1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми раскина заради Грујо

Дискусија во 'Канта' започната од ivanu6ka, 21 август 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ivanu6ka

  ivanu6ka Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки.Имам преголем проблем и не знам како да си помогнам.Иммав врска од 3 години,сега сум на 19 тој 26, се фативме кога бев средно, беше супер, но проблемите настанаа при мојот избор на факултет.Од септември ќе студирам надвор од Македонија заради подобар смер, и кога тоа му го кажав се налути, инаку од Ск сме и двајцата, и кажа дека сум предавник, никаква,дека груевски ке ми помогне за работа, он оди по штабови и несака да ме види веќе.Кажа дека немам патриотизам, дека многу сум луда, се скаравме и кажа дека машкиот глас е најбитен, кога реков дека нема да чекам од грујо кажа дека никогаш нема скопје да го напушти, го викнав со мене не сака да дојде.Кажа дека заради навреда на премиерот и мк нашата врска е готова.Како да се смирам и да го сменам? Кажа дека сака патријахалн врска, дека мајка му се лути заради моето студирање, дека морам да се сменам...како да му докажам дека не е во право?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.151
  Допаѓања:
  62.971
  Пол:
  Женски
  Нема шанси. :o
   
  На fallenangel, Dadusicka и kuc им се допаѓа ова.
 3. ivanu6ka

  ivanu6ka Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Многу е лут и не знам што да направам :(
   
 4. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.050
  [​IMG]
   
  На Indiegurl, Arthur, Nedalija и 8 други им се допаѓа ова.
 5. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  74.809
  Пол:
  Женски
  Отворив оти прочитав нова тема и темава е боли глава :rofl: абе ако те сака ни Грујо ,ни мајка му ни студирањето нема да му се пречка .
   
  На buba4e89, makedonkamak, +++ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Ајде уште малку ќе заврши распустот.
  Колку лектири прочита?
  Како си го помина летниот распуст?

  Пиши ни ако сакаш состав за тоа.
   
  На Cinderfakinrella, ЕденЧлен, Плавуша123 и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  54.094
  Пол:
  Женски
  Добро бе озбилна си???
   
 8. ivanu6ka

  ivanu6ka Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Се налутила и мајка му дека сум била недомакинка.Сакав да го тргнам од тие партии ама нема како
   
 9. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Хахааххаахаххаахаххах од Атина до Скопје сигурно се слушам како се смеам
   
  На buba4e89, Arthur, ЕденЧлен и 2 други им се допаѓа ова.
 10. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  7.231
  Пол:
  Женски
  Прво се изнасмеав кога го прочитав насловот. :rofl:
  Извини.

  Да го смириш и смениш?! (facepalm)Па, дури и да му докажуваш ццц Сериозна си?:^)|(
  Така му е штелован него мозокот. :headbang:Нека се венча со партијата.

  Земи си го пасошот во рака и посакај му се најубо.
  Пред тебе е животот!
  (y)
   
  На buba4e89, Dadusicka и +++ им се допаѓа ова.
 11. ivanu6ka

  ivanu6ka Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Сериозна сум, дојдов за совет...
   
 12. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.743
  Допаѓања:
  46.214
  Пол:
  Женски
  Се гледа од авион дека е ова измислено.
  Ама ајде |(
  Или па има стварно толку голема будала, па да се кара за Грујо.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ivanu6ka

  ivanu6ka Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Заминувам во Септември.Криво ми е несакам така да мисли.Инаку иако е на 27 мајка му му е главна, нема од Скопје мрднато и сакав само да му отворам очи.
   
 14. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Извести го дечко ти дека Заев е премиер.... Може заостанал малку со новостите во државава.
  :(
   
  На Cinderfakinrella, cresa-jagoda, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 15. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.050
  Ако си навистина сериозна тогаш не ти треба тој. Остави го нека врши атентати за Македониja.
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.217
  Пол:
  Женски
  На crimson, Cinderfakinrella, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  И плус денес се регистрирала
   
 18. ivanu6ka

  ivanu6ka Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Не е Заев крив, он го мрази заев и сдсм.Кажа дека кога највеќе и требам на мк си одам..
   
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.372
  Допаѓања:
  42.128
  Пол:
  Женски
  Тешка будала :headbang:
  На време си дознала со каков имаш работа. Си требала да му кажеш и дека не планираш да се вратиш :lol:

  Ќе кажам само со среќа во студиите!
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.851
  Допаѓања:
  17.527
  Пол:
  Женски
  Мислам човек како ти текна нешто вакво да измислиш :rofl::rofl::rofl::rofl:урлаааам:rofl::rofl::rofl:
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.