1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    и мене не ми ги покажува сликите од форумџијата :roll:
     
  2. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    сите "лошки" .....мали ѓаволчиња :lol: јас Witch & Angel само во црна варијанта :mrgreen:
     
  3. mucmuc

    mucmuc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    11
    хехе интереснооо баш на мене сите ми сте супер ликови и ако не познавам никој од вас а и нова сум на форумот :)
     
  4. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Девојки зошто никој не даде некоја проценка за мене :( :D
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Да продолжам сега со некој друг...Еве Katja.efremova:ми асоцира на многу нежна девојка,со светол тен на кожата,многу романтична душичка,со мили очички...не знам дали е така ама мене тоа ми иде штом помислам на неа.
    Shelea и lilit,и двете специфични,со префинет вкус за уметност,строги во позитивна смисла,сакаат се да биде тип-топ и понекогаш сакаат да се откачат тотално :)
    tajna6-искусна,сигурна во себе и спремана да се бори,е сега физички се ми иде некоја слика на темна коса до рамен или маалку подолгичка :lol:
    Има уште,има,ама има и друг пат,да ги поразмислам :lol:
    Ајде сега вие малку :lol:
     
  6. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    фала Кате...а ме погоди до некаде имам посветол тен и во очите сите ми велат дека потсекам на срна такви влажни и нежни ми биле :) а не сум многу романтична душа повеке уметничка :D
    А јас пак тебе те замислувам како згодна плавуша дали заради сликичката :D како девојка што секаш размислува што да каже за да не повреди некој и се мисли да кажам или не ..или па се лажам :D како девојка што го обожа својот сакан и неможе да заспие мирно ако не му го слушне гласот :P :) погодив :?: а и некако кога сретнам некој твој пост многу те помешувам со танја 6 незнам зошто :D
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    E,гледаш погодив :D А и ти не си лоша со претпоставките за мене,целосно точни,посебно за тоа дали да кажам или не :)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Катја.ефремова, пошо ако не се лажам мислам дека е овен како мене, ќе речам дека е енргична девојка, па баш и не е по романтиките, сака акција, јасен став за се, тврдоглава често... и тоа. :D
     
  9. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    зашто нема со црвена косааааааааааа некоја :D:D:D



    devil so angel i pooo malku teacher edlam sovetichesto:D
     
  10. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    tehnichki problem...moralo vaka...shto se mora ne e teshko...
    eve ushte ednash...tolku stignav...mi zatai tehnikava... :oops:
     

    Прикачени фајлови:

    • x...jpg
      x...jpg
      Големина на фајлот:
      10,7 KB
      Прегледи:
      130
    • xx...JPG
      xx...JPG
      Големина на фајлот:
      3 KB
      Прегледи:
      130
    • xxx...JPG
      xxx...JPG
      Големина на фајлот:
      38,3 KB
      Прегледи:
      130
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: :lol: Марли :clap: за трудот
    Мада шо ајде бојата на косата можда малце и си ја погодил, ама мојава е мноогу виткана, усните не ми се ни половина од на девојката :lol: , а богами и очите :lol:
     
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Браво и од мене :D е бојата на косата ми ја погоди,немам баш четвртасто лице,а иначе сум црнкааааа,да тоа погоди, :clap: немам баш така дебели усни...
     
  13. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...fala...fala...temava na pochetok beshe Mi licish na...
    ...sega mi e lesno mozam da ve nacrtam...eve edna crtam...
    ...ziher kje ja pogodam... :D :D

    [​IMG]
     
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    По еден пост што сега штотуку го ррочитав морам да искоментирам за САРА Значи страшно ме потсети на мојата најдобра другарка и те замислувам така височка со црна коса плави очи и можеби носиш наочарки можеби сум далеку од тоа што си , ама ете таква слика ми дојде. :D ;)
    А babyketi тебе те замислувам како скромна но сепак амбициозна, секогаш посветена на фамилијата секогаш располочена да дели совети и колку да е болен ке го извртиш на твој начин и нема никој да повредиш :D а пак ке му дадеш на знаење дека греши, како некоја плавуша (нели кажа дека си плава) онака таман ни слаба ни дебела секогаш дотерана и секогаш расположена за добро друштво, многу емотивна и се соживуваш со проблемите на лугето на твој специфичен начин.Едноставно единствена и своја.
    Сега хипица мало згодно и неопходно :D ведро и добронамерно девојче доволно созреано за своите години со јасни цели во животот и желна за галење и внимание....
    Лилит ја замислувам како една префинета девојка со уметничка душа но понекогаш сака да го наметнува своето мислење, своеглава цврста и непопустлива а сепак добра мила и грижлива...и толку за сеа. Попосле пак :D
     
  15. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Marley ти дефинитивно немаш 40 години :lol: Незнам зошто, но секој пат кога ќе пробам да те замислам тебе, ми доаѓа слика на дечко околу 30та година, темен тен, кратка коса и дефинитивно имаш некаква врска со уметноста, сликарство, музика, можеби стилист или нешто слично и да, страшно многу ме потсеќаш на еден пријател, така тивок и умерен, но чуден, на некој свој начин. Позитивен секако :P
    Поздрав.
     
  16. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Дарк роуз - одмерена девојка, со креативни идеи.
     
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Да и јас исто мислам дека Марли нема 40 години,незнам зошто,сега незнам колку ми е точна женскава интуиција која не секогаш лаже,и штознам црн е,црни очи,со долга коса...токлу ми текува сега за сега :D
     
  18. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Shelea - девојка која го живее својот сон или пак се обидува, колку што е тоа можно во ова подзаостанато општество. Хипи стил, откачена, за некои можеби и дрска и невкусна, за други идол, за мене доста реална. Љубителка на црвено вино :worried:hock: Незнам, но на тоа некако прво ми текна кога помислив на тебе :lol: А и мислам дека не си баш височка и со не многу долга коса :P Позз***
     
  19. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    WOW!!!Marly!!! Импресионирана сум!!! :clap: :clap: :clap:
    Кристинче.....+.....кајче.......И тооа безплатно.... :lol: :lol: :lol:
    Само морам да ви признааа дека не сум до толку убава.Не.не....И косата ми е малку по кратка и потемна иако понекогаш експериментирам со посветли праменчиња...
    Се мислам сликичкава да ја ставам на профил ама се двоумам....Во секој случај ќе се најде во моите фаворити... :up:
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Зошто бе мене па не ме опишувате паааа :( е стварно сум љутка сеа ;( ако ако ;(