак ме адна и на фб и на мсн (го имав избиршано од сегде) и пред 2 недели престанав да го боцкам. вчера он почна пак. незнам у кој филм е.
    уфффф. дебил човек :@
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не не , не го бриши .. така ќе види дека те нервира тоа и уште толку ќе почне .. Онака ладна биди , не го бриши , ама не му возвраќај на ништо ;)
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Епа тогаш не е за тебе , продужуваш без него . Чим не се труди , што ќе ти е таков ? :)
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Претпоставував дека е на тие години. Типично понашање на едно „фраерче“. Машките на тие години ништо не мислат со таа тиква нивна. Ни самите не знаат што сакаат, не знаат да си ги дефинираат желбите, за разлика од нас кои побрзи сме во созревањето.
    Мој совет: дај му време да порасне :lol: :lol:
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека дечково не е сериозен.Никогаш не ти кажал во лице дека те сака,не е толку упорен.Не вреди да мислиш на него ;)
     
  17. strawberry555

    strawberry555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Мене мојот симпатија ми дава лажна надеж така што една ве4ер доага кај мене нешо ми шепоти на уво, ме бакнува на образ , ми вели дека му се свигам , дека сака да се мува со мене а друга ве4ер оди кај моите другарки и исто така и на нив и вели нешто сли4но... :@
    Еднаш ја повика мојата другарка и ја гушнал а потоа и рекол декА тоа го направил само за да ме направи мене љубоморна ... :@ а јас демек пукав од љубомора :rofl: :rofl:
    Ми вели да се мувам со него :worried: јас некако навистина имам чувства спрема него ама не сум баш сигурна бидејки го сметам за нај нај голем женскар :D
    Што да правам??? искусни кажувајте :D
     
  18. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Не дека сум многу искусна, ама ќе ти кажам. Имеше голема шанса и јас да се зацапам во еден таков како твојата симпатија. И тој мене, на увце убави работи, кога немаше да се видиме на мсн по цели ноќи со него. И оп, наеднаш гледаш ми кажува бил со друга, а после ми врти одма тема демек нема ништо со нејзе, јас сум била поважна и тинтири-минтири. :fubar: Добро бе, што си мислат тие дека можат да си се зафркааваат? Јас само почнав да избегнувам разговори со него, не сум прилкучена кога гледам дека и тој е, не одам у близина на неговото маало и крај. А ми фали :?:
    Само ќе ти кажам таквите типчиња нема да се променат. Сега се твоите другарки,а потоа и некои други девојки.
    Стој си подалеку од него :*
     
  19. strawberry555

    strawberry555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    :(
    И оваа вечер ми се случи истото :@
    Не можам да го избегнувам бидејки мислам дека го сакам
    разумот ми вели заборави го , срцето вели сакај го :(
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Дека си љубоморна, СИ, тоа мораш сама на себе да си го признаеш :)
    Ако ти се свиѓа, мувај се, зошто да не, но :!: внимавај.
    Срцето не давај го. И самата велиш дека бил женскар ;)