1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    babyketi ja zamislivam kako grizliva majka, dobra sopruga i pred se super licnosta koja znae da te sovetuva na nacin koj nema da te povredi :) istoto go mislam i za lilit :) a za fizicki izgled sto znam :) kako majka mi :D crni slabi i ubavi :)
    shela ja zamisluvam isto kako mene samo vo stiilot na oblekuvanje malku po drugacije :) AJDE SEGA VAS VI E REDOT KAZETE MENE KAKO ME ZAMISLUVATE :)
     
  2. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    2468 јас те замислувам како многу емотивна девојка и грижлива и како да сака се да и биде подредено како што си замилила незнам зошто така мислам :) и како девојка што секогаш е расположена да виси на форумов :lol: а физички нешто како на сликата долга коса црна и црн тен :)
    Лилит како многу темпераментна и амбициозна,секогаш со преубави и исцрпни мисли и што е можно по неедноставни :D и ја замислувам како многу дотерана девојка со одбран вкус и свој негуван стил :)
    Шхелеа како многу забавна девојка со посебен стил на за изразување на мислите и голема уметничка душа....а физички девојка која обожава капчиња и парталчиња кои ме потсетуваат на стилот на вечните сањалици ако ме сваќаш ?
    Погодив нешто :D :D
    А за мене некој ке казе два три збора :D :D :D
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Еве ме повторно,мене пак Хипица ми изгледа стварно возрасно,но и искрена личност,затоа што сум приметила кога остава коментари,го кажува тоа што го чуствува,без преправање,но исто така и интересна личност,комуникативна,отворена.Бар така мислам.Јас пак ке пишам,оти сега за сега тоа ми текна,па за понатаму,ке одговорам и за други :D
     
  4. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...eee od kaj znaesh pa ti.. :worried:hock:...slikava ne e za komshikati Gordana.. :?
    ...inaku nemam problem so vizualizacija...kako i so materijalizacija...
    ...vchera imav mali tehnoloshki problemi...taka i si napishav vo horoskop...
    ...idi vidi toa i za tebe vazi... :lol: :lol:

    ...na temava jas kje se izrazuvam slikovito...poshto mi e po ednostavno...
    ...i site tie koi mozam da gi zamislam kje si dobiat slikichka... :)
    ...ne deka nekogo nemozm da smislam...samo treba vreme da gi zapoznaam...:lol:
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    :lol: me pogodi vo se ne mi se veruva :lol: e ajde plus i shiski imam :roll:
     
  6. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    кратко време сум на форумот но ке кашам првите две личности што воопшто и ме асоцираат на форумов и на фемина не знам зошто се babyketi i hipica

    За babyketi пред се само еден коментар да прочиташ е доволен да сфатиш што е по професија и со што се занимава :) дефинитивно мој тип во смисла на размислување и погледот на работите. Премногу сака деца исто како и јас и мисламд ека за неа семејството е свето.. некако ме асцира на спој на две скроз различни личности со сите добри особини во неа.. не знам како да објаснам да не бидам погрешно сфатена :D се позитивно :lol: Физички ја змаислувам како фатална црнка :lol:


    hipica не можам да им поверувам на сопствените очи за годините не можев ни да претпоставам и јас те змаислувам како многу весела и пријатна личност. физички не би можела да те опишам можеби откачена насмеана плавуша ? :D


    кате21 пеперутка и кристин4е ги замислувам баш како сликичките што ги имаат не знам зошто не можам да ги змаислам физички во секој случај пријатни личности.

    RainBow мислам дека вака беше никот...Црнка со кратка коса која има јасно поставени цели во животот и го обожава својот дечко ;)



    Можеби грешам многу имам прочитано само малце теми на форумот и мислењата ваши а секако и на други но вас кои ве наведив погоре сум ве приметила и сте ми останале во главата и секогаш со задоволство го читам вашето мислење :) поздрав голееееммм
     
  7. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    babyketi :D ne e bas crnka ama...
     

    Прикачени фајлови:

  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас ќе ти кажам зошто: кој има зелени цветчиња? :lol: :lol: :lol: :lol:
    далеку од плавуша :lol: :lol: Бринета чистокрвна, од оние потемните :D
    А за другото си погодила.
    Јас пак тебе те замислувам така како височка девојка, коса до рамена и изразити усни :D
     
  9. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    хахаха темава баш стана интересна.....а кога би ставиле слики сите е дури тогаш ќе биде шокантно :lol:
    зошто гледам многу мои пријатели го читаат форумов и скоро сите од фејсбук се фанови на фемина :D

    а за мене ќе каже некој два - три збора??? :oops:
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Гоу-Грл: секси цура, висока(сите некако високи ми испаднаа :lol: ), со долга бујна коса, брановидна, смеѓа. :D
    Погодив....нешто? :?
     
