1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

 1. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  ne sum jas kriv...ona me potseti...:D :idea:
  bash vaka ja zamisluvav deka igleda...

  [​IMG]

  a vie...kako gi zamisluvate tie...
  shto gi chitate a ne gi poznavate...
   
 2. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Prasuvas za tebe ili??????? :lol: :lol:
   
 3. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  ...pa i mene me chitate...valjda.!? :lol:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Valjda! :lol: :lol:
  Aj ti prv!
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  А ја како ви изгледам? :D
   
  На juksi-fem му/ѝ се допаѓа ова.
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Pa mene dosta seriozno.Mislam dek si seriozn alicnost,pa mozda i stroga.
  A jas ?
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па добро,пола сум сериозна личност,но строга не баш.
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Vidis ..pogodiv! :lol: :clap:
  A jas?
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  babyketi супер си :D
   
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  АААААААма и не сум лошааааааааа :D
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И мене Гордана некако како построга така, посериозна ми делуваше. А бејбикети ми е супер цура, супер мама и најслаткоречива. :D
   
 13. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Ma koj kaza deka si losa???????? :worried:hock:
  Samo si seriozna licnost ,koja nabiva stravopocit!
  Tesko na partnerot,mu se tresat koskite ,od tebe...nema labavo :lol: :lol: :lol:
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Ova slatkoreciva ne se odnesuva na "prepredena" tuku na ubav recnik :lol: :lol: :lol: :lol:???????????????????
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  на убав речник секако :D :D
   
 16. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Па добро јас ја решив дилемата како изгледа Babyketi....Идеална плавуша, :lol: одличен соговорник и супер другарка.

  Гордана тебе те замислувам како една комшивка,твоја имењачка а покрај тоа и таа е вљубеник во уметноста...Така да многу ми личиш на неа.... Таа е плавуша...А ти?

  Марли! Тебе не можам визуелно да те доловам,ама со оглед на тоа што сме под истиот хороскопски знак,знам од прилика каков табиет си. :lol:
  И Марли кого тоа го замислуваш? И како? Па сликата не ти излегла?Или има некоја финта да не збуниш? :lol:
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Не сум плавуса,значи обратно до плавуша.Можеби вака делувам строго кога оставам коментари,но незнам,добро сепак тоа е ваше мислење и го ценам.
   
 18. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.243
  Допаѓања:
  43.114
  Свесна девојка 8)
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.560
  Разиграно на почетокот,сега малку меланхолично,но секогаш уметнички расположена,веројатно си го носи во себе како дел од животната и енергија.На себе најважна,за другите ако има место. :D
   
 20. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Јас добив претстава за:
  Хипица..ме потсекаш на мене :) те замислувам како весела личност секогаш насмеана ама пошто ги знам овновите..сигурно секогаш си го застапуваш своето јас,сакаш да си единствена и посебна со свој карактер и своја мисла... свој стил на живот и секогаш со весели коментари :)
  Гордана девојка повозрасна нели од 20 нагоре? со одличен вкус за книги и слики ,уметничка душа,заљубена во уметноста како и мене :D со сериозни коментари ама со одбрани зборови и кажани на фин начин :)
  Babyketi како грижлива мајка, упорна и истрајна личност многу благодарна за секој совет и мислење пошто секогаш врака на коментар :) И романтична душа мислам :roll:
  Марлеј мене ми изгледа како многу фин дечко со голема смисла за хумор и многу инспирација зошто гледам еден куп теми му истекнуваат :D :D
  Другите уште не суспеав да ги декодирам ама сигурно ке дадам за уште некој коментар у скоро време :D
  Него некој доби претстава за мене :lol:
  Поздрав