1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа братучед му на дечко ми

Дискусија во 'Канта' започната од Emili123, 1 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.848
    А јас почнувам да сваќам дека не постои ни дечко,ни чичко,ни братучед и дека ти е многу,многу досадно и мислиш дека си интересен/а и сега како не мавташ нас,а ние ти веруваме,а ти не знаеш како би била искористена или толку многу си заљубена од гледање слики и видување на 15-20 секунди. Ај чао сега
     
    На tessie, Lovely93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Имаш, ако ја убиеш жена му и децата и ако не те осудат на доживотна казна затвор.
    Во друг случај, шансите ти се 1:1 000 000, ама како што рече Џим Кери-сепак постои една шанса и тогаш. :lol:
     
    На tessie, Lovely93, puzzle и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Мене не ми е досадно да ми беше досадно ќе си играв игрички или ќе дремев на фб. Ама го засакувам човекот ептен ми е убав :inlove: по цел ден му зјапам на профил а за моја несреќа си става слики од децата, од жена му не. Незнам што да правам се е толку погрешно. ;(
     
  4. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Значи длабоката љубов а ? Оди ако е така, измисли си мадиња и седни со татко ти на маса, со твоите по дома. Обелодени ситуација, оди на сериозно. Оди му дома на човекот, разреши го љубовниот триаголник.

    Извини вака, во шо точно се заљуби ? Не знаеш ништо за него, не се филмај. Многу далеку е од љубов ова, ветувам.


    И по втор пат мешам татко во муабетот. Како ќе ти е да му се упуцава некоја малолетничка него, на татко ти ? Да му стега лајкови на фб, да си пијат кафе, да му титка, да се смува? Ќе и се чудиш на паметот блесав и ќе ја колниш што растурила фамилија.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    A јас па не сфаќам како можеш да се заљубиш во некој кој не ти ни дал повод за тоа,од едно видување и ајдее се заљуби.Смешно изгледа од страна,или јас сум ја изгубила смислата за заљубеност веќе.
     
  6. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Во случај да не тролаш... Те молам, значи стварно те молам за доброто на сите раскини му на дечко ти и прави што ти душа сака. Не вреди да го правиш мајмун ако тебе ти шета газето. Ова е најдобриот совет што би можел да ти го кажам.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Мене сета оваа ситуација некако не ми е нормална.
    Му го слушнала гласот на телефон, па му ги видела сликите на фб, еднаш го видела во живо и се заљубила.
    Господиии...
    Па уште знаеш дека има жена и две деца, а викаш дека сакаш да го смуваш.
    Браво еј. Не знам што да искоментирам.
    Секоја чест за храброста.

    Ако не си трол и ако ова е вистина, макар што верувам дека е со оглед на тоа што во денешно време има се`, раскини му на дечко ти и смувај се со братучед му, расипи си ја врската, која и онака не ја заслужуваш и растури семејство, па сама сноси си ги последиците од тоа.
    Макар што верувам и искрено се надевам дека другата страна ќе биде попаметна и нема да дозволи ништо од тоа да се случи.
     
    На tessie, Play, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.358
    Допаѓања:
    83.790
    Пол:
    Женски
    Се чудам како може да постојат такви луѓе како тебе ...
    Се заљубуваш на прв поглед,неможеш да престанеш да мислиш на него ами недајбоже да те допре ќе се пореметиш или ќе сакаш за жена да те бара :rofl:
    Господи божее уште што нема да прочитам и видам :x
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Дали имаш ти памет малце?
     
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    ЦЦЦЦ па речи му на дечкоти дека сакаш крај со него дека веке не го сакаш, а на братучед му речи му да се разведе од жена му. И така среќно ке си живеете до крајот на животот :) :) Hахаха боже боже, какви шанси бре, тој сигурно и не те приметува. :^) 8)
     
  11. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Незнам дали се правиш на тошо или сакаш ние да мислиме дека си запрена во саатот. Еве ке ти кажам како може женет човек да те искористи. Тој веке е запознаен со твоето лудило и ке ти одглуми така фино и убаво, за да сама ги кренеш нозете ( да те изебе) и така неколку пати и на крај ке те шутне ко дупнат фудбали ке си живее живот со НЕГОВОТО семејство и ке си става слики од жената и децата. А ти, ти ке пукаш во себе, ке ја чукаш главата во ѕид и ке плачеш.
    А ко што гледам па може и нема да ја чукаш главата, па ке тргнеш кон освојување на нечив друг сопруг, се додека еден ден не те превоспита некоја. И така си живееја срекно до крајот на животот.


