1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ako ne e losho...neka e za ubavo...pozz ;)
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ajde fala pa i ti da pisuvas vo temava brzo...da ti davame soveti :lol: :lol: :lol: pozdrav ...i pisi ti nekoj sovet za nas nevestite idni od maska gledna tocka...ke ni pomognes mnogu ;) :lol: pozdravce
     
  3. srnna

    srnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    znaci ako go sporeduvam mirko 919 so goce 2000 i kaskada ocigledno deka neznaes deka e izdvoen za eden od podobrite restorani a plus e i renoviran. drugo e ako sakas nesto na otvoreno,ima i takvi dosta varijanti
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Eнца,шеткајќи низ нетов,налетав на овие покани,баш ми се слатки,баш такви сакам за мојата свадба,па еве нека ти послужат како идеја,ако веќе немаш смислено какви ќе ти бидат
     
  5. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    лелеееееее Кате срцка фалааааааааааа најмногу....перфектни ми се....многу ми е идејкава супер :lol: :lol: :lol: фалааа ;)
     
    На julie-p му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Мило ми е што ти се допадна :D Ами мора на нашава невеста да и се помогне.Ама стварно се убави и уникатни,ми се здосадија оние како тетратки :roll: мора да се смени нешто.Ај и друго ќе изнајдам :)
     
  7. styling

    styling Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    МИСЛЕЊЕТО Е ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
    Нарушена е точка 4.8 од правилата на форумот. Корисникот е опоменат.
    Користењето на форумот како место за реклама е забрането.

     
  8. vendi27

    vendi27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Definitivno najdobar,a voedno i najeftin restoran e Ritual vo trubarevo,prijaten ambient,odlicni menija,hranata sekogas topla se sluzi,nemora da angazirate luge za aranzmanot bidejki samiot restoran si ima sredeno preubav e jas tamu pravev svadba i za bilo koja proslava povtorno bi otisla tamu.
    Za frizura neznam kogo da vi preporacam samo mozam da ne vi ja preporacam Siki od kisela voda.
    Za zal za svadbata mojai pokraj toa sto jas preubavo sminkam se resiv da odam na sminker se so cel denta da se opustam (ednas i mene da me sminkaat) i napraviv totalna katastrofa.Bev kaj Vlado Georgiev,prvo site isto gi sminkase bez razlika na kogo toa mu stoi ili ne.Stava nekoe kremice bedno od kesicka,revlon tenok sloj pudra koja nisto ne prekriva,trepkite gi sminka na zatvoreni oci i 5 stuba od trepki imate i normalno karmin rozev koj go snemav dodeka otidov do doma i da ne zaboravime ne te sminka kako sto ke mu kazes (odnosno za bojata),tuku kako on si zamislil golemo uaaaa za nego.I na kraj si dojdov doma i se presminkuvav.Ne e rabotata samo da koristi ubavi sminki tuku i da znae kako da gi upotrebi(toa bese prvo pravilo na koe me naucija vo Belgrad).Edinstven bi go odvoila Vladimir(sminkerot na Boki 13) kako i Lidija Percinkova golem pozdrav za niv.
    Bidermaerot mi go pravese poznanicka i bese preubav,a ne me kosta skapo mislam okolu 1200,i venecot na vrata mi go napravi za 600 denari,isto taka pravi i kitcinja i bonboni.Haljinata ja siev kaj edna zena vo trubarevo(20 godini sie vencanici) nemam zborovi alal da i e za 5 dena perfekno mi ja sosi a me kostase so se materijal okolu 200 ev.
     
  9. vendi27

    vendi27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Венди те молам ако можеш да ми пишеш, дали имаш некој контакт од Перчинкова и од Владимир, зашто и јас сакав кај него, и да не случајно имаш информација околу цените....исто по лп пиши ми ако сакаш број или ако има фб од таа што ти украсуваше, мислам венчето што ти го правеше...те чекам да ми пишеш....плиииииииииис ;) :rofl:
     
  11. vendi27

    vendi27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    daj mi kontakt i ke te pobaram na fb ke mozes da vidis kaj mene sliki
     
  12. vendi27

    vendi27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    isto i tamu bi ti go dala br na vladimr go imam bidejki ke stavam trepki sega kaj nego a od percinkova nemam kontakt ama mislam deka na fb ima.
     
  13. vrtkovska

    vrtkovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Здраво и од мене!
    И јас се спремам за свадба и се надевам дека можам да помогнам а се надевам и вие мене. Мене најмногу ми се свиѓаат венчаниците на овој сајт http://www.pronovias.com/ , а планирам да ја шијам во Атеље Кокев. Неодамна видов на тв дека се отоврило во Скпје некој друг бутик за венчаници Queen меѓутоа незнам како е и што има бидеќи не сум од ск и немам видено. Планирам во јули месец да ја порачам венчаницата па ќе пишам. Доколку имате повеќе информации за тој бутик пишете. Инаку во врска со бонбоните знам дека во Скопје ги прават за свадба, кај на за верибата се даваат бонбоните, па можа, да ви кажам какви беа моите, можи ќе добиете некаква идеа.
     

    Прикачени фајлови:

    • bonboni.jpg
      bonboni.jpg
      Големина на фајлот:
      146,6 KB
      Прегледи:
      1.119
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vrtkovska

    vrtkovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Enci за фризура и шминка би ти го препорачала Зоран Шурбевски мислам се презива ќе видам и ќе ти кажам сигурно тој е од Битола ама постојано е во Скопје ги шминка пејачите што му снима спотови Дејан Миличевич а слики од невести кај што има шминкано можиш да видиш на fb. Доколку немаш најдено камермани најдобри во Македонија се zaga produkcija оди на fb побарај ги има таму слики од свадби Тие ја снимаја на Туна свадбата а и многу во скопје таму ќе видиш и невесто што ги има сликано Зоки пишува на сликите. Поздрав
     
  15. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Го познавам Зоки професионално и срдечно го препорачувам! Последната работа надвор му беше Карлеуша, ја шминкаше на последниот спот, а го побараа и за концертните снимки. Се што Зоки направил е полно со креативност, со љубов си ја работи работата и е многу кооперативен. Го има на фејсбук, но мислам дека пред се закажувањата одат телефонски, ако на некоја од вас и треба за свадба, можам да ви помогнам. Нормално доколку е во Скопје... Во Битола е само за викенди, останатото време е во Скопје и мнпогу е зафатен, однапред му е закажан периодот за следните 4, 5 месеци...
     
  16. sandra23

    sandra23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Женски јас за свадба би ви го препорачала ресторанот Ореов Лад, навистина прекрасно место ,одличена амбиент,перфекна услуга, храната прекрасна ..значи се нај нај..јас мојата свадба правев таму ,и премногу сум задоволна..луѓето што работат се многу корекни ...а самиот амбиент што го има ресторанот прави да се чуствувате мн убаво..можеби и тоа е причината што многу јавни личности правеа свадба во ресторанот..центе се нормални како во секој ресторан..поздрав :)
     
  17. lolitalempica

    lolitalempica Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    super se slikite tifani sakam da poglednam poveke sliki so korpata so kafeniot cvet :clap:
     
  18. lolitalempica

    lolitalempica Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    super se slikite tifani sakam da poglednam poveke sliki so korpata i bomboncinjata so kafeniot cvet ako imas :clap:


    [mod-kirilica:317ygqoh][/mod-kirilica:317ygqoh]
     
  19. julie-p

    julie-p Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    moze li da pisete kaj se naogate i tel.broj?
     
  20. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Дали знаете од колку до колку се движи цената на поканите за свадба?