1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми раскина бидејќи мисли дека сум го изневерувала

Дискусија во 'Канта' започната од RainHunter, 29 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Значи имав момче. Одевме две години, врската ни беше просечна знаевме да си помагаме знаевме да бидиме тука еден за друг.. Сакам да потенцирам дека он има 17, а јас имам 18 години :)
    Пред три дена бев излезена на кафе со другарки он ми звони и ми кажува како тоа јас него сум го изневерувала и како он више немал доверба во мене... Одкако ми го кажа сето тоа, јас не му зборам, пробав да му објаснам се, дека јас никогаш немам направено такво нешто, дека он е се што мене ми треба... али ништо. Не сака да ме слуша ми кажува дека никогаш повеќе нема да биде со мене. Она што мене ме мачи е како можи да им верува на други, а да не ми верува мене? И дали треба да се трудам да го убедувам дека стварно ништо се нема десено меѓу мене и некој друг?
     
  2. claudi00

    claudi00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    да ти кажам искрено ако те сакал искрено и сака да е со тебе нема да му верува на други и пред да раскине с тебе ке се обиде и ќе ти даде шанса да му објасниш се.. но тој тоа не го сака.. можеби и само сака изговор да најде за да раскините.. обидисе да му објасниш ако ти дозволи ако не остави го ако те сака ќе свати што направил и ќе се потруди да те врати ако не животот продолжува... :*
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Од таквите луѓе бегај подалеку. Искрено
    Ако не ти верува значи дека не те сака, а ако не те сака што бараш со него?
    Сепак имаш 18 години, имаш време, излегувај, флертувај, не вреди дечково да губиш време за него

    А пак друга варијанта, можеби сакал да раскинете а незнае да најде добра причина за тоа, па љубомората за изневерување е најдобар ас во ракавот
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мислам дека ако навистина му е дојдено до тебе, ако те сака и почитува, нема да им верува на други, и на рекла-казала. Или барем ќе побарал да поразговара со тебе, а не веднаш да ти раскинува. Мој совет е да не го молиш, да не му се понижуваш, не го заслужува тоа! Тоа што не те слуша е знак дека не те ни почитува.
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кога прочитав одма помислив дека тоа го прави затоа што сака да раскине , ама не знае како и затоа сака да те направи тебе крива . Као , ради тебе раскинуваме , разбираш ? Ама не сме гатачки и не знаеме што му се мота него по главата . Ако мислел дека го изневеруваш има начин да провери , а не да раскине . Ние знаеме нели дека ти не си го изневерувала , што значи дека изговорот - ме изневеруваш , раскинуваме не пали . Јас мислам да не го бараш , ако не си крива .
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  6. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    многу детско од негова страна, МНОГУ! па како тоа ти раскинува, без никакво ПОДЕТАЛНО објаснување, од кого му се нформациите дека си го варала и сл..., меѓудругото имаш 18, тоа тие како машко на 20, а тој има 17 ама сите сме сведоци дека машките покасно созреваат. многу детско од негова страна и зелено. НЕ ТЕ ЗАСЛУЖВА. не барај објаснување што како покажи му колку детско изрегирал, понижи го, па тој нека те моли тебе. не си должна да одиш со баблак, кој не знае како да се однесува во врска и уше е со главата во облаци.
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Многу ти е контрадикторна приказната, посебно болдираниот дел :^) .
    Инаку две години одење и толку идиотски разлог за ракинување, не знам кој би му бил филмот.
    Толку несериозност да издржи 2 години??
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Јас мислам дека незнае како да ти раскине, па ете, си измислил причина.
     
  9. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Strumfeta93, ти си зачудена? А замисли мене како ми беше... Се јави на некој број, се претстави као Ќало тука тој и тој, дали навистина си ја видел девојка ми со тој и тој таму и таму? Ќ и од другата страна на телефонот он му вели " као брат не ја знам која е, ама 100% таа беше" на крајот од нивниот разговор се смеев, зашто стварно мислев као се шегува на глупавите муабети од нашиот оговарачки град... али.. не знам изгубена сум. Две години да ги фрли така у вода... Ми недостасува многу.. Фала за се што напишавте, многу ми помогнува искрено... Имам другарки им кажувам нив ама сакав да слушнам и од друга страна...
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Детска работа, некој му кажал дека си го изневерила и он без да разговара со тебе раскинува и тоа преку телефон.
    Батали, тоа не е муж, он е едно дете што ќе се кае некогаш, знаеш маживе созреваат многу покасно, а ти си многу посозреана од него. Не треба да шеташ дете покрај себе.
    Најди си некој кој нема да ти раскинува штом другарите му кажат збор против тебе.
     
    На RainHunter, Strumfeta93 и marama им се допаѓа ова.
  11. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    ама ајде си реков... три дена ми беа така како низ магла, си реков некој чуден период му е, ќе му помини... три дена немавме исконтактирано, јас како да не можев да поверувам.. се до денес се разбира. Ми се јави ми вели никоаш повеќе немој да ме бараш, никогаш повеќе немој да ми пишуваш.. не постојам за тебе... И целосно си во право rossonerka, се е тоа факт... само ете треба време сега да се сфати се, и да се постапува правилно.. Сега ме мачи онаа теорија, дали треба да му вратам на некаков начин... ?
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Да му вратиш? Зошто? ти ништо нема да добиеш со тоа. Башка времето ќе си покаже, знаеш како викаат кармата е кучка. Не си ја мачи душичката, продолжи си со животот, ако мислиш како да му вратиш нема воопшто да го преболиш.
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Многу ми е мака што никогаш не сум се замарала со туѓи животи и што никогаш не започнував за никој вакви трачарења... и за времето изгубено. Мислам, ќе речите не е којзнае што сепак не сум имала со него ништо повеќе од "обична врска" само ете така... го чувствував близок, мислев дека ме познава во овие две години поминати со мене... изгледа не треба да се поврзуваш со никој премногу... и да му даваш толкава моќ да можи да предизвика било што кај тебе..
     
  14. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Дете...тоа е за мене само едно обично дете...немој да се мачиш да продолжуваш со него..не е вреден
     
  15. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Мислам дека на него очајно му е потребно внимание и сега незнае на кој друг начин да го добие...па одлучува за најглупавиот.

    Мој совет не трчај по него, нека помине некое време и сам ке свати што направил.
     
  16. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Нема да ја тупам многу со детални мислења и ставови. Дај му шут со полна копачка...или преведено во не толку фудбалски термини...раскини и не погледнувај назад. Остави го нека игра PlayStation, мозокот до таму му е.
     
    На marama и lovely91 им се допаѓа ова.
  17. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Ова ме потсети на мене,ја имав истата случка пред извесен период.Ми се јави и ми рече дека не сака повеке ништо да знае за мене,и кога виде дека не го барам после месец дена оп тој ме побара.
    Остави го,не е вреден штом не ти верува.Ти си имаш чиста совест и не мора да му објаснуваш
     
  18. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Не потенцирав претходно дека ова се случи и лани, истиов период. Се чувствувам сега како да сака да е со мене, ама не во лето. Глупаво звучи. Ама изгледа тоа е фактот кој што се трудев да го избегнам... Еве 4ти ден е .. откако го објавив ова и откако ми дадовте одговори се чуствувам 10кг полесно :) сепак ако немој те сака ќе изнајде начин за да биди со тебе, а сега дечково нека иде на ignore да види како е.
     
  19. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Шта иде?Лето..Шта морамо бити? Сингл.. |( Детиште! Батали го.Моја другарка имаше еден ваков,у стилот летоска ќе се изна*упам,од септември пак ќе те сакам.Го батали,си продолжи со животот.А он,цела година после тоа и ден денес уште се интересира за неа прашува,ја замара,буквално го следи секој нејзин чекор,а она го кулира..Не заслужуваат ваквите ни да ги погледне некој..
     
    На RainHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    целосно сте во право.. Многу пати пробуваме да го зибегнеме проблемот, или поинако да го дешифрираме некој јасно упатен знак.. ама ете се случува. Најголема грешка што ја направив мислам дека беше што го сакав повеќе од себе си. Па му дозволив и да го направи сето ова.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.