babylove кашички

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.683
  Допаѓања:
  145.174
  Пол:
  Женски
  Зависи каде... обично оди од 15 ден за парче, па нагоре. Поштосните, поинтересните се поскапи, па нешто како овие на сликите што ги имаш ставено се најмалку 30-40 ден. парче. Кај има најубави не сум информирана, бидејќи ние кога правевме свадба ги зедовме бесплатно од фото студиото со кое што потпишавме договор за снимање. И беа направени на фотографска хартија, како црно-бело стрипче.
   
 2. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Благодарам Annath :)
   
 3. ackaa91

  ackaa91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  потполно се согласувам зоки многу убаво шминка.. мене ме има шминкани неклоку пати, многу сум задоволна а невестите ги прај совршени доколу сакаш можам да ти најдам бројче :)
  поздрав
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  Еве една страница која може да ти помогне има многу свадбени идеи и совети
  http://www.facebook.com/weddingIE?ref=ts
  http://www.weddie.ie/
  јас не сум правела свадба досега па затоа неможам многу да придонесам во ова ;)

  ако немаш одбрано венчаница досега еве ти бутиk за венчаници каде што ги има најубавите невестински фустани во Прилеп :) :) :) сигурна сум дека ќе ти се допаднат
  (линкот е од група на фејсбук таму ги има сите венчаници и можеш да прашаш за цена а некаде и си пишува под сликата)
  http://www.facebook.com/pages/Vencanici-Barbarela/157200194303710
   
 5. Leo83

  Leo83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  21
  Мојата свадба е на почеток на јуни. Сеуште се немам одлучено каде да ја шијам мојата венчаница..Ако можете да ми предложите добар и не многу скап салон за венчаници... Гледав на неколку места но неможам да се одлучам, па ако некоја има искуство помагајте.. :)
   
 6. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  pa dokolku sakas evtina a ubava vencanica jas mislam deka najdobro mesto ti e za vencanica vo skopska carsija tamu imas vencanici od 150 evra pa nagore i toa ekstra vencanici trkni do tamu i ke vidis .

  neka ti e so sreka
  pozz :)
   
 7. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  ve molam mene ako moze nekoj da mi pomogne ke imam vnucee pa bi sakala da go nakitam domot za denta koga ke izleze od bolnicaaa dajte mi nekoja ideja stto mozam da napravam i poznavate li nekoja firma sto raboti so dekoracija za da moze da sredi za precek na bebuskooo vnuckoo :)
   
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.726
  Допаѓања:
  40.031
  Пол:
  Женски
  Веќе подолго време гледам еден бутик за венчаници и секогаш кога ќе поминам покрај излогот имаат нови уникатни и доста отмени венчаници, баш ми го прават ќеифот. Бутикот е Celestra, се наоѓа малку подесно од автобуската кај Гратска болница. Стварно незнам какви им се цените, но единствено тие и атеље Кокев ми оставиле впечаток. Сите останати бутици како да прават премногу кичерајски венчаници.
  А овој што го спомнавте Барбарела...јас стварно ништо погрдо не сум видела :x
   
 9. Leo83

  Leo83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  21
   

  Прикачени фајлови:

 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  за венчаници види во QUEEN во центар се наога, преубави се, и не се многу скапи, и има и со Сваровски кристали
   
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  бонб разгледај на ф.б., на интернет-Гугл можеби ке најдеш нешто, или некоја фирма

  нека ти е живо и здраво внучето, големо да расте :$ :*
   
 12. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  leo 83 i da znaes deka takva vencanica ko sto sakas ti edna drugarka ja ima sosieno vo carsija so takva cipka skoro slicni se no mislam deka ja cinese 500 evra bidejki cipkata bila skapa nekoja amerikanska ama stvarno bese ubava .... a be trkni do carsija ke vidis deka ke najdes mnogu dobra i za mnogu dobri parii ..... imas dosta izborr...

  :) pozz

  [mod-kirilica:2vueuid1][/mod-kirilica:2vueuid1]
   
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.726
  Допаѓања:
  40.031
  Пол:
  Женски
  Е па Leo83 ваква многу слична венчаница видов во Celestra и многу беше убава во излогот, цела од чипка и ситни кристалчиња...Еве слика од неа што ја имаат ставено на фејсбук но тука не се гледа убаво, можеш да ги додадеш во пријатели и да се распрашаш колку ќе те кошта и да ти пратат некоја поубава слика:
  [​IMG]
  Оваа од десно е таа, всушност и самата ќе прпознаеш.
  Еве ти и линк од нивниот профил во случај да решиш да им пишеш:
  http://www.facebook.com/#!/profile.php? ... 0386247427
   
 14. Leo83

  Leo83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  21

  Prashav..700 eur..mnogu e :(
   
 15. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.628
  Напиши на фб балон група ке ти излезе една од ск, па распрашај се, мислам дека интересено ќе биде напаравено
   
 16. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Најдобрата шивачка на венчаници е Вики од Споса Мода во Бисер. И однесов само фотографија од интернет и ми го соши фустанот од соништата! Автентичен на оној од фотографијата! Тел:2450470
   
 17. beticka

  beticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  22
  прекрасни се навистина,и сакав да кажам дека во чаршија и не се баш така евтинки,а богами се малллкууу кич е сега зависи и што сакаш можеш да се договориш ,па да се испазариш во чаршијата наша убава ..лео83 поздрав и со срека и со лесно нека ви одат подготовките :* :* :*
   
 18. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.825
  Пол:
  Женски
  лео83, бутици за венчаници има во Мавровка, прошетај таму и разгледај, јас мојата ја шиев во Јасмина ама пред 5 год. и ја платив 300 евра, има и во ГТЦ бутик ДИВА најгоре, убави венчаници шијат во Жана, додуша малку поскапи ама убави. Прошетај и во Бисер и таму види, позз.
   
 19. Leo83

  Leo83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  21
  ви благодарам на сите.. ќе ве известам кога ке завршам работа
   
 20. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  АЈДЕ ЛЕО те очекуваме да ни се пофалиш ... :)

  позз