Ми се допаѓа една девојка од фб.

Дискусија во 'Канта' започната од bobbycwalk, 29 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. bobbycwalk

    bobbycwalk Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Здраво,што туку запознав една девојка на фб,што ми се засвиѓа и собрав храброст да и пишам што мозев да дознаам е тоа што е многу добро девојче и раскинала со дечко и пред 4-5 месеци он испаднал кретен,а мене ми се допаѓа по првиот разговор и на крајот на разговорот дека ја сум стаен со една другарка на фб во врска ме праша дали сум навистина во врска или не сум,јас и одговорив дека не сум и така наеднаш изреагира "знаев" и затоа побарав совет од тука да ми дадете дали е тоа добро што ме праша и одговорот и дали би било во ред за 2-3 дена да ја викнам на кафе да излеземе.
    Фала многу од напред.:)
     
  2. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.359
    Пол:
    Женски
    Објасни и убо зошто си во врска со другарката :D Ако е колку тебе веројатно ќе те сфати... Такви времиња дојдоја со овај фб... Иначе ако си имате пишано само еднаш, пиши му уште еднаш два пати и викни ја на кафе онака на запознавање...Па ќе видиш како ќе изреагира :D
     
  3. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.586
    Допаѓања:
    6.182
    Пол:
    Женски
    Пиши и да одите на кафе, ако е заинтересирана за тебе ќе прифати :) ;)
     
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Мене искрено не ми е јасно како може некој да му се допадне некому,онака само виден на слика :?:
    Притоа се знае дека за слики на фб,користење photoshop-обавезно!

    Инаку конкретно за тебе,ако подолго време време пишувате,покани ја за кафе.
    Ако се разочараш од неа у живо,барем една другарка плус ќе имаш :D
     
  5. bobbycwalk

    bobbycwalk Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Фала на советчињава,ке пробам така :D
     
  6. bobbycwalk

    bobbycwalk Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    еј добро е,ја прашав ми рече дека мозе и бројче уз пат ми даде хх .. но сепак незнам дали и она ме свиѓа,вие што мислите :D
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478

    Со самото тоа што се согласила да излезете на кафе,секако и давањето број,алудирам на нешто позитивно.
    Не можам со сигурност да кажам дека и се допаѓаш и сл,но факт е дека овоа е добар почеток.
    Биди трпелив и природен,не форсирај ги работите и тоа е тоа.
    Од нејзиното однесување ќе разбереш дали и се допаѓаш или не. ;)
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Со сигурност не можеме да ти кажеме дали и се допаѓаш, излези на кафе со неа и види како ќе се однесува со тебе, најчесто говорот на телото на жената дава знаци кога и се допаѓа некое момче. Набљудувај ја на целиот состанок и најважно од се не брзај.
     
  9. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Според кажаново 99% и се допаѓаш , мислам број па и па ама кога веке се согласила за кафе има нешто тука ! И дај те молам немој да бидеш несигурен и поради трема или нешто слично збунувачки да се понашаш. Ми се случило дечки што ми се допаѓале да ме разочараат со некое чудно однесување и на тој начин уствари џабе што ми се допаднал кога ме разочарал со однесувањето. Биди малку посигурен во себе , не да се понашаш како самобеднисан ама како дечко со самодоверба :D
     
    На mackica-1 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  10. bobbycwalk

    bobbycwalk Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    се договоривме све тоа но татко и дека е професор и е малце строг не ја пуштил морала да учи и остаивме за следен пат па јас како нестрплива личност и казав на чет дека ја свиѓам направив грешка знам, и она одговори со "ako de :) " и мислам дека испаднав лузер пред нејзини очи како некој очаен тип а нема веза,чисто прв пат да засвиѓам некоја премногу и од возбуда и казав -.- и сеа незнам другше се понаша ке праиме муабет едно 10-15 мин општо и ке рече ае идам јас или слично..наместо 4-5 срценца едно срценце чудно свакате..и сеа стварно незнам како да напраам повторно нешо да бидам cool ве молам помогнете мислам дека изгубив доста поени кај неа :/
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Прво опипај убаво пулс да видиш како те разбрала, можно е тоа "знаев" да било сарказам бидејќи многу "мангупишта" што сакаат и нешто на страна да бркнат се вадат со тоа, абе другарка, абе на заебанција... Искрено и јас мислам така. Остај ти тие муабети. Кажи си во врска сум ама пак ми се сака. :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.