Ми се делат ноктите

Дискусија во 'Тело' започната од Victorya, 31 јануари 2010.

 1. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Не ги грицам ноктите, но постојано ми се кршат и ми се делат ноктите. Ги лакирам повеке з да се зацврстат и користев од авон едно средство за нокти не ми помогна, подоцна порачував од орифлејм исто средство за зацврстување на ноктите и не ми помогна. Некој совет? :?:
   
 2. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Мене многу ми помогна лакот против делење на ноктите од Аура околу 160 ден мислам дека беше. Го има во Зегин аптеките мислам. Пробај ако сакаш па ќе видиш каков резултат ќе има кај тебе. ;)
   
 3. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Порано бев активна во темава, но веќе не 8)
  Тоа значи дека немам вакви проблеми. Пу пу да не урочам :lol:
  Мислам дека се се смени откако го сменив ацетонот..
  Го користам Dahlia портокаловиот и немам гајле. :)
   
 4. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  4.282
  Го открив овој зацврстувач и можам да кажам само уау :o
  Нокт ми се нема разделено или скршено откако го користам, делува уште од прво нанесување. Со калциум и кератин. Топло препорачувам.
  [​IMG]
   
  На heart.stealer и CharmedGirl им се допаѓа ова.
 5. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  И мене ми се делат и многу ме нервира тоаа :( Имам слушнато дека тоа било поради недостаток на калциум.. :?:
   
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.489
  Мене ноктите цел живот ми се благо речено ужасни!
  Ми се кршат, ми се делат, што не. Ужас.
  Ама се решив да го пробам минералниов зацврстувач за нокти од Авон и сум презадоволна!!!
  Производ на месецот, му давам златна ѕвездичка!

  [​IMG]

  Еден слој на ,,голи,, нокти, па уште еден слој врз лакот од зацврстувачов и не мрдаат! :D
  Го препорачувам, верувајте дека јас ретко кога сум задоволна од вакви работи - ама овој ептен ми се погоди! ;)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Јас никогаш не сум грицкала нокти,ама сепак еден период ми се делеа,ноктите ми изгледааа ужасно,сите слоеви се гледаа.Сега,фала богу,ноктиве се супер.Ама забележав дека кога ми беа налакирани и така подолго време стоеa,после вадење на лакот се делеа.Можеби и до ацетотнот беше,не сум сигурна. :?:
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  4.062
  Општи прашања

  Me interesira da ne znae nekoj dali ima lak za zacvrstuvanje na noktite vo aptekive, ili vo cosmo i kolku pari e? Uzasni mi se noktive, postojano mi se previtkuvaat i krshat :/
   
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.736
  Општи прашања

  знам дека може да се порача од орифлејм, баш јас си го порачав месецов, а за космо и аптеките незнам но претпоставувам дека има
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Јас кога бев средно користев едно кремче мислам дека се беше и се викаше Дикла или нешто слично.......сепак многу години поминаа од средното мое :lol:
  Прашај во аптека на нив сигурно ќе им текне.........отприлика така некако е името.Мене многу ми помогна.
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  142
  мене па од него ми се декат ноктите... :worried:
   
 12. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  гледав на др.Оз дека колку поретко користите ацетон толку поубаво ама за да не бидете шаром баром во ноктите купете си остранувач за лак без ацетон или кога ви е лакот пред распаѓање задржете ги ноктите во вода врела/млака и после лупете го :D
   
 13. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Конечно успеав да го решам мојот проблем со ноктите, порано многу ми се делеа и кршеа немаше шанси да ги пуштам, сега откако почнав да го користам дијамантскиот зацврснувач на нокти од евелин многу побргу ми раснат и поцврсти ми се ноктите.

  Еве овој и не е скап 125 ден го зедов :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На afrodita26 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  257
  Не знаев каде да го сместам моето мислење но морав да ве изестам за ова...
  Никогаш немој да го правите ова.НИКОГАШ!!!
  Пред една недела ми се скрши ноктот сосема на крајот и решив да го '' поправам '' (како на сликата) :fubar:
  Поправката траеше се до вчера.Си се доскрши целиот до крај. Не е проблемот што се скрши туку што сега на местото каде што ставив секундарен лепак ноктот ми е како зелка разлистана. :devil:
  Браво за мене едвај ги опоравив од гелот сега ова :clap: |(
   

  Прикачени фајлови:

 15. HoneyHoney

  HoneyHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Имам значи голем проблем со ноктите на нозете. и тоа само палците. И двата нокта ми се напукнати.Лани летото користев Ексодерил капките .ама ми падна ноктот и пак истото. Потоа си купив лак за зацврстување,и ете пак не помага.Кажете нешто ефикасно што е..капки или било што..бидејќки на доктор не сакам да одам..на една другарка и го извадија ноктот и пак ист и порасна и се искрши.. ;(:x:(
   
 16. frosyGrc

  frosyGrc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  На HoneyHoney му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Порано и мене многу ми се делеа и кршеа ноките. Но пронајдов едно навистина корисно решение. Купив еден зацврстувач за нокти од Malena кој истотака и ги обновува. (Шишенцето е исто како од другите лакови од Malena само што капачето е бело. Изгледа како проѕирен лак. И на капачето пишува упатство за употреба. А и многу е евтин, го зедов за само 45 денари.) Ви препорачувам да пробате зашто мене многу ми помогна. Се надевам дека и за вас ќе е корисно :) :*
   
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.553
  Пол:
  Женски
  Средство за заштита на нокти, 8 in 1 на Eveline.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.