Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Битола на отворено се во дворот на општината и затоа важат истите правила како и внатре. Мислам има можност да се организира во парк или на отворено на друго место, тоа зависи од матичарот и правилата на општината. Доколку е возможно се доплаќа исто како кога матичарот оди да регистрира во ресторан или слично. Колку што имам слушнато земале околу 5000 - 6000 денари за матичарот да дојде на друго место да ги регистрира младите. :)
   
  На sirenah му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Ние имаме закажано свадба за Октомври, знам има време до тогаш ама не верувам дека вирусот ќе го снема ( барем додека нема вакцина )

  И веќе не ми се ни прави свадба, сакавме да ја откажеме - презакажеме нормално со време, или пак капарот да го искористиме за помала веселба понатака, но некако од ресторанот ( кај што имаме дадено највеќе капар ) нејќат воопшто да слушнат за некое решение.

  Рековме капарот за музика да ни пропадне а за сликари или ќе се сликаме, некоја сесија да направиме.
  Не знам дали да причекаме уште некој месец и пак да се пробаме да ја презакажеме.... Не ми се прави свадба според протоколи. :|
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Би ти рекла да почекате барем уште месец два најмногу?? Да се види дали воопшто ќе се одружуваат свадби и под какви протоколи.

  Инаку крајно не коректно од страна на ресторанот. Доколку сакам да ја одложам и презакажам за догодина, со оглед на новонастанатава ситуација треба да излезат во пресрет. Баш напротив нема да изгубат, само ќе им се одложи приходот за следната година.

  Ние имаме за во август закажано, ако не сакаат да ни презакажат за до година да важи капарот ептен ке се изнервирам.:doh:
   
 4. SweetiePie99

  SweetiePie99 Нов член

  Се зачлени на:
  Вторник
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите!
  Планираме мала свадба (околу 50тина гости) на пролет 2021. Дали имате сугестии за место (ресторан/хотел) во Скопје, а да не е класика свадбен ресторан, и да не е резервација во ресторан кој што си работи нормално?
  Исто ме интересира, бидејќи имаме гости надвор од Скопје, идеи за смештај за гостите?
  Ви благодарам многу!
   
  На Firegirll му/ѝ се допаѓа ова.
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.334
  Да видиш Ореов Лад дали ќе ти фати око.
   
  На SweetiePie99 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Вeргина во Карпош 2 да го видиш можеби ќе ти фати око. Има и хотел за преспивање, а ресторанот работи исклучиво за прослави и настани.

  https://www.facebook.com/restaurantvergina/

  Мене лично ми се свиѓа концептот на АТК, а газдата е млад и може да ви организира се. Јас имам правено две прослави таму, многу сум задоволна. Доколку се одлучиш за АТК хотел Карпош е многу блиску, а имаш и сосема ок ноќевалишта со солидни цени во Капиштец. Еве линк од АТК

  https://www.facebook.com/350298191822330/posts/1533773670141437/
   
  На SweetiePie99 му/ѝ се допаѓа ова.