1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се причинува или навистина ми се допаѓа

Дискусија во 'Канта' започната од wintergirl, 12 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. wintergirl

  wintergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Последното момче со кое, да кажам дека се мував, само што беше раскинал со девојката... Се испостави дека целосно не ја имаше заборавено и поради тоа и прекина тоа што се случуваше. Мувањето започна така што јас му се допаѓав на него, а тој мене и не баш, но сепак ете се впуштив во тоа.Сега ми се допаѓа (или мислам дека ми се допаѓа) едно момче што раскина со девојката пред околу два месеци. Почнувам веќе да се прашувам дали е можно да ме привлекува фактот дека тој е слободен и што јас можам да му покажам дека сум подобра од неговата девојка или навистина ми се допаѓа. Момчето е слатко и приметувам дека сум му малку привлечна.. но што ако сфатам подоцна дека всушност не ми се допаѓа или дека тој не ја заборавил бившата уште? Вакви прашања знаат да ме замислам многу често, па ако некој се пронајде во ова ве молам пишете мислење :D
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  И како можеме ние да помогнеме? Сигурно не знаеме дали ти се допаѓа или не ти се допаѓа кога самата ти незнаеш. Клуч. За се нешто теми се отвараат...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.