Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  babyketi ja zamislivam kako grizliva majka, dobra sopruga i pred se super licnosta koja znae da te sovetuva na nacin koj nema da te povredi :) istoto go mislam i za lilit :) a za fizicki izgled sto znam :) kako majka mi :D crni slabi i ubavi :)
  shela ja zamisluvam isto kako mene samo vo stiilot na oblekuvanje malku po drugacije :) AJDE SEGA VAS VI E REDOT KAZETE MENE KAKO ME ZAMISLUVATE :)
   
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  2468 јас те замислувам како многу емотивна девојка и грижлива и како да сака се да и биде подредено како што си замилила незнам зошто така мислам :) и како девојка што секогаш е расположена да виси на форумов :lol: а физички нешто како на сликата долга коса црна и црн тен :)
  Лилит како многу темпераментна и амбициозна,секогаш со преубави и исцрпни мисли и што е можно по неедноставни :D и ја замислувам како многу дотерана девојка со одбран вкус и свој негуван стил :)
  Шхелеа како многу забавна девојка со посебен стил на за изразување на мислите и голема уметничка душа....а физички девојка која обожава капчиња и парталчиња кои ме потсетуваат на стилот на вечните сањалици ако ме сваќаш ?
  Погодив нешто :D :D
  А за мене некој ке казе два три збора :D :D :D
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Еве ме повторно,мене пак Хипица ми изгледа стварно возрасно,но и искрена личност,затоа што сум приметила кога остава коментари,го кажува тоа што го чуствува,без преправање,но исто така и интересна личност,комуникативна,отворена.Бар така мислам.Јас пак ке пишам,оти сега за сега тоа ми текна,па за понатаму,ке одговорам и за други :D
   
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  ...eee od kaj znaesh pa ti.. :worried:hock:...slikava ne e za komshikati Gordana.. :?
  ...inaku nemam problem so vizualizacija...kako i so materijalizacija...
  ...vchera imav mali tehnoloshki problemi...taka i si napishav vo horoskop...
  ...idi vidi toa i za tebe vazi... :lol: :lol:

  ...na temava jas kje se izrazuvam slikovito...poshto mi e po ednostavno...
  ...i site tie koi mozam da gi zamislam kje si dobiat slikichka... :)
  ...ne deka nekogo nemozm da smislam...samo treba vreme da gi zapoznaam...:lol:
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  :lol: me pogodi vo se ne mi se veruva :lol: e ajde plus i shiski imam :roll:
   
 6. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  кратко време сум на форумот но ке кашам првите две личности што воопшто и ме асоцираат на форумов и на фемина не знам зошто се babyketi i hipica

  За babyketi пред се само еден коментар да прочиташ е доволен да сфатиш што е по професија и со што се занимава :) дефинитивно мој тип во смисла на размислување и погледот на работите. Премногу сака деца исто како и јас и мисламд ека за неа семејството е свето.. некако ме асцира на спој на две скроз различни личности со сите добри особини во неа.. не знам како да објаснам да не бидам погрешно сфатена :D се позитивно :lol: Физички ја змаислувам како фатална црнка :lol:


  hipica не можам да им поверувам на сопствените очи за годините не можев ни да претпоставам и јас те змаислувам како многу весела и пријатна личност. физички не би можела да те опишам можеби откачена насмеана плавуша ? :D


  кате21 пеперутка и кристин4е ги замислувам баш како сликичките што ги имаат не знам зошто не можам да ги змаислам физички во секој случај пријатни личности.

  RainBow мислам дека вака беше никот...Црнка со кратка коса која има јасно поставени цели во животот и го обожава својот дечко ;)  Можеби грешам многу имам прочитано само малце теми на форумот и мислењата ваши а секако и на други но вас кои ве наведив погоре сум ве приметила и сте ми останале во главата и секогаш со задоволство го читам вашето мислење :) поздрав голееееммм
   
 7. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  babyketi :D ne e bas crnka ama...
   

  Прикачени фајлови:

 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Јас ќе ти кажам зошто: кој има зелени цветчиња? :lol: :lol: :lol: :lol:
  далеку од плавуша :lol: :lol: Бринета чистокрвна, од оние потемните :D
  А за другото си погодила.
  Јас пак тебе те замислувам така како височка девојка, коса до рамена и изразити усни :D
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  хахаха темава баш стана интересна.....а кога би ставиле слики сите е дури тогаш ќе биде шокантно :lol:
  зошто гледам многу мои пријатели го читаат форумов и скоро сите од фејсбук се фанови на фемина :D

  а за мене ќе каже некој два - три збора??? :oops:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Гоу-Грл: секси цура, висока(сите некако високи ми испаднаа :lol: ), со долга бујна коса, брановидна, смеѓа. :D
  Погодив....нешто? :?
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  хуху фала за ова секси цура :D
  ова за костата погоди, не да ми е бујна...како грмушка ми е понекогаш,а и долга да :D .....накај црно повеке иде ама ок ;)
  за ова висока баш ме насмеа...кога ќе си облечам 10 cm штикли да височка сум....иначе не баш :lol: онака просечно :)
  описов заликува на сликичкава што ја имам на форумов ;)
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.507
  Допаѓања:
  44.744
  RainBow мислам дека вака беше никот...Црнка со кратка коса која има јасно поставени цели во животот и го обожава својот дечко ;)
  Уууу не да не сум црнка :) па уште и со кратка коса :lol: Баш обратно.
  И мислам дека би се изненадиле да стаиме слики хахаха ќе се најде некој со некој :lol:
   
 13. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Е за мене си кажувам Марли.Никако не ми оди ова...Како и да ги замислам во главата, реалната слика излегува сосем поинаку...И немој ти за комшиката моја...Откако си фати пат за дијаспора и нејзе треба да ја замислувам... :lol:
   
 14. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  Хаха....горе доле за сите имам некоја слика што ми излага пред очи кога читам некој пост....
  Ќе почнам со Хипица - убавко, заводливо, препаметно девојче, просто ме воодушевува за своите години, нискичка како што и самата напиша и темна бринета :lol: со јасно зацртани цели, и некако многу не ги шмиргла тие што и застануваат на патот на истите....вивната многу високо(како и во сонот :lol: ) но сепак многу приземјена, со јасни граници и цврсти ставови
  Еве во овој пост и бејбикети :lol: ...на секое поле ја замислувам различно...дома добра, грижлива мајка и сопруга, која премногу се труди околу семејството...сака се да е под конец....надвор према другите, строга, добродушна, на сите им сака добро, но на никој не му дозволува да манипулира со неа....јасно и гласно кажува што има...амбициозна, точно знае што сака, и работи на тоа....и како што видовме се исплатеше :lol: физички, атрактивна плавуша, дефинитивно класичен , префинет стил на облекување( за ова сум најсигурна) :lol: ....супер вомен :lol:
  И лилит која бтв ја обожавам, како добродушно будалче :lol: (немој да ми се налутиш :lol: )....паметна, интересна, необична, попустлива мноооооооооооогу....дозволува да и се качат на глава ......свесно....сака се што е поинакво....сезнајка....мила....со високо изградени критериуми кои понекојпат ги гази против нејзина воља, а баш затоа што е алтруист по природа....физичкиот изглед- убавка....тој збор многу ме асоцира на неа
  Сите ќе ве протресам убаво не се секирајте:lol: само сега немам време..... ;)
  A ВИЕ MЕНЕ, А ВИЕ МЕНЕ???????????????? :lol:
   
 15. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  ауууууу RainBow ептен сум те згрешила :)

  хипица точно така :)


  А за слики ставање мислам дека поинтересно е вака анонимно :) А посебно интересна ми е темава Marley генијалец кој никој не може да го замисли :lol:
   
 16. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Еве во овој пост и бејбикети :lol: ...на секое поле ја замислувам различно...дома добра, грижлива мајка и сопруга, која премногу се труди околу семејството...сака се да е под конец....надвор према другите, строга, добродушна, на сите им сака добро, но на никој не му дозволува да манипулира со неа....јасно и гласно кажува што има...амбициозна, точно знае што сака, и работи на тоа....и како што видовме се исплатеше :lol: физички, атрактивна плавуша, дефинитивно класичен , префинет стил на облекување( за ова сум најсигурна) :lol: ....супер вомен :lol:

  SEKOJA CEST NA KREATORKATANA OVIE REDOVI...DEFINITIVNO IMA POGODENO KAKO STO TREBA....
  MNOGU MI E MILO STO USPEALA DA VLEZE VO MOJATA SUSTINA ,PRED DA ME ZAPOZNAE.
  TREBA DA SE ZAPOZNAEME I PRIVATNO!
  SUPER KE SE DRUZIME..
   
 17. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448

  eх јас те мислев фатална црнка а уствари било фатална плавуша :lol:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.507
  Допаѓања:
  44.744
  Тууу сите не испогреши хахахаха :lol:
   
 19. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  Како би ме опишале мене ? :)
   
 20. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  66
  Ме потсеќаш на мене на млади (читајте луди) години :lol: Откачена, своеглава , чудна, слатка, занесена, посебна... СВОЈА!! Се во позитивна смисла секако :P

  А Лилит... мноооооооооогу иста како мене во одредени моменти. Понекогаш се чудам добро зар девојкава ми ги чита мислите?! :lol: :lol: :lol: Позз***

  П.С. аааааааа мееееенееееее?? :D