1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа братучед му на дечко ми

Дискусија во 'Канта' започната од Emili123, 1 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Знаеш дека потребата за внимание и неприфаќање на реалноста се симболични симптоматски показатели на психијатриска дијагноза ? Палетата за избор е широка, ама почнувам да нагодувам за што поконкретно станува збор.

    Инаку за вас, советувачите збор немам. Ни малку охрабрување, ни малку не и вдахнавте.

    Не туку барај совети од нас што тајно одиме со шиптари, женети мажи. Незнам зошто воошто ни пиша, терај си по свое, ти Дева Маријо, ти олицетворение на интелегенцијата, несомнено добри проценки правиш.
     
    На Umbrella22, Lovely93, Gea и 4 други им се допаѓа ова.
  2. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.949
    Допаѓања:
    20.774
    Епа кога не ти се јавува и не знаеш што прави,слободно за инает оди со братучед му,а можеш и со татко му,одмаздата би била поголема.
    Јас сум убедена дека си измислуваш приказни,бидејќи на некого да му објаснуваш најпросто,а тој да ги поставува и понатаму истите бесмислени прашања,или е со низок коефициент на интелигенција или си игра мајтап со нас.
    Во случај да е вистина,заслужуваш да го добиеш она што го бараш.Да го поминеш и дечко ти и братучед му,да те искористат онака баш убаво,а потоа да те разгласат на сите,да добиеш една добра реклама,за во случај да почнеш и бизнис.Можеби би требало и добар фамилијарен ќотек од сите засегнати во приказнава да добиеш,ама ајде да не пропагирам насилство.
     
    На tessie, Play, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски


    БРАВО бе девојко најдиректна и најреална во ситуацијава си ти сибнувам капа (навистина не се шалам) :*
     
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Приказнава дека тој се кара цело време со жена му е веке позната и сите женети ги кажуваат истиве фори, додека ја легнат. После продолжува приказната со демек еве сакам развод ама таа ме уценува со децата итн. И додека да се освести оваа наша Дева Марија ке и поминат годините со некој слепец и после ке неможе да си најде некој асолен, пошто ептен ке и биде падната цената. А тој во меѓувреме може ке фати и трета некоја а и дете со жена му ке склепа. Ама битно е девојчето даси го напраи кејфот.
     
    На Umbrella22, tessie, Lovely93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Meh, тој другиот пациент со мајка му и психијатарот беше поинтересен. Ова не заслужува 7 страни :yawn:
     
    На tessie и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Емили ја сеа ни не сфаќам шо ти е проблемо на тебе уствари? Ти од самиот почеток не бараш совет туку некој да те подржи во тоа да го "смуваш" братучедот на дечко ти. Ниту еден совет не прифати туку само пишуваш како си се изглупирала се повеќе и повеќе. А во ниту еден коментар не спомна дека сакаш да го оставиш дечко ти така да остани си во врска со дечко ти, смувај го братучед му на дечко ти и ако сакаш легни и со чичо му или вујко му само не биди досадна и не го полни форумот со глупи и бесмислени коментари.
     
    На okcenzi и exoticgirl им се допаѓа ова.
  7. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    17 год имаш? :o хахааххаха ај оди под ладен туш да се смириш малку :D
     
  8. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Ај па како ќе биди инаку интересно по темиве. Само ми е жал за феминкиве што се потрудија и уште се трудат да и дадат совет.
     

    Прикачени фајлови:

    На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Се исчитав и доста сте се потрудиле.


    Александра12334
    Немам со кого да зборувам на оваа тема а од една другарка слушнав за форумот па се регистрирав. Пред се да кажам дека не лажам и дека ја пишувам вистината нема причина за да лажам. Имам само 17 години. Пред 11 месеци фатив дечко. Пред него имав уште 2 дечковци но ништо се немаше случено само бакнување. За овој што одевме заедно 11 месеци планирав дури и на мајка ми да и кажам прво па на татко ми. Од различни градови сме но тој е од село. Нема врска не ги почитувам луѓето по тоа од каде се. Доаѓаше на почетокот се гледавме беше се ок многу убавос е однесуваше кон мене. Последните 2/3 месеци стана многу како да кажам безобразен ми зборуваше се секс. Му реков ако ме сакаш ќе ме почекаш за неколку месеци додека да направам 18 па тогаш ќе зборуваме на оваа тема. Дури еднаш ми прати слика од неговиот пе*ис. Ништо не реков се лутев некое време после тоа ми помина. Се промени а не беше таков порано. Се обидов да го разберам ајде демек машко е и тој си има свои потреби. Пред некој ден си пишевме рече петок сакам да дојдам му реков добро дојди ми рече ако имаме секс ќе дојдам се караме долго време му реков ако сакаш да се видиме ок јави мис е ако не па и не мораш и ми се извини ми рече веќе нема да зборува за секс. Вчера се видовме и ми рече ајде да се прошетаме и шетавме шетавме може и 1 час и се додека не стигнавме до едно напуштено место.



