Ми личи на...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 3 февруари 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.507
  Допаѓања:
  44.744
  Јас енца ја замислувам како девојка што многу брзо се лути :lol: :lol:
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  А јас enca.69 ја замислувам,како интересна,откачена личност,дружељубива,емотивна :D
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.507
  Допаѓања:
  44.744
  Хахаха и ја се сложувам него дека рече се налутила :lol:
   
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  ...Dark-Rose ti definitivni imash poubav Avatar od prethodniot...i od kosta nataka si tuka nekade... :)
  ...Gordan4e...za intuicija utre na ena inetesna tema...nego 40 + ili -...
  ...kristin4e...sho kje ti kaj4e so platno zimno vreme... :lol:

  ps...enca.69 gledach samo treda da kazesh...a da otideshe kaj Sandra na "Tae Bo "...
  nemashe da se lutish...samo kafe kje chasteshe...
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  bas bi sakala marley da me opise mene :)
   
 6. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  ...opisno vaka...(2+4=6+2=8)=2468...ravenka bez nepoznati... :)
  ...a za slikovit opis kje mi trena malku vreme...
  ...a ne e problem koga ja reshivme ravenkata... ;)
   
 7. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  za mene nesto :P :lol: :lol: :lol:
   
 8. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448

  Значи чудо како да ми ги читаш мислите тоа што јас сакам да го кажам а не можам да најдам соодветни зборови по неколку минутки ке го напишеш ти баш онака како што сум го мислела... Значи истомисленик..физички плава коса светол тен нежна :D
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  За енца јас мислам знае да испаничи така на почеток на некоја ситуација. Исто мислам дека мн ама мн се грижи за нејзините блиски и за се и сешто совест ја гризе.
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.826
  Пол:
  Женски
  Еnca69,по малку неодлучна,дружељубива,искрена и најчесто добро расположена,со повремени примеси на несигурност.МИслам!?!

  АХА,за физички ми иде некоја слика на средна висина,долга коса,боја незнам и со убаво нагласени јаболкца :lol:
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  sto misliite pokraj opisot koj go davate i strogo gi ocenuvate devojkite :D sto mislite kako bi se vikale? :roll: ajde mzoe i toa da go pogoduvame :D spored opisot bi se vikalaaa....
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Па не знам ти конкретно ме асоцираш на Кате,Кристина,Марија ... хехе :roll:
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  aaaaa....ete ve znaciii :lol: srckiiiii :lol: ....gore dole me pogodivte...se ljutam brzo da ...ama uste pobrzo mi pominuva... :lol: i go mrazam toa....preemotivna...krs :( ...i toa mislam deka ke mi presudi vo zivotot...glavnata precka za golem uspeh :( ...da go predadam proektot vo sreda..pa koga ke ve soberam site so opisite...leleleleee :lol: pa i so iminja uste :lol: A Katence21...sea vidov...pogresno si me svatila....ne mislev licemerna...tuku mislev povesela, po zelna za otkaceni raboti, potemperamentna...vnatersno....a nadvoresno malce posmireno deluvas....na toa mislev ;) pozdravce do site...i ja zaglaviv jas so proektov....od sreda 24\7 tuka... :lol:
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Мене за кате21, незнам зошто, ама ми се чини дека често косата врзана ја носи, и тоа ја врзува високо на главата. :D И да нема забуна. Не е ради сликичката што ја има ставено, туку од порано и кога и беше старата сликичка таква претстава имав.
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.826
  Пол:
  Женски
  Паааа,за дома често врзана ама не толку високо :) од причина што ми смета и само ја чепкам,ама з излегување било каде никако врзана,мнооооогу ретко :D
   
 16. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Peperutka sekoja cest! :clap: :clap:
  Pogodi,nema sto!
  Najmogu za ona ni slaba ni debela :lol: :lol:
  Ke pisam jas za site,ama sega nemam vreme..prva prilika ...
  Poz .za siteeee!
   
 17. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  kate21,mi lici bas na slikickava so ja ima staeno sega :)
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
   

  Прикачени фајлови:

  • Katja.E..JPG
   Katja.E..JPG
   Големина на фајлот:
   12,1 KB
   Прегледи:
   100
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.826
  Пол:
  Женски
  Е Таnja6,не е за џабе ставена :lol: :lol: И јас си се пронајдов малку,затоа си ја ставив ;)

  Marley,што се случува?
   
 20. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  ma neznam sto se slucuva...te se gledat slikite te ne...
  jas gi gledam...vaka... :worried:hock: :?

  [​IMG]