Ми се делат ноктите

Дискусија во 'Тело' започната од Victorya, 31 јануари 2010.

 1. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.040
  Пол:
  Женски
  јас пробав се значи се разни производи авон орифлеим и што уште не и не ми се зацврстија(освен ноктите на палците) и сега можам да ги пораснам и да имам два големи нокти и осум џуџиња :D :D :D :D така да си ги надградив за матура ми стоеја 2 месеци и сега ако сакам долги си купувам вештачки и готово..немам нерви сега да се замарам со нив..ги замразив.. :D :D
   
  На ANELIJA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. acvamarin

  acvamarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  25
  и јас мака мачам со ноктите но пиев апчинја мерц и многу ми помогнаа 500ден се 60 таблети се пијат по две на ден тие се за нокти коса и кожа! кај мене имасе резултати после 2 недели
   
  На Dushichka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  Девојки ај ве молам препорачајте ми нешто за побрз раст на ноктите. Од напред ви благодарам
   
 4. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Мене ноктите ми се многу меки и лесно се кршливи дури и кога се облекувам малце ке ми запне на облеката и веднаш се крши :@ Со се имам пробано и со гел и лак за зацврстување и Дикла крем за нокти но не ми помогнаа.И користев крем од Аура и навистина ноктите ми пораснаа но веднаш се кршат :@ :( и не знам веќе што да правам.Ве молам за совет :* :)
   
 5. mimidjon

  mimidjon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2010
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  2.316
  Мене лично ова не ми помогна ...
   
 6. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Јас моиве нокти ги измив со четка за заби со паста и и ставив прозирен лак и сега растат :D Да не ги урочам :lol:
   
 7. Obu

  Obu Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  пиј си редовно витамин Б комплекс , секој ден по два пати на ден , сабајле и навечер :)
   
 8. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Ноктите редовно ми се делеа бидејќи ми се природно меки и кршливи, дури и кога ќе ги скратев продолжуваа да се делат надоле. По големиот број на пофалби за лаковите на Аура, го купив лакот за зацврстување на слаби нокти. Сега по неколку недели употреба, не сум забележала да ми се дели некој нокт, а и ми се видливо поцврсти.

  Во Тинекс е околу 110 денари, не знам за другите продавници, но во секој случај не е воопшто скап. На кутивчето пишува дека го спречува листањето и пукањето на ноктите, ги пополнува нерамните површини на ноктите, го забрзува нивниот раст и им дава цврстина и еластичност. Според мене, вреди да се проба.
  [​IMG]
   
 9. lokumce

  lokumce Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  18
  Јас ја користам кремата на Аура по цел ден се шлапам после секое миење раце =) на ноктите само...и стварно ми пораснаа и не се скршија овој пат =) сеа сакам и лакот да си го земам..а имало и некои ампули за нокти исто од аура треба да ги sирнам и нив...
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.573
  Допаѓања:
  99.804
  Само мене овој лак дополнително ми ги суши ноктите... :( .Сега ми пораснаа што ми пораснаа,не ми се делат толку,ама знаете како пораснаа?!Ко лопатки се,широки!Да се чудиш!
   
 11. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  ДИКЛА. Само овој крем ме спаси. Додуша откако престанав со употреба повторно ми се делеа, но не толку како претходно.
  [​IMG]
  А причините треба да се бараат во недостаток на витамини, минерали... И оставете ги еден период без лак. Одморете ги. Кај мене тоа успева :)
   
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.868
  Допаѓања:
  46.175
  Имав страшно меки нокти, се виткаа дури, ама најмногу ми се зацврстија од еден кремза раце и нокти од авон, еден бел, само бела тубичка, ништо посебно. Од кога го користев него немам никаков проблем :D
   
 13. GreenEyes

  GreenEyes Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  41
  порано имав многу убави нокти , цврсти ми беа.али почнав да користам зацврстувач и тогаш ми беа уште поцврсти. и престанав да го користам и од тогаш почнаа да ми се кршат да се листаат не можам да ги опраам. :worried:
   
 14. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Имам многу меки нокти...Кога ке пораснат ми се виткаат ептен и не знам како да ги средам. Некоја која може да ме советува?? :D
   
 15. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  66
  Ох и мене ми се делат ноктите, што се не пробав и нема спас !
  Онака се фини кога растат, ама кога ке пораснат ете ги ооооп ! Баш тогаш кога си задоволен од величината на ноктите тие почнале своја политика -.-
  И така сега си ги турпијам често кога ги растам, за да не ми се двојат, али тоа е послино од мене ! :@
   
 16. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Колку пари е кремава? :)
  и во аптека ја има така?
   
 17. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  475
  Имам нокти ужас :@
   
 18. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Топло ви го препорачувам третманот од Аура за кршливи нокти. Порано ми беа тенки како ливчиња, ми се делеа и кршеа, а откако почнав редовно да го користам многу ми се зацврстија. Го имате во поголемиве маркети околу 200 денари мислам дека е.
   
 19. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  57
  Имам многу цврсти нокти,благодарение на големото количество на млеко што го пијам :D
   
 20. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Како да си ги пораснам ноктите побрзо без да ми се делат? ;(
  разбрав дека по употреба на дикла кремата пак се делеле така да не планирам да ја купувам...