    Девојче шала на страна. Ти никаде не спомна дека го сакаш твојот дечко. Уствари ти имаш дечко колку да се рече дека имаш некого. Жал ми е за него, но за тебе повеке. Раскини си со дечкото и избриши го и него и братучед му од фб и немој да ги манијачиш сликите негови. Соберисе малку во умот и гледај да напредуваш во животот за битни работи, а не за мувања и мешање во бракови. Се надевам дека ке сфатиш што сакам да ти кажам бидејки не си мало дете веке.
     
    На Dinsyyy, Barbie20 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Не знам после колку дена ќе каже оти им било досадно со другарка и.
     
    На Someonespecial, Lovely93, makedonkamak и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Не ми е досадно и не сум со другарките и за ова незнае никој освен јас и вие. Дечко ми сака да ме остави ми вели знам дека сакаш некој друг, биди си со него бла бла ама пред се кажи кој е тој, повреден ли е од мене за тебе. Незнам што да правам во никој случај неможам да му признаам ќе се шлогира ако дознае. А ако може без да ме осудувате јас сакам да имам тајна врска со братучед му без никој да знае. Забранетите работи се послатки. :inlove:
     
  14. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    ^ Штом си решила да бидеш во тајна врска со братучед му и не ги слушаш нашите мислења, зошто воопшто бараш совет тука?
    Прави си како што си решила и како што мислиш дека ти е убаво. И онака џабе се малтретираме тука да пишуваме.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    И мене забранетите работи ми се послатки, посебно благото за време на диета, ама никогаш нема да ми биде послатко да се плескам со братучед на мој дечко ( сегашен или бивши). Но како што ти кажа другата феминка тебе не ти треба совет од нас, туку сакаш одобрување. Ок еве јас ти дозволувам да си имаш таква тајна врска и да ти биде слатко, додека ти се згорчи. И јас да сум на твое место, нема да му дозволам на дечкото да ми се лигави и да ме замара со тоа дека тој ме сака и се би му кажала во лице. Да, би му кажала дека тој не е тип за мене и дека јас сакам типови кои може да ми бидат татковци, а и дека го обожавам неговиот братучед. И ајде терај си го патот свој и не не прашувај веке глупости.
     
    На Lovely93, Dinsyyy, BeautyAndTheBeast и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Јас сакам да бидеме заедно некое време но без никој да знае. Знам дека сум дете и глупо рамзислувам ама неможам да издржам. Несакам да уништам ничиј брак ниту пак нешто сериозно со него не ми пречат неговите деца ниту жена само сакам да поминам некое време со него. Инаку видов на фејсбук дека е роден 1982 значи 32 години има и се работи за разлика од 15 години. Тој неможе да ми биде татко татко ми има 43 години мислам.
     
  17. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Хахаххха...извини вака ама очигледно нешто не е во ред со тебе или па многу ти е досадно и се занимаваш тука со нас, ама искрено и нас добра забава ни правиш.
    Мене ме изнасмеа. Посебно со последново.
    Дете си, а не можеш да издржиш додека не направиш некои работи.
    Ајде терај, прави што сакаш и не пишувај веќе. Нека се заклучи темава.
    Не сте голема разлика, не може да ти биде татко пошто татко ти нели има 43 години, така да препушти се на моментот и уживај додека можеш, бидејќи како што кажа и самата кратка ќе ви биде "врската".
    И од сега дозволено ти е да се плеткаш со повозрасни од тебе под услов да бидат до 42 години, бидејќи тие не можат да ти бидат татко. Татко може да ти биде само оној кој има исто години колку и твојот татко. ;)
     
    На tessie, Lovely93, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Ова најјако беше "САКАМ БАР ЕДНАШ ДА СЕ СМУВАМЕ" :?: :rofl: :rofl: Нема да коментирам за вистинитоста на приказнава, каква сака нека е, но смешно беше ова, тој со 2 деца и ќе доаѓа со тебе само да се лапате негде :D
     
    На Play и okcenzi им се допаѓа ова.
  19. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Штом јака математика удри, мислам дека одобрено ти е и од НАСА :D
    A и плус, вашето мување ќе биде во стилот "ние одиме, само тој не знае" :D Aj едно смешно, едно жално и патетично, а и трето измислено :D
     
    На Someonespecial, tessie, makedonkamak и 5 други им се допаѓа ова.
  20. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Сакала кратка да и биде врската, а после ке ја читаме во тема, се заљубив а тој е оженет и што понатаму. Епа земи обеси се.
    Ги разбирам тие што биле со женети за кои не знаеле, но ваквите кои знаат се и со сила се пикаат е нив ич не ги разбирам, ниту желудников може да ми ги свари.
     
    На Dinsyyy, cresa-jagoda и Barbie20 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.