Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. Lulugirl

  Lulugirl Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Фала за брзиот одговор, само уште ова да не заборавам, тоа важи и за црква и за матично така?
   
 2. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  38.308
  Пол:
  Женски
  Нема врска кој ти е сведок, кој може да ти пререче за сведокот, кој сакаш ќе го викнеш.
   
  На Lulugirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sanci92

  Sanci92 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Nie dogovorivme vo Mulino 11 luge sme
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  Каква венчаница би ми препорачале само за в црква со оглед на ситуацијата со Корона?
  Сакаме да се венчаме в црква, но јас сакам да си бидам невеста ;)
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.281
  Допаѓања:
  109.637
  Пол:
  Женски
  Мене да ме прашаш јас би некој долг свилен фустан бел,тесен ако можеш да најдеш, на глава круна од цветови. Верувам прекрасна ќе бидеш.
   
  На Bicka77, edna_malecka, Lovebug01 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  3.789
  Пол:
  Женски
  Сон ми беше ваква невеста како што опиша да бидам во црква, ама пошо правевме се во 1 ден (а првичниот план беше црква во друг ден од веселбата), си бев стандард принцес невеста :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hristinan12

  hristinan12 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.017
  Пол:
  Женски
  Ме интересира што се прави со машните и венчето што е накитен дворот за свадба? После 1година се откитува така?
   
 8. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.167
  Пол:
  Женски
  Се откитуваат после 1 година на датата кога е китено и старите викаат да се фрлат во река...
   
  На hristinan12 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sunshine12

  Sunshine12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  https://moonlight.mk/

  https://www.instagram.com/meet.moonlight/

  Посетете ја веб страницата и нашите социјални медиуми. Добивате понуди од изработка на покани, декор на секакви настани. Напишете меил hello@moonlight.mk или контактирајте 076 477 226 за повеќе информации.