  11. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    хуху фала за ова секси цура :D
    ова за костата погоди, не да ми е бујна...како грмушка ми е понекогаш,а и долга да :D .....накај црно повеке иде ама ок ;)
    за ова висока баш ме насмеа...кога ќе си облечам 10 cm штикли да височка сум....иначе не баш :lol: онака просечно :)
    описов заликува на сликичкава што ја имам на форумов ;)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    RainBow мислам дека вака беше никот...Црнка со кратка коса која има јасно поставени цели во животот и го обожава својот дечко ;)
    Уууу не да не сум црнка :) па уште и со кратка коса :lol: Баш обратно.
    И мислам дека би се изненадиле да стаиме слики хахаха ќе се најде некој со некој :lol:
     
  13. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Е за мене си кажувам Марли.Никако не ми оди ова...Како и да ги замислам во главата, реалната слика излегува сосем поинаку...И немој ти за комшиката моја...Откако си фати пат за дијаспора и нејзе треба да ја замислувам... :lol:
     
  14. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Хаха....горе доле за сите имам некоја слика што ми излага пред очи кога читам некој пост....
    Ќе почнам со Хипица - убавко, заводливо, препаметно девојче, просто ме воодушевува за своите години, нискичка како што и самата напиша и темна бринета :lol: со јасно зацртани цели, и некако многу не ги шмиргла тие што и застануваат на патот на истите....вивната многу високо(како и во сонот :lol: ) но сепак многу приземјена, со јасни граници и цврсти ставови
    Еве во овој пост и бејбикети :lol: ...на секое поле ја замислувам различно...дома добра, грижлива мајка и сопруга, која премногу се труди околу семејството...сака се да е под конец....надвор према другите, строга, добродушна, на сите им сака добро, но на никој не му дозволува да манипулира со неа....јасно и гласно кажува што има...амбициозна, точно знае што сака, и работи на тоа....и како што видовме се исплатеше :lol: физички, атрактивна плавуша, дефинитивно класичен , префинет стил на облекување( за ова сум најсигурна) :lol: ....супер вомен :lol:
    И лилит која бтв ја обожавам, како добродушно будалче :lol: (немој да ми се налутиш :lol: )....паметна, интересна, необична, попустлива мноооооооооооогу....дозволува да и се качат на глава ......свесно....сака се што е поинакво....сезнајка....мила....со високо изградени критериуми кои понекојпат ги гази против нејзина воља, а баш затоа што е алтруист по природа....физичкиот изглед- убавка....тој збор многу ме асоцира на неа
    Сите ќе ве протресам убаво не се секирајте:lol: само сега немам време..... ;)
    A ВИЕ MЕНЕ, А ВИЕ МЕНЕ???????????????? :lol:
     
  15. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    ауууууу RainBow ептен сум те згрешила :)

    хипица точно така :)


    А за слики ставање мислам дека поинтересно е вака анонимно :) А посебно интересна ми е темава Marley генијалец кој никој не може да го замисли :lol:
     
  16. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Еве во овој пост и бејбикети :lol: ...на секое поле ја замислувам различно...дома добра, грижлива мајка и сопруга, која премногу се труди околу семејството...сака се да е под конец....надвор према другите, строга, добродушна, на сите им сака добро, но на никој не му дозволува да манипулира со неа....јасно и гласно кажува што има...амбициозна, точно знае што сака, и работи на тоа....и како што видовме се исплатеше :lol: физички, атрактивна плавуша, дефинитивно класичен , префинет стил на облекување( за ова сум најсигурна) :lol: ....супер вомен :lol:

    SEKOJA CEST NA KREATORKATANA OVIE REDOVI...DEFINITIVNO IMA POGODENO KAKO STO TREBA....
    MNOGU MI E MILO STO USPEALA DA VLEZE VO MOJATA SUSTINA ,PRED DA ME ZAPOZNAE.
    TREBA DA SE ZAPOZNAEME I PRIVATNO!
    SUPER KE SE DRUZIME..
     
  17. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    eх јас те мислев фатална црнка а уствари било фатална плавуша :lol:
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Тууу сите не испогреши хахахаха :lol:
     
  19. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Како би ме опишале мене ? :)
     
  20. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Ме потсеќаш на мене на млади (читајте луди) години :lol: Откачена, своеглава , чудна, слатка, занесена, посебна... СВОЈА!! Се во позитивна смисла секако :P

    А Лилит... мноооооооооогу иста како мене во одредени моменти. Понекогаш се чудам добро зар девојкава ми ги чита мислите?! :lol: :lol: :lol: Позз***

    П.С. аааааааа мееееенееееее?? :D