1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа... и повеќе од тоа

Дискусија во 'Сингл' започната од Vivacity, 28 октомври 2013.

 1. Vivacity

  Vivacity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Најпрво сакам да ве поздравам сите бидејќи сум нова на форумов. Досега не сметав дека ќе имам потреба од сопствен профил, но денес се одлучив да го сторам тоа. Да не должам многу да не станам досадна уште од почеток, ситуацијата е следнава:
  Пред неколку дена дознав дека ќе одам на семинар за недела дена преку школо во некоја од соседниве држави со уште едно дете. Јас имам 16 години, а тој е 1 година постар од мене. Работата е тоа што него го познавам уште од основно (1во одд мислам) и секогаш сум го гледала како секој друг, а откако дознав дека заедно ќе одиме на семинар почнав некако да го гледам поинаку. Не знам како, но почнав да го забележувам по ходници, во кафич, на улица... Симпатичен ми е. Се поздравуваме најнормално, онака, пријателски... Денес кога го видов во училиште осетив како нешто да ми збрмчи во стомакот. На големиот одмор инстиктивно го барав со поглед низ останатите. Кога конечно го пронајдов почнав да зјапам во него, обидувајќи се да го оттгнам погледот нешто не тераше да не го правам тоа. Се обидувам да се сталожам, да не испаднам очигледна, но навистина ми се допаѓа, а можеби и повеќе од тоа. Го познавам подолго време и знам каков карактер е и баш ми се допаѓа, но не знам како да му пријдам т.е. да му дадам до знаење. Би сакала таму да се случи нешто, но искрено не знам на што да се надевам. :$
   
 2. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  486
  Па тоа е супер, ќе одите заедно на семинар, имаш многу шанси да се зближиш со него, кога ќе го видиш следен пат насмевни му се, ако тој ти врати значи дека би имала шанса, или прашај го нешто за материјалот, за семинарот да ти помогне нешто, што знам.. со среќаа :D
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.330
  Допаѓања:
  83.551
  Пол:
  Женски
  Дадaj му до знаење дека е така, па штом ќе сте заедно на семинар ќе имаш време да ја испиташ ситуацијата поубавоа можеби и ќе се зближите :)
  И јас ти посакувам среќа :)
   
 4. Vivacity

  Vivacity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Како да му дадам до знаење? Страв ми е да не добие поинакво мислење за мене, па да ја зафркнам цела работа :/
   
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.330
  Допаѓања:
  83.551
  Пол:
  Женски
  Па затоа не избрзувај се одеднаш, не мора да значи дека на семинарот мора да има нешто, пак ке кажам што ќе сте двајцата ќе имате време да муабетите и да дознаеш нешто повеќе а ако и тој се осеќа исто како и тебе верувај дека ќе осетиш самата кога е вистински момент :)
   
 6. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Полека но сигурно...ќе имате време ехеее...флертувај по малку, па олади едно време да осетиш како ќе се однесува кон тебе и слично. Go get him girl :rock:
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.330
  Допаѓања:
  83.551
  Пол:
  Женски
  Како да му дадам до знаење? Страв ми е да не добие поинакво мислење за мене, па да ја зафркнам цела работа :/[/quote]

  Па затоа не избрзувај се одеднаш, не мора да значи дека на семинарот мора да има нешто, пак ке кажам што ќе сте двајцата ќе имате време да муабетите и да дознаеш нешто повеќе а ако и тој се осеќа исто како и тебе верувај дека ќе осетиш самата кога е вистински момент :)[/quote]

  Полека но сигурно...ќе имате време ехеее...флертувај по малку, па олади едно време да осетиш како ќе се однесува кон тебе и слично. Go get him girl :rock:[/quote]


  Се согласувам со Audrey16 немора да брзаш испитај ја цела ситуација убаво па стартувај :D
   
 8. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.330
  Допаѓања:
  83.551
  Пол:
  Женски
  Како да му дадам до знаење? Страв ми е да не добие поинакво мислење за мене, па да ја зафркнам цела работа :/[/quote]

  Па затоа не избрзувај се одеднаш, не мора да значи дека на семинарот мора да има нешто, пак ке кажам што ќе сте двајцата ќе имате време да муабетите и да дознаеш нешто повеќе а ако и тој се осеќа исто како и тебе верувај дека ќе осетиш самата кога е вистински момент :)[/quote]

  Полека но сигурно...ќе имате време ехеее...флертувај по малку, па олади едно време да осетиш како ќе се однесува кон тебе и слично. Go get him girl :rock:[/quote]


  Се согласувам со Audrey16 немора да брзаш испитај ја цела ситуација убаво па стартувај :D
   
 9. Vivacity

  Vivacity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Па затоа не избрзувај се одеднаш, не мора да значи дека на семинарот мора да има нешто, пак ке кажам што ќе сте двајцата ќе имате време да муабетите и да дознаеш нешто повеќе а ако и тој се осеќа исто како и тебе верувај дека ќе осетиш самата кога е вистински момент :)[/quote]

  Полека но сигурно...ќе имате време ехеее...флертувај по малку, па олади едно време да осетиш како ќе се однесува кон тебе и слично. Go get him girl :rock:[/quote]


  Се согласувам со Audrey16 немора да брзаш испитај ја цела ситуација убаво па стартувај :D[/quote]

  Кога ќе се видиме во училиште се однесува ептен пријателски онака, а и секогаш тема на разговор ни е семинарот... Утре после школо ќе одиме да земеме материјал за семинарот, не знам како да се однесувам :)
   
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Девојче предност ти е тоа што сте на некој начин сте другари.
  И по автоматизам ќе имаш прилики да му дадеш до знаење дека ти се допаѓа.
  Но не избрзувај.
  Постојат две веројатности-не му се допаѓаш(дека спомена тема на разговор секогаш ви е семинарот) и доколку му дадеш веднаш до знаење ќе се избламираш,или е премногу срамежлив.
  Мој совет ти е да не брзаш.Барем додека сте тука не му давај некакви знаци.
  Почекај додека заминете.Таму ќе имаш време,прилики да му дадеш знак индиректно.
  И покрај стандардната тема на разговор-семинар,сигурно ќе шетате заедно па ќе имаш можност да го разбиеш тоа клише на разговор.
  Таму ќе бидете оддалечени од се,така што сакајќи или не,ќе мора да разговарате и за други работи :D
  А ако сигналот што ќе му го дадеш тој не го разбере,во тој случај не се замарај.Не му се допаѓаш :)


  И однесувај се природно!Биди тоа што си ;)
   
 11. lalitas

  lalitas Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  10
  Епа на пример ќе го прашаш нешто во вркса и со други теми, прашај што музика слуша, какви филмови гледа, па и ти кажи му нешто што тебе навистина те интересира, прво зближи се како другар, во исто време давај му до знаење понекогаш и дека сакаш нешто повеќе, откако ќе се зближите повеќе ако тој нешто чувствува меѓу тебе, сигурно ќе приметиш, на пример како те гледа, дали ти се смешка, и.т.н
  ама пред време немој да се затрескуваш се додека не бидеш сигурна дека и тој те свиѓа.
  иначе каков тип е тој? срамежлив или? како и да е, со среќаа.