1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа братучед му на дечко ми

Дискусија во 'Канта' започната од Emili123, 1 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Emili123 пуштиги ти овие, јас мислам дека доколку толку му го имаш меракот нема потреба да раскиуваш со дечкоти, со братучед му, гледајте си се скришно. Направете си го кеифот неколку пати и ќе ти помине свигањето.
    Де бре луге колку сериозно сте ја сватиле Емили, навлеговте во толку длабоки анализи како да се работи за живот или смрт, а може ве зеза, како онаа некни силуваната.
    Сакав да се воздржам од коментар ама навистина неможев да се воздржам да гледам како малава ве зеза а вие не сваќате.
     
    На makedonkamak, mimiiiii, imelda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. srnicka00

    srnicka00 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Не зезала или не, ти ведаш да му раскинеш на дечко ти и онака не го заслужуваш, а овој братучедов кога те виде сигурно паднал во несвет и сега нит јаде, нит пие, ма каква жена какви деца само на тебе мисли. Ало само си фантазираш:fubar: :fubar: :fubar:
     
  3. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Емили злато остави ги ти овие над мене они не знаат шо зборат слушај ме сега ти мене. Тој братучедот коа ќе дознае дека го свиѓа женската на неговиот братучед ќе падне у несвес од "среќа", а ако е па некој мутав мож и нема. Ако толку му го имаш мерако иако е братучед на дечко ти смувај го ама 100% и нешто екстра ќе падне не верувам на мување да останете. Во овој случај ти ништо не губиш можеш само да добиеш. Дечко ти ко ќе дознае срцето ќе му застане ко ќе сфати со какво ѓубре си имал работа година и кусур, а жена му ако дознае во случај ако е некоја почуствителна ќе си ги собери куферите и децата и ќе си замине некаде небитно каде, ќе го остави овој твојот симпатија за да можеш ти пак да се смуваш со него. Значи една жена ќе остане без маж, овој твојот симпатија ќе остане без семејство а 2 деца ќе останат без татко. Ете така ти кажав ти ништо не губиш, добиваш само одлично искуство за кое по 2/3 години ( мислам ко ќе сфатиш оти со овој памет ти треба малку време додека да сфатиш некои работи) што си направила ќе си ја удираш главата од ѕидот. Така да иди даље. :puke:
     
    На cresa-jagoda, Barbie20, sweet-star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.690
    Јас ти предлагам да вклучиш Investigation Discovery ии да погледнеш што им се случува на ваквите како тебе. Ич не си интересна со ова што го пишуваш а и ние сме нетокму што ти даваме добронамерни совети иако се БАДИЈАЛА. Оди из*би се со дечко ти, сигурно до тоа ти е. Така сите си правиме некои фантазии кога ни е до ТОА дојдено.
     
  5. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Eloves ne te razbiram ama ne e ni vazno. Vo red togas dajte mi nekoja ideja kako da mu se pustam ama da me sfati seriozno bez da misli deka sum nekoja lesna devojka.
     
  6. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Ако мислиш дека сме глупи што ти даваме добронамерни совети и покрај твојот инает, незначи дека сме луди или олоши па да те советуваме вакви идиотизми и да бидеме соочеснички во нарушување на туѓиот мир и растурања на бракови.

    Ајде терај си како сакаш и веке немој да не оптеретуваш, за да не се жалиме кај модератори.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Тој мислиш дека е умноболен да си растури семејство и да биде со такво КУРВИШТЕ како тебе.
    Да добро прочита, ти не си нормална девојка, штом сакаш на човекот да му го растуриш семејството.
    Да си ми пред мене така добро би те истепала што нема да знаеш како се викаш :punch:
     
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Абе да има некој да му го прати се ова на дечко ти :^) да го освести, да му ги отвори очињата, да види со каква си го губи времето.. го жалам.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Девојки што си го арчите времето за џабе,очигледно е дека некое дете си пополнува празно време со приказни.
     
  10. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Emili типов има 30 години, женет е, татко е на две дечиња :fubar:знам дека забранетото овошје е најслатко
    јас мислам дека бракот му е во фаза на распагање па решил да те насмее демек ми се допага твојот глас -а тебе проводот премногу скапо ке те чини :!: и мислам дека ти си импресионирана бидејки знае да третира девојка и мислам дека ти треба да стоиш по настрана од него а не да му лакнуваш на слики :!:
     
