1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се делат ноктите

Дискусија во 'Тело' започната од Victorya, 31 јануари 2010.

  1. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    1.212
    Пол:
    Женски
    јас пробав се значи се разни производи авон орифлеим и што уште не и не ми се зацврстија(освен ноктите на палците) и сега можам да ги пораснам и да имам два големи нокти и осум џуџиња :D :D :D :D така да си ги надградив за матура ми стоеја 2 месеци и сега ако сакам долги си купувам вештачки и готово..немам нерви сега да се замарам со нив..ги замразив.. :D :D
     
    На ANELIJA му/ѝ се допаѓа ова.
  2. acvamarin

    acvamarin Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    25
    и јас мака мачам со ноктите но пиев апчинја мерц и многу ми помогнаа 500ден се 60 таблети се пијат по две на ден тие се за нокти коса и кожа! кај мене имасе резултати после 2 недели
     
    На Dushichka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Девојки ај ве молам препорачајте ми нешто за побрз раст на ноктите. Од напред ви благодарам
     
  4. PinkPrincess

    PinkPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Мене ноктите ми се многу меки и лесно се кршливи дури и кога се облекувам малце ке ми запне на облеката и веднаш се крши :@ Со се имам пробано и со гел и лак за зацврстување и Дикла крем за нокти но не ми помогнаа.И користев крем од Аура и навистина ноктите ми пораснаа но веднаш се кршат :@ :( и не знам веќе што да правам.Ве молам за совет :* :)
     
  5. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Мене лично ова не ми помогна ...
     
  6. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас моиве нокти ги измив со четка за заби со паста и и ставив прозирен лак и сега растат :D Да не ги урочам :lol:
     
  7. Obu

    Obu Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    пиј си редовно витамин Б комплекс , секој ден по два пати на ден , сабајле и навечер :)
     
  8. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Ноктите редовно ми се делеа бидејќи ми се природно меки и кршливи, дури и кога ќе ги скратев продолжуваа да се делат надоле. По големиот број на пофалби за лаковите на Аура, го купив лакот за зацврстување на слаби нокти. Сега по неколку недели употреба, не сум забележала да ми се дели некој нокт, а и ми се видливо поцврсти.

    Во Тинекс е околу 110 денари, не знам за другите продавници, но во секој случај не е воопшто скап. На кутивчето пишува дека го спречува листањето и пукањето на ноктите, ги пополнува нерамните површини на ноктите, го забрзува нивниот раст и им дава цврстина и еластичност. Според мене, вреди да се проба.
    [​IMG]
     
  9. lokumce

    lokumce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    18
    Јас ја користам кремата на Аура по цел ден се шлапам после секое миење раце =) на ноктите само...и стварно ми пораснаа и не се скршија овој пат =) сеа сакам и лакот да си го земам..а имало и некои ампули за нокти исто од аура треба да ги sирнам и нив...
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.659
    Допаѓања:
    149.676
    Само мене овој лак дополнително ми ги суши ноктите... :( .Сега ми пораснаа што ми пораснаа,не ми се делат толку,ама знаете како пораснаа?!Ко лопатки се,широки!Да се чудиш!
     
  11. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    ДИКЛА. Само овој крем ме спаси. Додуша откако престанав со употреба повторно ми се делеа, но не толку како претходно.
    [​IMG]
    А причините треба да се бараат во недостаток на витамини, минерали... И оставете ги еден период без лак. Одморете ги. Кај мене тоа успева :)
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Имав страшно меки нокти, се виткаа дури, ама најмногу ми се зацврстија од еден кремза раце и нокти од авон, еден бел, само бела тубичка, ништо посебно. Од кога го користев него немам никаков проблем :D
     
  13. GreenEyes

    GreenEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    44
    порано имав многу убави нокти , цврсти ми беа.али почнав да користам зацврстувач и тогаш ми беа уште поцврсти. и престанав да го користам и од тогаш почнаа да ми се кршат да се листаат не можам да ги опраам. :worried:
     
  14. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    Имам многу меки нокти...Кога ке пораснат ми се виткаат ептен и не знам како да ги средам. Некоја која може да ме советува?? :D
     
  15. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ох и мене ми се делат ноктите, што се не пробав и нема спас !
    Онака се фини кога растат, ама кога ке пораснат ете ги ооооп ! Баш тогаш кога си задоволен од величината на ноктите тие почнале своја политика -.-
    И така сега си ги турпијам често кога ги растам, за да не ми се двојат, али тоа е послино од мене ! :@
     
  16. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Колку пари е кремава? :)
    и во аптека ја има така?
     
  17. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Имам нокти ужас :@
     
  18. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Топло ви го препорачувам третманот од Аура за кршливи нокти. Порано ми беа тенки како ливчиња, ми се делеа и кршеа, а откако почнав редовно да го користам многу ми се зацврстија. Го имате во поголемиве маркети околу 200 денари мислам дека е.
     
  19. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Имам многу цврсти нокти,благодарение на големото количество на млеко што го пијам :D
     
  20. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Како да си ги пораснам ноктите побрзо без да ми се делат? ;(
    разбрав дека по употреба на дикла кремата пак се делеле така да не планирам да ја купувам...