    Емили123
    Ве следам долго време и давате стварно супер совети се надевам и мене ќе ми помогнете. Имам дечко од друг град заедно сме речиси година дена. Пред 1 недела додека зборувавме на телефон тој работел нешто и на звучник му беше пуштено ама и братучед му беше таму и ние си зборевме и од време нешто и братучед му ќе кажеше се смеевме и се ок и дечко ми нели во меѓувреме ко го прашав кој е со него ми одговори братучед ми ... (името и презимето) и викам не го знам вика најди го на фб. И јас навистина пишав на фб го видов доста симпатичен човек. По 2 дена дојде тој во мојот град со некои неговите другари/братучеди и таму беше и тој братучед ми ама повозрасен околу 30 години и женет бил и имал 2 деца. И со дечко ми седевме што седевме во еден парк и јас требаше да си одам и дечко ми ме испрати до една фонтана и му ѕвона тие неговите да дошле и ми рече остани уште 5 минути дури да дојдат моите и коа дојдоа таму беше и тој братучед му и само Здраво си кажавме и толку. Од тој ден има 1 недела постојано мислам на братучед му некако многу ме привлече мислам дека се заљубувам. Дечко ми ми е некако одбивен дури пред некоја вечер додека збориме со дечко ми на тел го прашав кај е братучед ти и тој ми вика шо ти е гајле за него кај жена му си е. Многу ми се допаѓа и многу ми е тешко. Сакам да му раскинам на дечко ми но незнам како понатаму. Повеќе неможам. Сакам барем еднаш да се смувам со братучед му.


    Нешто не е јасно?
    Офтопик ама тоа не знам што се замарате.
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Оваа е сигурно некоја луда и сеа мисли дека ние трава пасеме и ништо не сфаќаме. :^)
     
  11. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Сега па и вие, детето се е заљубило. Љубов на прв поглед/слушање треба да имате малку разбирање :lol:
    Во војната и љубовта се е дозволено (па дури и „мување“ со двојно постариот оженет братучедот на дечкото) |(
     
  12. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Филмов ептен многу се развил, гледам и се чудам :rofl: На крај испадна како вицот- 99% готова е работата, уште невестата да каже-ДА и се е готово :lol: :lol: :lol: :lol:
    Добро, а ДАЛИ тој фамозен мачо-братучед сака да се смува со дотичната џенска?
    Мислам, не заслужува темава ништо друго освен КЛУЧ. Мислам дека е доста.
     
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ако нека биде нека го смува братучед му ако толку сака ние неаме ништо против. А што е најтрагично не планира да раскине на дечко и. А замисли утре,другден го види чичо му на дечко и на некоја слика или му го слушне гласот па и во него се "заљуби" па ќе отвори друга тема без врска нешто слична како оваа и ќе прашува како да го смува и него и така натаму.
     
  14. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Или па дедо му :lol:
    Џабе е што и да се каже :|
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.172
    Пол:
    Женски
    Луѓе што се чудите на прикаскава, значи СЕ постои на светот овакви ПЕТАРДИ како неа со лопата да ги ринеш.
    Само тешко на нас мажените сотакви како неа, се ставамна местото на жената со дечињата сигуно не ни претпоставува дека некоја 17 годишна сака да се упика во негоиот кревет.
    А и тој ако е некој кој вреди никогаш нема да и го направи на жената тоа која му подарила две прекрасни дечиња.

    Во секој случај и да е лага ова ме интересира понатаму приказната колку е болно девојчето и колку бујна машта има.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Нема што да се чудиме ги има секакви во ова денешно време. Моја школска излезе со еден кој имаше дете и детето го носеше кај нас во школо ама од другата страна оти нешто имапе сала за бокс часови се држеа и оваа одеше таму и на крај ја лажел дека ќе ја остави жена му додека да ја легне, ја легнал и го сменил бројот. И не ја барал секако. И оваа плачеше се лигавеше таму и на крај за да му се одмазди му го скрши предното стакло со камен на колата. :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
    Така да Емили ме интересира шо биде со брачедо?
     
  17. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Нека прави што сака, се гледа дека е тврдоглава и наивна...но еден ден можеби ќе и се врати истото што сега таа го прави.
    Карма
     
  18. Play

    Play Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    69
    Не ти се има јавено? :o :o Лелее каков идиот па тој не те заслужува тебе јас мислам треба да му се одмаздиш батали братучедот ништо не е тој, со мајка му и татко му легни најдобро. Ако и тоа е малку барај нека ти направат семејно стебло и барај ги еден по еден, не за озбилно де за кејф само онака. Ќе види тој тогаш чии повици ќе ги игнорира. :swear:
     
  19. Emili123

    Emili123 Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Е само колку да знаете ми се јави синоќе и се видовте бевме на кафе прво после седевме кај него во колата на излезот од градот. И му се јави другарот дека касно било требале да си доат. Иначе другар му седеше кај некои пријатели а овој го излажал дека ќе оди со некој колега на кафе а тој дојде со мене. :inlove: И ме донесе овде до маалото и ми вети дека пак ќе се видиме само ова да остане наша тајна.
     
  20. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    И каква кола имаше братучедот?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.