1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

  1. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
  2. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Хипица ја замислувам како некоја многу повозрасна одшто пишува ...според размислувањата, и отприлика ја чувствувам за блиска поради тоа што имаме ист хороскоп :D 8) Лилит како некоја многу интелигентна личност, реална и праведна :) Ако ми текне за уште некој ќе допишам ;) :up:
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: Искрено ти си првата која ми го рекла тоа.И баш ме изненади. Пријатно. Да ме видиш во живо ќе речеш дека ти изгледам за помала одошто ми пишува во изводот. :lol: :lol: Фала многу
     
  4. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.394

    Хаха и јас го мислев истото. Ептен зрела за годините.

    Супер е темава! Јас главно ги делам мислењата на Катја.

    Ама имам друго прашање, дали си ги замислувате некако луѓето физички, или кога ќе помислите на некој ви излегува пред очи сликите што ги имаат ставено?
     
  5. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ARIEL mnogu simpaticna zenska.Mnogu pomlado igleda za godinite i maskite sizat koga ke pomine vo blizina.Mazot ti neka izvini ,ama toa e moeto mislenje!
     
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.394
    Хахаха, фала :D
    Не до толку, али ќе биде :lol:
     
  7. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Aj kazi deka pogodiv!!!!!
    Pisav na edno mesto deka sum rodena na najgolemiot pravoslaven prorok Sv.Prorok Elisej...pa ti vidi :lol: :lol: :lol:
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе зависи од сликата. На пример за тебе нема шанси сликата да ми излезе, како кутија прашок не те замислувам. :lol: :lol: Делам мислење со бејбикети, дека си секси мама. :lol: :lol:
    Ама еве пример за тања6, колку и да се обидувам да си ја замислам, само тоа сликичката ми излегува пред очи. :D
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ариел ја замислувам нешто како Меган Фокс само со темни очи,не знам зошто.И што би се рекло жена за се,браво!И кариера и семејство...
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Хехе,темава е гром :up: :up: :up:
    Е дај јас да ви кажам како ве замислувам:Hipica прво,темпераментна,симпатична со локнички(прочитав :D ),Секоигаш спремна да даде одговор,и со доста терзвено размислување(со оглед на годините).
    Marley,појма немам освен креативноста,мислам дека секогаш сака да проба нешто ново,и што е најбитно,не ги мрази жените(по се изгледа) :lol: А,и мислам дека е романтична душа ;)
    Babyketi,Немам зборови,се согледува дека си сууупер,многу си го сакаш семејството,фала богу,ама и помалку плашлива и мрази да биде во неизвесност(како мене).Плус секогаш спремна за совет,и тоа не било каков,секогаш на место.А за физички таа најубаво ни се претстави,па ако те сретнам некогаш во БТ ќе ја познаам :lol: :lol:
    Gordana10,мнооогу слики и специфичен вкус за уметност,строга не ми делува,ама исцрпна и сериозна во одговорите :)
    и на крај сите сте комуникативни,мојата омилена доблест кај човекот,затоа сме сите тука на форумов, нели?
    Е за другите понатаму!!!
     
  11. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.394

    Хахаха, не знам ни јас зошто, ама верувај дека не си далеку. Барем по обликот на лицето и косата, ... иначе не дека би не' помешал некој :lol: .... уствари може ама ќе не познаат по очите, кафени ми се мене :lol:

    Иначе мене за сите ми излегуват сликите, и покрај тоа што за некој по описите низ темите знам дека не е така... ама што да се прави, една слика 1000 збора вреди :lol: . Е бејбикети тука ми прави проблем, не можам да ја визуелизирам, а од денес кога ќе помислам на неа ми излегува зелено цветче. Дај те молам стави каква и да е слика, од цртан, филм, шо да е...
     
  12. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    А јас, а јас??? :P
     
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    a za meneeeeee? :roll: :)
     
  14. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Ееее слика Марли,слика ама сликата нема врска со реалноста. :lol: :lol: :lol:
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ај и јас да кажам по нешто....хмммм вака babyketi и kristin4e со оглед на тоа сто се мајки и имаат формирано семејства така делуваат посериозни и имаат реални и разумни размислувања и сваќања, според тоа што го пишуваат на форумов, ама за физички изглед незнам најверојатно слично на сликичките од форумов :lol:
    Lilit навистина постовите и се издвојуваат од останатите....пишува на поинаков стил и баш е интересно да се прочита.
    Hipica е неа пошто никот и сликата ме потсеќаат на шаренило од бои, ја замислувам како весело девојче дружељубиво и доста паметна со супер размислувања за своите години :D
    Gordana10 само ќе кажам мудра и прецизна барем така ми делува.... ;)
    Marley е стварно незнам пишува 40 год. на профил па некако не ми иде да претпоставувам како изгледа ама без лутење според воздраста како татко ми некако возрасени и сериозен тип :mrgreen:
    ете отприлика за неколку....кога ке ми текне ќе пишам и за останатите, се разбира и вие за мене можете да пишете и да ме искритикувате/пофалите и сл. :lol: :lol: :lol:
    да не заборавам едно прашање....Dark-Rose пишуваш и на друг форум???...ако не се лажам те имам сретнато и на еден друг форум :?:
     
  16. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Да, точно и јас тебе те имам сретнато :P Позз***
     
  17. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Интересно вака...Кога станува збор за карактерните особини лесно е да се извлечат заклучоци врз основа на исказите во постовите...Ама кога треба некого како физикус да го замислам малку по тешко ми оди и обично грешам...

    На пример

    Ариел - Тебе те замислував како малата сирена(твојата прва сликичка,нели)само што не ми личеше на Меган Фокс, туку на Никол Кидман во младите години...Со бело лице и црвенкаста коса,брановидно навиткана...

    Лилит - Ти некако ме асоцираш на Јелена Жугиќ...Само помлада...

    Дарк Роуз
    - Кога ќе помислам на тебе само црно цветче ми излегува...
     
  18. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
  19. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    ама е интересно вака..... :lol: ;)
     
  20. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Значи, не пишувајте Да, точно, фала се согласувам, коментирајте она што се бара од вас. Вака излегува дека сакаме да сме последни за само да не коментираат :)Само добронамерна забелешка е ова.

    За девојчето над мене, не знам, ми личи на ептен емотивен примерок. А дека е Мила, веројатно таква е и по природа :)