Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  ЛЕЛЕ!!! ме погоди!!! :) хахахаха и тоа многу да докажам имам пирс на усните и често мењам боја на коса бев црвена сега пак сум си природна нијанса.... :) :*
   
 2. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  а и заборавив незнам зошто ... не ве знам лично ама времето што го поминувам на форумот и кога ги читам вашите постови ми дааваат комплетна слика за вас... до сега сите се позитивни ....hope we will see face in face :) :*
   
 3. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  66

  Хахахах знаев!! И јас имам али на стомак :P Се испирсав на 14 год без знаење од родителите (тогаш ретко кој имаше пирс), беше тоа пред 9 години некаде :lol:
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  повелете форумџики малку да се насмееме па пишете во која цура се препознавате или пронаоѓате :mrgreen:
   

  Прикачени фајлови:

  • jobs.jpg
   jobs.jpg
   Големина на фајлот:
   70,7 KB
   Прегледи:
   155
 5. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  66
  Ја Devil зашто е црна :lol: :lol: :lol: Позз***
   
 6. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Devil во комбинација со Teacher ;) :)
   
 7. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Девил во комбинација со Полицајката :lol: :lol:
   
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448

  кажи а ? :lol: шо да прам ко сте многу комплицирани хехехе :lol:
   
 10. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  66
  А ти слика за нас??? :P
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Абе? Шо е фркава мсо сликиве од Марли? Не ми ги покажува. :?
   
 12. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448

  исто и мене :(
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  devil & angel & bunny :lol: super kombinacija? :roll: :lol:
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  a za mene nisto ne kazavte,a ja ve druzam sekoj den,e luta sum vi :x i ne si igram poveke :)
   
 15. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  eve jas ke kazam za tebe....:)....mi licis na seriozna, prakticna, razumna, dobra licnost....ama nadvoresno, mislam deka taka se odnesuvas no ne vo koordinacija so toa kako se cuvstvuvas....mislam deka se odnesuvas kako sto mislis deka treba , no ne se cuvstvuvas taka ....gresam??? :lol: ....a za izgledot, mislam deka potsekas na slikickata sto ja imas staveno, taka me asocira, neznam....i uste mislam deka mnoooogu vnimavas na garderobata, posebno na cevli???ete toa mi doaga na pamet koga te citam i koga se obiduvam da te ,,stvoram,, pred mene :lol: ....a na drugite i jas sum im luta...i jas veke ne si igram...ete taka....
   
 16. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  pa vo psihicko-karakterniot opis ne se pronajdov bas,deka ima razlika vo moeto custvuvanje i odnesuvanje..ali dobro vo fizickiot opis me pogodi :D za tebe enca69 mislam deka si simpaticna devojka,iskrena,borbena,koja ne se plasi da go kaze toa so go misli ,ama ne mi se custvuvas ispolneto momentalno, da ne te faka strav od mazackata :D hipica mi e mnogu slatko devojce,pozrela od godinite so gi ima,ima harizma mnogu,nasmeana i pozitivna..babyketi isto mi e mnogu pozitivna osoba,druzeljubiva,sekogas raspolozena da pomogne,znae sto saka..kristince e razumna licnost no osobeno mi se dopaga nejzinata smisla za humor,mislam deka e interesna osoba za druzenje..peperutka mislam deka ima golemo iskustvo i sekogas korisni soveti...lilit e intelegentna devojka,dobra licnost,so interesen stil na pisuvanje,ama koga ke ja fatat bubackite saka da "bocne"-iskara nekogo :D marley mi e mnogu interesen i kreativen lik,koj mislam deka sekogas i sekade se izdvojuva od okolinata..placka veke si ja smetam za drugarka :D i dosta e zasega,mi se spie veke,utre pak moi mili virtuelni prijateki :P
   
 17. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Еве мила јас сега ја видов темата малку каснам физички те замислувам со смеѓа коса ама може и да експерименрираш почесто тоа од близнакот не премногу класично дотерана мозе само за на прослава инаку лежерно секогаш расположена за друштво отворена и искрена со совет плус во ракав ако му треба на некого,и личност кој секој би посакал за пријател.
  За Лилит можам да си направам слика зошто секогаш има долги постови неможеш да не ја забележиш по се изгледа сака да доминира и да биде центар на внимание во друштво со своите размислувања и секогаш да се наткажува со некој има цврст и остар став ако и се погодиш во лош момент тешко тебе ама тоа брзо и поминува а физички една мила фаца не многу висока ама со некој нагласен атрибут :D
  Хипица слатко мало(во раст) девојче со енергија двесте на сат весела спремна за журка во секој момент.
  Другите сеуште ги откривам
   
 18. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  tanja6 Ми личиш како не наспана со подочници. :lol: :lol: :lol: Се шегувам само, немој да ми се налутиш...Та нели во 4 и 30 си го пишувалала ова...
  Еве сега озбилно...Ти си една искрена,комуникативна личност,секогаш спремна да дадеш совет и свое мислење со цел да помогнеш и да дадеш поддршка доколку тоа се бара од тебе...
  Знаеш по некогаш да се опуштиш и да заборавиш на обврските,но за кратко,зошто сепак си трезвена и одговорна особа...
  Верник си,романтична душа,а ритамот ти е во крвта...
  Што се однесува до надворешниот изглед мислам дека си многу убава,згодна и елегантна женска со стил,нешто како Ева Лонгорија,само во буцкаста ваијанта... :lol:
  Ете толку..Погодив? :D
   
 19. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  kristince me pogodi ko da me znaes u zivo,a ne samo preku sajtov,e sea ne sum tolku buckasta ko so me mislis,poveke bi rekla zgodna so oblini i stomace koe moram da go simnam :lol: placka isto me pogodi,za nejze mislam deka e pred se golem drugar za site,prekrasna licnost,silna osoba,koja ne se plasi da go pobara i da go dobie toa sto go saka.fizicki ja zamisluvam kao zgodna cura,visocka i crnka... za shelea mislam deka e tipicen knizevnik,pozitivno zabegana,umetnicka dusa,bas kao slikickata so ja ima..za gordana i ariel smetam deka se pametni,kreativni i simpaticni devojki..ako mi tekne za use nekoj ke pisam. :)
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  па имам еднаш кажано дека кога ќе пробам да те замислам, само сликичката што ја имаш ставено ми излегува. :lol: :lol:
  Иначе за карактерно мислам дека си девојка со јасен и гласен став за животот и дека никој не може да те предомисли во твоите намери и убедувања. :up: