1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  и мене не ми ги покажува сликите од форумџијата :roll:
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сите "лошки" .....мали ѓаволчиња :lol: јас Witch & Angel само во црна варијанта :mrgreen:
   
 3. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  хехе интереснооо баш на мене сите ми сте супер ликови и ако не познавам никој од вас а и нова сум на форумот :)
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Девојки зошто никој не даде некоја проценка за мене :( :D
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Да продолжам сега со некој друг...Еве Katja.efremova:ми асоцира на многу нежна девојка,со светол тен на кожата,многу романтична душичка,со мили очички...не знам дали е така ама мене тоа ми иде штом помислам на неа.
  Shelea и lilit,и двете специфични,со префинет вкус за уметност,строги во позитивна смисла,сакаат се да биде тип-топ и понекогаш сакаат да се откачат тотално :)
  tajna6-искусна,сигурна во себе и спремана да се бори,е сега физички се ми иде некоја слика на темна коса до рамен или маалку подолгичка :lol:
  Има уште,има,ама има и друг пат,да ги поразмислам :lol:
  Ајде сега вие малку :lol:
   
 6. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  фала Кате...а ме погоди до некаде имам посветол тен и во очите сите ми велат дека потсекам на срна такви влажни и нежни ми биле :) а не сум многу романтична душа повеке уметничка :D
  А јас пак тебе те замислувам како згодна плавуша дали заради сликичката :D како девојка што секаш размислува што да каже за да не повреди некој и се мисли да кажам или не ..или па се лажам :D како девојка што го обожа својот сакан и неможе да заспие мирно ако не му го слушне гласот :P :) погодив :?: а и некако кога сретнам некој твој пост многу те помешувам со танја 6 незнам зошто :D
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  E,гледаш погодив :D А и ти не си лоша со претпоставките за мене,целосно точни,посебно за тоа дали да кажам или не :)
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Катја.ефремова, пошо ако не се лажам мислам дека е овен како мене, ќе речам дека е енргична девојка, па баш и не е по романтиките, сака акција, јасен став за се, тврдоглава често... и тоа. :D
   
 9. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  зашто нема со црвена косааааааааааа некоја :D:D:D  devil so angel i pooo malku teacher edlam sovetichesto:D
   
 10. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  tehnichki problem...moralo vaka...shto se mora ne e teshko...
  eve ushte ednash...tolku stignav...mi zatai tehnikava... :oops:
   

  Прикачени фајлови:

  • x...jpg
   x...jpg
   Големина на фајлот:
   10,7 KB
   Прегледи:
   130
  • xx...JPG
   xx...JPG
   Големина на фајлот:
   3 KB
   Прегледи:
   130
  • xxx...JPG
   xxx...JPG
   Големина на фајлот:
   38,3 KB
   Прегледи:
   130
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol: :lol: Марли :clap: за трудот
  Мада шо ајде бојата на косата можда малце и си ја погодил, ама мојава е мноогу виткана, усните не ми се ни половина од на девојката :lol: , а богами и очите :lol:
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
  Браво и од мене :D е бојата на косата ми ја погоди,немам баш четвртасто лице,а иначе сум црнкааааа,да тоа погоди, :clap: немам баш така дебели усни...
   
 13. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  ...fala...fala...temava na pochetok beshe Mi licish na...
  ...sega mi e lesno mozam da ve nacrtam...eve edna crtam...
  ...ziher kje ja pogodam... :D :D

  [​IMG]
   
 14. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  По еден пост што сега штотуку го ррочитав морам да искоментирам за САРА Значи страшно ме потсети на мојата најдобра другарка и те замислувам така височка со црна коса плави очи и можеби носиш наочарки можеби сум далеку од тоа што си , ама ете таква слика ми дојде. :D ;)
  А babyketi тебе те замислувам како скромна но сепак амбициозна, секогаш посветена на фамилијата секогаш располочена да дели совети и колку да е болен ке го извртиш на твој начин и нема никој да повредиш :D а пак ке му дадеш на знаење дека греши, како некоја плавуша (нели кажа дека си плава) онака таман ни слаба ни дебела секогаш дотерана и секогаш расположена за добро друштво, многу емотивна и се соживуваш со проблемите на лугето на твој специфичен начин.Едноставно единствена и своја.
  Сега хипица мало згодно и неопходно :D ведро и добронамерно девојче доволно созреано за своите години со јасни цели во животот и желна за галење и внимание....
  Лилит ја замислувам како една префинета девојка со уметничка душа но понекогаш сака да го наметнува своето мислење, своеглава цврста и непопустлива а сепак добра мила и грижлива...и толку за сеа. Попосле пак :D
   
 15. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Marley ти дефинитивно немаш 40 години :lol: Незнам зошто, но секој пат кога ќе пробам да те замислам тебе, ми доаѓа слика на дечко околу 30та година, темен тен, кратка коса и дефинитивно имаш некаква врска со уметноста, сликарство, музика, можеби стилист или нешто слично и да, страшно многу ме потсеќаш на еден пријател, така тивок и умерен, но чуден, на некој свој начин. Позитивен секако :P
  Поздрав.
   
 16. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.247
  Допаѓања:
  43.291
  Дарк роуз - одмерена девојка, со креативни идеи.
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
  Да и јас исто мислам дека Марли нема 40 години,незнам зошто,сега незнам колку ми е точна женскава интуиција која не секогаш лаже,и штознам црн е,црни очи,со долга коса...токлу ми текува сега за сега :D
   
 18. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Shelea - девојка која го живее својот сон или пак се обидува, колку што е тоа можно во ова подзаостанато општество. Хипи стил, откачена, за некои можеби и дрска и невкусна, за други идол, за мене доста реална. Љубителка на црвено вино :worried:hock: Незнам, но на тоа некако прво ми текна кога помислив на тебе :lol: А и мислам дека не си баш височка и со не многу долга коса :P Позз***
   
 19. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  WOW!!!Marly!!! Импресионирана сум!!! :clap: :clap: :clap:
  Кристинче.....+.....кајче.......И тооа безплатно.... :lol: :lol: :lol:
  Само морам да ви признааа дека не сум до толку убава.Не.не....И косата ми е малку по кратка и потемна иако понекогаш експериментирам со посветли праменчиња...
  Се мислам сликичкава да ја ставам на профил ама се двоумам....Во секој случај ќе се најде во моите фаворити... :up:
   
 20. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.450
  Зошто бе мене па не ме опишувате паааа :( е стварно сум љутка сеа ;( ако ако ;(