1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа една девојка од фб.

Дискусија во 'Канта' започната од bobbycwalk, 29 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bobbycwalk

  bobbycwalk Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Здраво,што туку запознав една девојка на фб,што ми се засвиѓа и собрав храброст да и пишам што мозев да дознаам е тоа што е многу добро девојче и раскинала со дечко и пред 4-5 месеци он испаднал кретен,а мене ми се допаѓа по првиот разговор и на крајот на разговорот дека ја сум стаен со една другарка на фб во врска ме праша дали сум навистина во врска или не сум,јас и одговорив дека не сум и така наеднаш изреагира "знаев" и затоа побарав совет од тука да ми дадете дали е тоа добро што ме праша и одговорот и дали би било во ред за 2-3 дена да ја викнам на кафе да излеземе.
  Фала многу од напред.:)
   
 2. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Објасни и убо зошто си во врска со другарката :D Ако е колку тебе веројатно ќе те сфати... Такви времиња дојдоја со овај фб... Иначе ако си имате пишано само еднаш, пиши му уште еднаш два пати и викни ја на кафе онака на запознавање...Па ќе видиш како ќе изреагира :D
   
 3. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.471
  Допаѓања:
  5.724
  Пол:
  Женски
  Пиши и да одите на кафе, ако е заинтересирана за тебе ќе прифати :) ;)
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Мене искрено не ми е јасно како може некој да му се допадне некому,онака само виден на слика :?:
  Притоа се знае дека за слики на фб,користење photoshop-обавезно!

  Инаку конкретно за тебе,ако подолго време време пишувате,покани ја за кафе.
  Ако се разочараш од неа у живо,барем една другарка плус ќе имаш :D
   
 5. bobbycwalk

  bobbycwalk Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Фала на советчињава,ке пробам така :D
   
 6. bobbycwalk

  bobbycwalk Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  еј добро е,ја прашав ми рече дека мозе и бројче уз пат ми даде хх .. но сепак незнам дали и она ме свиѓа,вие што мислите :D
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477

  Со самото тоа што се согласила да излезете на кафе,секако и давањето број,алудирам на нешто позитивно.
  Не можам со сигурност да кажам дека и се допаѓаш и сл,но факт е дека овоа е добар почеток.
  Биди трпелив и природен,не форсирај ги работите и тоа е тоа.
  Од нејзиното однесување ќе разбереш дали и се допаѓаш или не. ;)
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Со сигурност не можеме да ти кажеме дали и се допаѓаш, излези на кафе со неа и види како ќе се однесува со тебе, најчесто говорот на телото на жената дава знаци кога и се допаѓа некое момче. Набљудувај ја на целиот состанок и најважно од се не брзај.
   
 9. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Според кажаново 99% и се допаѓаш , мислам број па и па ама кога веке се согласила за кафе има нешто тука ! И дај те молам немој да бидеш несигурен и поради трема или нешто слично збунувачки да се понашаш. Ми се случило дечки што ми се допаѓале да ме разочараат со некое чудно однесување и на тој начин уствари џабе што ми се допаднал кога ме разочарал со однесувањето. Биди малку посигурен во себе , не да се понашаш како самобеднисан ама како дечко со самодоверба :D
   
  На mackica-1 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 10. bobbycwalk

  bobbycwalk Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  се договоривме све тоа но татко и дека е професор и е малце строг не ја пуштил морала да учи и остаивме за следен пат па јас како нестрплива личност и казав на чет дека ја свиѓам направив грешка знам, и она одговори со "ako de :) " и мислам дека испаднав лузер пред нејзини очи како некој очаен тип а нема веза,чисто прв пат да засвиѓам некоја премногу и од возбуда и казав -.- и сеа незнам другше се понаша ке праиме муабет едно 10-15 мин општо и ке рече ае идам јас или слично..наместо 4-5 срценца едно срценце чудно свакате..и сеа стварно незнам како да напраам повторно нешо да бидам cool ве молам помогнете мислам дека изгубив доста поени кај неа :/
   
 11. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Прво опипај убаво пулс да видиш како те разбрала, можно е тоа "знаев" да било сарказам бидејќи многу "мангупишта" што сакаат и нешто на страна да бркнат се вадат со тоа, абе другарка, абе на заебанција... Искрено и јас мислам така. Остај ти тие муабети. Кажи си во врска сум ама пак ми се сака. :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.