1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Eve jas se spremam za svadba....juli:))))))))))))) mi treba seeeeee....pusti sto imas ama nesto stvarno posebno...vencanica, bidermaer.....bilo sto ama nesto stvrano nesekojdnevno....i tuka da pisam vo imes vo letnata bavca da ne bil nekoj na svadba?ama letovo deka e renoviran..i neka mi piseeeeeeeeeeeee plsssssssssss
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ajde be zenskiiiiiiiiiii ne ste feeeeeeeeeeeeer :x :twisted: :lol:
     
  3. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Mislam deka seto ova ne treba da go sfatis tolku tragicno. Jas pravev svadba pred kratko vreme, i se bidna ok, no ne bev pod tolkav stres. Si organizirav se sama, i koga se e so plan i koga znaes sto sakas nisto nema da bide utnato. Pred se ne mozam da ti pomognam okolu restoranot, no mozam da ti pomognam okolu vencanicata... Definitivno najdobrite vencanici gi sie Zijane vo Beverli. Znaci ako sakas ubav i kvaliteten material, bilo da e svila- koja gi ima nekolku vida ili pak cipka. Sto se odnesuva do modelot mozes da porazgovaras so nea, mnogu e prijatna i moze da ti pomogne okolu toa ako imas nesto zamisleno i taa da ti dade dopolnitelni soveti kako najdobro bi ti stoelo. (ke te potsetam deka tamu siele i sijat mnogu poznati faci se do zenata na premierot Gruevski). Jas tamu ja sosiv i bidejki imam malku problematicno telo iskreno ne ni veruvav deka tolku ubavo moze da mi stoi. Cenite se prilicno visoki no iskreno i nemaat tolku razlika od obicnite butici za vencanici - no sepak ti zboruvam za kvalitet. Sto se odnesuva do bidermaerot ke si go odberes odkoga ke odlucis za modelot i bojata na vencanicata. Jas mislam deka ednostavnosta nekogas e mnogu ubava, taka da mojot bidermaer bese poln so beli ruzi malku zelenilo i hrizantema i odokolu kristalen tul. Ke ti dadam uste eden sovet za kraj, a toa e da ne se panicis i bez stres da pocnes da si gi vrsis rabotite. Sto znaci prvin odberi si go restoranot i muzikata, potoa vencanicata, pa frizerot, i na kraj ostavi gi bidermaerot i drugite sitni raboti.
    So sreka, i ne se sekiraj se ke bide ok. Pozdrav od edna mlada nevesta.
     
  4. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    fala ti mnoooogu....drugive zenski ne bea zainteresirani da mi pisat nekoe zborce, a poveketo bile nevesti, bile na svadbi im se mazele drugarki....ako ako ke vidat oni....ne mi go svatija problemov seriozno, a za drugite problemi trcaat so soveti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
     
  5. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Околу свадбените ситници можам да ви препорачам пријателка се вика Маја Диневска побарајте ја на фејсбук.
    Изработува се виткање украсување коли, свадбени бомбончиња, цветни аранжмани и др. Ептен убаво работи.
    Поздрав и со срека.
     
  6. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Енци!!! Гледај прај покани да не заборавиш да ни испратиш, :lol: а за организација ќе се снајдеш некако...
     
  7. gracija81

    gracija81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    jas mozam da vi predlozam nov butik devojkite se super jas siev vecerna toaleta i top ispadna izleze ista kako na internet duri i poubava,imaat extra vencanici i dr.raboti za svadbi,sea brzo mislam deka imaa modna revija na vencanici gi imase na back stage,gi ima na fb izgleda, a cenite ne im se skapi........felisiti se vika butikot......pozz ;) :)
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    kaj se naogaaaa????pozz
     
  9. gracija81

    gracija81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Butikot se naoga vo nas.dame gruev samo toj e tamu butik za takvi raboti super e tel na facebook imaat jas imam od ednata devojka 071/339-316 pozz
     
  10. StudioAmajlija

    StudioAmajlija Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Dragi devojki :)

    Moeto Studio organizira se vo vrska so unikatni svadbi, pred se bidejki sum umetnik a ova go rabotam od ljubov. Ne se sekiraj se se naogja, i se moze da se napravi, samo treba mnogu ljubov i nasmevki. Stres nikako:)

    Ako sakas da poglednes nesto od fotografiite mozes da me najdes na Facebook kako Studio Amajlija, bidejki web sajtot seuste mi e vo izrabotka.

    Ti posakuvam mnooogu srekja i za se sto te interesira, pa makar i kako sovet slobodno mozes da me kontaktiras.

    Pozdav, Nina
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Fala srcka si bas...:)))))))ke te pobaram obavezno....;)
     
  12. viki16

    viki16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    KADE SE NAOGA VASATA FIRMA MI TREBAAT BOMBONI ZA KUMA I KOLKU SE.
     
  13. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    pa ne naoga kako studio tuku kako licnost...po ime i prezime...toa e???i ne najdov sliki jas na toj profil
     
  14. StudioAmajlija

    StudioAmajlija Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    pa ne naoga kako studio tuku kako licnost...po ime i prezime...toa e???i ne najdov sliki jas na toj profil

    Toa e, pobaraj me kako friend a jas vo megjuvreme ke go otvoram profilot.
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ama jas te pobarav uste vcera i ti me prifati samo nikade nema sliki od aranzmani ili slicno
     
  16. srnna

    srnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    vaka:i jas se spremam za svadba i mozam da ti pomognam,najdobri vencanici,najoriginalni se na paola d onofrio,eve ti link,jas od ovaa marka odbrav zasto stvarno se epten dobri http://pepeljugavencanice.com/en/paola.html. najbitno e sto kaj nas mozat da ti go sosijat,jas sega uste se mislam kaj da sijam,kazete nekoe podobro studio ako znaete
     
  17. srnna

    srnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    najdobar restoran e mirko 919
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  18. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    au ne...toj mi e premnogu obicen...ist ko site tamu...neznam...goce 2000, kaskada...nikako...nejkam takvi....jas sakam na otvoreno po zvezdeno nebo i vistinsko i napraveno ....i taka i ke bide.... ;) :lol:
     
  19. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    enca.69...ja te mislev zilava...a ti vekje u tava si bikla... :?
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ;( ;( e sea i ti...me utepa :( :lol: :lol: ....pa sega...zilava sum ama si legnuvam na brasnoto :x :lol: