1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

  1. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70




    ЛЕЛЕ!!! ме погоди!!! :) хахахаха и тоа многу да докажам имам пирс на усните и често мењам боја на коса бев црвена сега пак сум си природна нијанса.... :) :*
     
  2. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    а и заборавив незнам зошто ... не ве знам лично ама времето што го поминувам на форумот и кога ги читам вашите постови ми дааваат комплетна слика за вас... до сега сите се позитивни ....hope we will see face in face :) :*
     
  3. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Хахахах знаев!! И јас имам али на стомак :P Се испирсав на 14 год без знаење од родителите (тогаш ретко кој имаше пирс), беше тоа пред 9 години некаде :lol:
     
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    повелете форумџики малку да се насмееме па пишете во која цура се препознавате или пронаоѓате :mrgreen:
     

    Прикачени фајлови:

    • jobs.jpg
      jobs.jpg
      Големина на фајлот:
      70,7 KB
      Прегледи:
      155
  5. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Ја Devil зашто е црна :lol: :lol: :lol: Позз***
     
  6. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Devil во комбинација со Teacher ;) :)
     
  7. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Девил во комбинација со Полицајката :lol: :lol:
     
  9. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    кажи а ? :lol: шо да прам ко сте многу комплицирани хехехе :lol:
     
  10. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    А ти слика за нас??? :P
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе? Шо е фркава мсо сликиве од Марли? Не ми ги покажува. :?
     
  12. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    исто и мене :(
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    devil & angel & bunny :lol: super kombinacija? :roll: :lol:
     
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    a za mene nisto ne kazavte,a ja ve druzam sekoj den,e luta sum vi :x i ne si igram poveke :)
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    eve jas ke kazam za tebe....:)....mi licis na seriozna, prakticna, razumna, dobra licnost....ama nadvoresno, mislam deka taka se odnesuvas no ne vo koordinacija so toa kako se cuvstvuvas....mislam deka se odnesuvas kako sto mislis deka treba , no ne se cuvstvuvas taka ....gresam??? :lol: ....a za izgledot, mislam deka potsekas na slikickata sto ja imas staveno, taka me asocira, neznam....i uste mislam deka mnoooogu vnimavas na garderobata, posebno na cevli???ete toa mi doaga na pamet koga te citam i koga se obiduvam da te ,,stvoram,, pred mene :lol: ....a na drugite i jas sum im luta...i jas veke ne si igram...ete taka....
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa vo psihicko-karakterniot opis ne se pronajdov bas,deka ima razlika vo moeto custvuvanje i odnesuvanje..ali dobro vo fizickiot opis me pogodi :D za tebe enca69 mislam deka si simpaticna devojka,iskrena,borbena,koja ne se plasi da go kaze toa so go misli ,ama ne mi se custvuvas ispolneto momentalno, da ne te faka strav od mazackata :D hipica mi e mnogu slatko devojce,pozrela od godinite so gi ima,ima harizma mnogu,nasmeana i pozitivna..babyketi isto mi e mnogu pozitivna osoba,druzeljubiva,sekogas raspolozena da pomogne,znae sto saka..kristince e razumna licnost no osobeno mi se dopaga nejzinata smisla za humor,mislam deka e interesna osoba za druzenje..peperutka mislam deka ima golemo iskustvo i sekogas korisni soveti...lilit e intelegentna devojka,dobra licnost,so interesen stil na pisuvanje,ama koga ke ja fatat bubackite saka da "bocne"-iskara nekogo :D marley mi e mnogu interesen i kreativen lik,koj mislam deka sekogas i sekade se izdvojuva od okolinata..placka veke si ja smetam za drugarka :D i dosta e zasega,mi se spie veke,utre pak moi mili virtuelni prijateki :P
     
  17. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Еве мила јас сега ја видов темата малку каснам физички те замислувам со смеѓа коса ама може и да експерименрираш почесто тоа од близнакот не премногу класично дотерана мозе само за на прослава инаку лежерно секогаш расположена за друштво отворена и искрена со совет плус во ракав ако му треба на некого,и личност кој секој би посакал за пријател.
    За Лилит можам да си направам слика зошто секогаш има долги постови неможеш да не ја забележиш по се изгледа сака да доминира и да биде центар на внимание во друштво со своите размислувања и секогаш да се наткажува со некој има цврст и остар став ако и се погодиш во лош момент тешко тебе ама тоа брзо и поминува а физички една мила фаца не многу висока ама со некој нагласен атрибут :D
    Хипица слатко мало(во раст) девојче со енергија двесте на сат весела спремна за журка во секој момент.
    Другите сеуште ги откривам
     
  18. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    tanja6 Ми личиш како не наспана со подочници. :lol: :lol: :lol: Се шегувам само, немој да ми се налутиш...Та нели во 4 и 30 си го пишувалала ова...
    Еве сега озбилно...Ти си една искрена,комуникативна личност,секогаш спремна да дадеш совет и свое мислење со цел да помогнеш и да дадеш поддршка доколку тоа се бара од тебе...
    Знаеш по некогаш да се опуштиш и да заборавиш на обврските,но за кратко,зошто сепак си трезвена и одговорна особа...
    Верник си,романтична душа,а ритамот ти е во крвта...
    Што се однесува до надворешниот изглед мислам дека си многу убава,згодна и елегантна женска со стил,нешто како Ева Лонгорија,само во буцкаста ваијанта... :lol:
    Ете толку..Погодив? :D
     
  19. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    kristince me pogodi ko da me znaes u zivo,a ne samo preku sajtov,e sea ne sum tolku buckasta ko so me mislis,poveke bi rekla zgodna so oblini i stomace koe moram da go simnam :lol: placka isto me pogodi,za nejze mislam deka e pred se golem drugar za site,prekrasna licnost,silna osoba,koja ne se plasi da go pobara i da go dobie toa sto go saka.fizicki ja zamisluvam kao zgodna cura,visocka i crnka... za shelea mislam deka e tipicen knizevnik,pozitivno zabegana,umetnicka dusa,bas kao slikickata so ja ima..za gordana i ariel smetam deka se pametni,kreativni i simpaticni devojki..ako mi tekne za use nekoj ke pisam. :)
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    па имам еднаш кажано дека кога ќе пробам да те замислам, само сликичката што ја имаш ставено ми излегува. :lol: :lol:
    Иначе за карактерно мислам дека си девојка со јасен и гласен став за животот и дека никој не може да те предомисли во твоите намери и убедувања. :up: