1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. natali25

  natali25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  23
  Свадбииии

  Ajde ve molam na ovaa tema....pomognete mi...koe e najdobroto mesto na koe ste bile na svadba....????nesto ubavo, elitno, pa moze i nesekojdnevno....jas baram mesto ama site mi se isti....nisto ona ne mi e 100% pogodok...pa mi trebaat mislenja.....isto i za ostanatite detali, nekoj ekskluziven butik za vencanici kade ima gotovi no i sijat po naracka....dobra muzicka grupa ....se se sto e povrzano so svadba...veruvam deka na ovaa tema moze da se razvie ubava diskusija da se razmenat mislenja, da se dadat informacii koi ke mi pokkoristat i na mene no i na mnogu drugi....pozzzz
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Ateje Kokev se neverovatni mojata vencanica e od tamu jas i ja prodavam istata....fantazija e mn e sexi i elegantna istovremeno bla bla bla....muzika definitivno komas bend , ne se mn skapi a se neverojatni eve ti niven web sajt [url-link:2gqszm53]http://www.kompasbend.com[/url-link:2gqszm53] svirat nasekade niz gradov vo cetvrtok Dion , vo sabota vo Mekdenoska Sofra , ponedelnik maska vo aerodrom najvazno od se e sto svirat se i sesto ama bukvalno se! poveli zirni go i ova e moj sajt [url-link:2gqszm53]http://www.nadgradbananokti.com[/url-link:2gqszm53] ;)
   
 3. natali25

  natali25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  23
  fala mnoooogu Jovankaaaa...:))))pozzzz
   
 4. kikuuus25

  kikuuus25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  Pozdrav do site....bi ve zamolila za predlozi za nekoe ubavo, glamurozno, mozebi neobicno mestence za svadba...isto za vencanici ureduvanje...se sto e vo vrska so svadba...na koj mu ostavilo nekoe mesto vpecatok...sto bilo...ama stvarno mi e za pobrzo...posebno mestoto...da si pomogneme na temava....sigurno sovetite i predlozite na mnogu ke im posluzat...pozzzz
   
  На monik-87 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  Eve da ti pomognam za bomboncinja,preubavi modeli i voopsto ne se skapi,mozes da ja pobaras za prijatelka na fb Ljupka Cicevska i da gi razgledas,mogu se ubavi,,,,,,,,,
   
 6. kikuuus25

  kikuuus25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  aj nekoj neka mi pise mesto...t.e restoran ve molaaaaam itno mi eeee :))) fala ti rosii za predlogot ke pobaram obavezno
   
 7. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  ресторан што ми оставил впечаток е New Star , а за китенки и секакви други декорации за свадба можеш да најдеш на google- има многу декорации и идеи, и автоматски ќе ти се остваруваат и други понуди.Тоа сум сигурна зошто јас имам преку 10 000 илјади слики од тема Свадба што сум ги нашла на тој начин-собирам колекција на слики во компјутеров.Инаку ако ти треба некоја идеа или слика од нешто слободно пиши.И ако смеам на крај да прашам, ти случајно да не се спремаш за свадба? :)
   
 8. drkusica

  drkusica Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  Дефинитивно најубаво место за свадба е хотел Белви надвор.Не знам кој датум ти е закажана свадбата мегутоа доколку е некој од пролетните месеци најдобар избор е со гаранција.Поздрав
   
 9. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  super tema...:))))))))))))eve jas se spremam za svadba....ajde fustani pustajte....nesto ubavo.... ekstra....cenata i e i ne e bitna....dajte mi nekoi idei...za sto bilo....SE INTERESNO STO KE VI PADNE NA PAMET....LETO E SVADBATA......KRAJ NA JUNI...AJDE DEVOJKI PLSSSSSSS.....FUSTANOT MI E NAJGOLEM PROBLEM..SAKAM DA E................POSEBEEEEEEEN:)))))))HUGS ;)
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ana58

  ana58 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  kladov nekoj sliki na drugata tema kaj so ima sliki od nevestinski fustani i zato so rece deka sakas nesto neobicno mozis da proveris (inaku ic nejkam beli fustani i zato klavav so razlicni boi pa mozi nekoj ke ti se bendisa) ;)
   
 11. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.424
  Пол:
  Женски
  Ajde eve vi nekoi modelcinja i od mene se nadevam ke vi se dopadnat
   

  Прикачени фајлови:

  • yhb ngr.gif
   yhb ngr.gif
   Големина на фајлот:
   64 KB
   Прегледи:
   1.505
  • 200815143315.jpg
   200815143315.jpg
   Големина на фајлот:
   55,2 KB
   Прегледи:
   1.505
  • 3664724938_fc489f6684.jpg
   3664724938_fc489f6684.jpg
   Големина на фајлот:
   134,4 KB
   Прегледи:
   1.505
  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   77,4 KB
   Прегледи:
   1.504
 12. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Си размислувала ли за свадба во странство? Мислам на некој подалечен остров, без други гости, само одбрани луѓе - сведоци? Јас лично го направив истото минатата година, па ако сакаш повеќе детали, слободно контактирај ме:) Не е толку комплицирано како што звучи-цели агенции работат на организација... Можам само да ти кажам дека и двајцата бевме пресреќни и уживавме на нашата свадба-кој друг може да се пофали со тоа?!:) Сите останати едвај чекаат да заврши денот за да заспијат:) Првата брачна ноќ заради тежината на запазувањето на традициите наметнати од сите роднини, пријатели, родителите (и секој кој можеби ќе се налути ако не го послушаш) се претвора во неромантична желба за сон и само сон:)
   
 13. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
 14. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  A eve i nekoi modeli koi mene licno mi se preubavi:
   

  Прикачени фајлови:

  • 32Regina.JPG
   32Regina.JPG
   Големина на фајлот:
   143 KB
   Прегледи:
   1.505
  • Manouka2.JPG
   Manouka2.JPG
   Големина на фајлот:
   248,3 KB
   Прегледи:
   1.505
  • Uma.JPG
   Uma.JPG
   Големина на фајлот:
   242,9 KB
   Прегледи:
   1.502
 15. tifani

  tifani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  pomos mozam da ponudam so toa sto imame firma za pravenje bomboni,kitenki,vencinja,vitkame bovcaloci,pokani ,korpi,baloni dokolku imate potreba slobodno pisete mi dokolku sakate ke objavam i nekolku sliki da vidiste sto se se izrabotuva i toa so mnogu povolni ceni od 10 do 50 denari se bombonite kitenkite imate vo site boi site sari kakvi sakate takvi :D :D se nadevam deka ke vi pomogneme
   
  На eleni23 и zoejanc им се допаѓа ова.
 16. tifani

  tifani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  dobro kako da gi stavam slikite?????
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Кога ја пишуваш пораката по белиот празен простор надолу ќе видиш пишува ПРИКАЧИ ФАЈЛ. Си одбираш слика од компјутерот и прикачуваш :)
   
 18. tifani

  tifani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  ova se del od ona sto go izrabotuvame nesto interneto ne funkcionira ke stavam uste
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG039-01.jpg
   IMG039-01.jpg
   Големина на фајлот:
   55,5 KB
   Прегледи:
   1.522
  • IMG161-01.jpg
   IMG161-01.jpg
   Големина на фајлот:
   19,6 KB
   Прегледи:
   1.517
  • IMG365-01.jpg
   IMG365-01.jpg
   Големина на фајлот:
   21,1 KB
   Прегледи:
   1.516
  • IMG379-01.jpg
   IMG379-01.jpg
   Големина на фајлот:
   25,9 KB
   Прегледи:
   1.518
  На lolitalempica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tifani

  tifani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG382-01.jpg
   IMG382-01.jpg
   Големина на фајлот:
   45,4 KB
   Прегледи:
   1.501
  • IMG471-01.jpg
   IMG471-01.jpg
   Големина на фајлот:
   41,7 KB
   Прегледи:
   1.501
  • IMG443-01.jpg
   IMG443-01.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   1.505
  • IMG369-01.jpg
   IMG369-01.jpg
   Големина на фајлот:
   28,1 KB
   Прегледи:
   1.499
  На lolitalempica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  lugeeeeeeeeeee dali bil nekoj letovo vo restoran imes na svadba???????????vikam letovo zatoa sto e renoviran skoro....ama nadvor vo letnata bavca na svadba..........????????????ako bil nekoj neka pise kako e se ...jadenje, pienje, posluga, atmosferata.....zasto samo toa mi se dopadna posle Belvi i oreov lad......ednoto mi e malo a kaj ednoto krs mi e poslugata i vo belvi nikakvo mi e vnatre za nedajboze ako zavrne...........pisete mi plssss ...sakam da zakazam pocetok na juli e svadbata samo eden termin ima....pisete miiiiiiiiiiii...............plsssssssssss