  11. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Ти нигде не спомуваш дека ќе му се скараш на дечкото ти тоа сериозно?
    Како ќе го гледаш после братучет му мори тикво една на свадба ќе треба да ти дојде како нема да те гризе совеста како ќе ги погледнеш тие деца, жена.
    Да не беше женет што сакаш прави крши глава по него ама ти свесна ли си за последиците?
    Во ред ти ќе се изебеш, и ќе сакаш уште дека ќе остане на еднаш само мало морген (освен ако не му се допаднеш во кревет на типот па да не сака он повтроно), и кога-тогаш ќе се дознае. Тоа ли сакаш да те зборуваат во твојот и во неговиот град после него сите да те третираат како курва??? Ти планираш ли после тоа дека треба да најдеш маж кој би земал таква како тебе може брат му ќе го засвиѓаш или свекорот или сеедно.....
    На крај краева на тој дечко не верувам и дека ќе му се допаднеш прво си женска на негов родина, второ си има деца и жена и трето штом е толку убав може да ја има било која пичка во градот - тебе ќе те гледа детиште од 18 години што незнае што сака.
    А и не верувам дека типот се занимава со фејс сигурно жената му го одржава сигурно не ни знае за лајкот на сликата џабе се бламираш.
    Лош впечаток оставаш дај најди си некој друг за плескање само да не е во родниска врска со дечко ти и да не е женет па може ќе ти помине меракот...
     
  12. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Преска му влегов во профил видов дека пред 5 минути станал пријател со некои и го аднав и ме прифати. (Дечко ми ова сабајле отиде на одмор со другарите.) И ми пишааа ^_^ прво ме нарече снашке ама му реков дека несакам така да ми се обраќа оти со дечко ми не сме повеќе и тоа што бевме. Ми рече дека требал да излезе да му дадам број ќе ми се јавел и ќе сме збореле за 10 минути оти во моментот неможел да си пише. Си го сменив пасвортот на фб оти дечко ми ми го знаеше. И ми се јави инаку излегол до продавница со синчето 2 годинки и имал и друг син од 10 години. И си зборевме ми кажа дека со жена му не бил во добри односи и дека при секоја кавга таа си заминувала кај мајка и. Ми кажа дека тогаш ко ме видел кај фонтаната сум била многу убава ^_^ и ми рече дека ќе дојде овие денови до петок за да пиеме кафе. Така да џабе ме осудувате ко не напрајв ништо погрешно. Освен тоа реално гледано овде на форумот секоја пета од вас (ако не сите) има направено нешто погрешно. Врска со професор, некој од друга вера, врска со постар, врска со женет и илјада други работи само што не го признавате тоа туку кога ви треба совет си отварате други профили.
     
  13. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.688
    Пол:
    Женски
    Почнувам да верувам дека сето оваа е само измислица ... прости ако грешам :D
    Како тоа сте се слушнале и тој од еден муабет ти ги раскажал сите детали накратко од неговиот живот :?:
     
    На Lovely93, Dinsyyy и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Па дали си ти нормална? :fubar:

    Инаку чекаме детали во петок/сабота како сте се плеснале и може ќе те земе за жена па ќе му ги дочуваш децата нема да се мачиш да ги правиш како нас.
     
    На tessie и NineTailedFox им се допаѓа ова.
  15. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Зошто темава не е во канта?
    И ситуацијава на девојкава ми личи на измислица...
     
  16. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Не ми ги раскажа сите детали од неговиот живот туку ми рече да му дадам број дека ќе ми се јави оти неможел да се пиши. И ми се јави бил излезен со синчето до продавница и јас му реков дека немораше да излегува ако неможе да се пиши ок е и тој тогаш рече дека морал да земи малку воздух се гушел дома од жена му постојано се карале и си заминувала кај мајка и. И јас ништо не одговорив непријатно ми беше да се распрашувам повеќе и онака обичен муабет си правевме ме прашуваше кај живеам, го знам ли овој оној, кај учам колку години сум и слично. И ако една девојка ве излажала со лажен пост незначи дека и јас го правам истото нема потреба од тоа.
     
  17. Play

    Play Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    69
    Јас мислам да му раскиниш на дечко ти заслужува многу подобро од девојка која се пали на негови женети роднини. :)
     
    На tessie, cresa-jagoda, Papillon.Papi и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Океееј, ама ситуацијава ми личи како сцена од турска серија. И ти не бараш совет... уствари сите совети што ти ги даваме не ги рецкаш. Ова е како да ни раскажуваш некоја си приказна, а ние тука седнати пред малите екрани те читаме и коментираме. Девојко, зошто ти се нашите совети кога ти тука ни кажуваш дека си направила тотална спротивност од тоа што ние сме ти предложиле да правиш? А, веќе кога ни кажуваш што си направила, мислиш нас не интересира твојот живот? На темава клуч и канта, итно!
     
  19. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Утре ке пише, дечки нема врска ова само ми беше досадно ;)
     
  20. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Е ногу убави совети ми дадете, фала. Ме изнавредувавте и испониживте дури една од вас и курва ме нарече ама добро. Освен тоа само еднаш зборував на тел. плус ако дојде и отидеме на кафе и го запознаам подобро може и ќе го сменам мислењето за него. не реков дека одма у кревет ќе одиме. А дечко ми кој го направивте светец и невина душичка и дека усм го лажела отиде сабајле на одмор и ниту ми се има јавено ниту ништо го барав 2 пати првиот пат не се јави вториот му беше исклучен тел. којзнај кај е и шо прави.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.