1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    А кој може да предвиди дали ќе има прослави оваа година? Колку што знаеш ти, толку сите знаеме.
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Кој знае како ќе биде...
    Инаку денот можеш да си го направиш специјален и без голема прослава, но секако доколку желба ви е "вистинска" свадба, почекајте, во меѓувреме листај ги темите за да прочиташ искуства и да видиш како се движат цени за музика, ресторани, фотограф и сл.
     
    На AnaRose и Blanche им се допаѓа ова.
  3. Blanche

    Blanche Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Баш така, дури ми има нешто симпатично во мала интимна прослава со најблиските- тие што и онака највеќе се радуваат на моментот
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ivonan@

    Ivonan@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2021
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Соодветно е тебе да ти е удобно :)
    Зависи од времето, ако е пролет/есен поубаво долг за да не ти е ладно :D Ако е лето, поубаво краток за да се осеќаш пријатно, нема правила.. твое матично, твоја свадба, ако се облечеш како што ти е пријатно ќе бидеш најубава и највесела :)
    Kако план за истражување на модел има на фб https://www.facebook.com/bridall.inspiration или на инста има еден тон профили и на pintrest, само да не се збуниш плус од pintrest :D
     
  5. Ivonan@

    Ivonan@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2021
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Се согласувам, нема потреба од еден тон гости, можеш настанот да го направиш преубав и во време на пандемија со моменталниве ограничувања, интимна прослава, а сепак најбитните работи да не ги изоставите, да си обрнеш внимание на бирање венчаница, фотограф, за музика не знам како ќе биде, некој мал отворен простор со убава декорација, сепак ќе има организација и немора да се потрошат тон пари за да кажеш дека си правела свадба... и мало може да биде прееееубаво :)
     
    На Blanche му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zoi90

    Zoi90 Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки Дали има некој закажано свадба ова лето и со оглед на ситуацијата какви се вашите планови? Дали со овие протоколи сепак би ја направиле вашата свадба? Јас имам закажано во Јуни, меѓутоа со овие мерки не би правела, сепак не иде свадба без музика Останува само да се надеваме дека ќе тргнат работите на подобро. Какво е вашето размислување? Поздрав
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lipstickmadness

    lipstickmadness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Ние имаме закажано во мај(закажано е од лани февруари пред да почне пандемијата) , и доколку дозволат со протоколи би правеле. Нема да е класична свадба со ора, нема ни да бидат 300 гости, меѓутоа сепак е голем ден за нас и би сакале да го споделиме со најблиските. Не би сакале да одложуваме бидејќи не се знае кога би завршила оваа корона криза..
     
    На AnaRose и Zoi90 им се допаѓа ова.
  8. AnaRose

    AnaRose Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2021
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Ние имаме закажано за Јуни секако ќе биде мала свадба, јас веќе и фустан си одбрав од еден салон Лебед.. од таму почна се, видов венчаница една убава кај нив на инстаграм и си реков, правам свадба што сака нека е :)
    До сега со подготовките се оди супер и немам причина да мислам дека ќе се одложи или дека нема да успееме да го истуркаме настанот според замисла! Супер ќе биде.
    Прва работа во бутиков кај што нарачував зрачат со позитивна енергија, толку позитивна жената, пристапна и фина. Јас секако не замислував огрооооооооооомна свадба со многу гости.
    Матично веднаш закажавме без чекања нервози, уште да одберам коса кај да правам и шминка (се мислам) и тој избор да биде вака лесен супер би било и ќе си направиме мала прослава за да си го одбележиме денот :)
    Ако може да ми пишете во ова време-невреме кој е најдобар за шминка, сакам нежно нешто, а косата собрана би ја носела :angel:
     
    На Hortenzija и Zoi90 им се допаѓа ова.
  9. AnaRose

    AnaRose Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2021
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Видов дека има цела тема за шминка и за коса, добив одговор во таа тема :)
    Фала девојки ;)
     
  10. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Јас не би правела свадба во вакво време.
    Да плаќам порции за сите да седат разделени и да гнетат по масите, мене тоа не ми е свадба.
    Свадба се прави заради веселбата да се прослави бракот, да ми седат ко на ручек не би правела.
    Јас се откажав скрос дури и од регистрација, а ако веќе би сакала да се венчам и регистрирам би отишле само ние и тие што мора како сведоци.
     
    На Mom_3 и AnaRose им се допаѓа ова.
  11. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    52.099
    Пол:
    Женски
    Ние веќе почнавме да бидеме поканувани на закажани свадби (facepalm)
    Едната е во Јули, и газдата им рекол и да има уште забрана за 150 гости он им гарантирал.
    И ние имавме мерак за веселба за син ми но ќе почекаме за догодина.
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lipstickmadness

    lipstickmadness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Девојки ми требаат предлози за локација за фотосесија која ќе ја правиме не на денот на венчавката, јас ја гледав винаријата попова кула и ми се свиѓа нешто во тој стил..
     
  13. Watermellon

    Watermellon Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Девојки ептен се мислам, ве молам за искуства за бутициве за венчаници, немам многу време.
    1. Лебед
    2. Среќен ден
    3. Соња ( во Мавровка се сите)
    Или
    4. Жана на Илинденска.
    Хелп!
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.
  14. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.378
    Јас од лично искуство и од се срце би ти ја препорачала Жана. Јас пред 2 години таму ја шиев мојата венчаница и сум презадоволна.
    Вистински професионалци, искрено ти кажуваат што ти стои, а што не, навистина немам зборови.

    Јас мојот фустан си го зедов веднаш по втората проба. Цените се исто во граници на нормалата. Ако ги избереш закажи си термин кај газдарицата Анкица, верувај нема да згрешиш. ;)
     
    На TheBluePhoenix и Watermellon им се допаѓа ова.
  15. Watermellon

    Watermellon Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам
     
    На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Еве ви еден универзален совет за свадба:

    Не правете свадба додека има пандемија.
     
    На plava.90 и Vikktorr им се допаѓа ова.
  17. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    А што ако некој сака да прави регистрација и притоа да прави и фотосесија во невестински фустан? Да го стави животот на пауза треба?
    Се додека работите се прават во граници на новата нормала нема ништо лошо во шиење фустани и венчавање.
     
    На Sonchulka и AnaRose им се допаѓа ова.
  18. Cookie_

    Cookie_ Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, незнаев кај да го поставам прашањето, па еве ќе го поставам тука. Дали некоја има искуство на правење свадба на Попова кула winery? И како сте задоволни?
     
    На AnaRose, viva.la.vida и Tamsy им се допаѓа ова.
  19. AnaRose

    AnaRose Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2021
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Лебед, презадоволна сум :inlove:
     
    На Watermellon и Ivonan@ им се допаѓа ова.
  20. Cookie_

    Cookie_ Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Kакви им се цените таму?
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.