1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6

    aj i za mene pls brojceto od vladimir i percinkova po lp hitno mi eeeeeeeeeeeeeee
     
  2. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Незнам дали некој има објаснето но еве да си прасам,за некој месец ке бидам старосватица на другарка ми па појма немам какви се адетите,сто се купува колку пари да си ставам настрана и која ми е улогата,немојте да ми се смеете навистина незнам,мозе некој да ми објасни?однапред благодарам :?:
     
  3. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    Butterfly-itgirl4s За старосватица е потребно да купиш две свеки од црква и секако ако сакаш да ги украсиш, ти треба материјал 2-3 метра бидејки ке треба да им ги врзеш рацете во црква и да платиш во црква мислам дека беше околу 1000 денари. Потоа треба да однесеш торта во ресторанот и толку од трошоците. :)
     
    На Butterfly-itgirl4s му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    Ке ви кажам за мојата свадба. Ние правевме во Журнал во Кисела вода, значи ресторанот е одличен нема столбови, компактен е, услугата прекрасна и храната со еден збор топ ресторан. Венчаницата ја шиев кај Жана. Декорација на сала, бонбони, китенки сето тоа го правев во Ателје Кокев (сега слушнав дека веке не прават вакви работи не знам сигурно прашајте си). Шминка, фризура, нокти кај Дадар и сум пре пре задоволна. Кола земавме рент а кар бидејки така ни доагаше поевтино. Доколку нешто друго ве интересира прашајте :)
     
  5. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    совети за свадба?????????????????????еден тон пари да имаш и друго ништо не ти треба од совет.парите го решаваат секој проблем. ;)
     
  6. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    Не се сложувам дека ако имаш пари свадбата ке ти биде топ. Секако олеснува некои работи но пред се треба да знаеш што сакаш.
     
  7. hunny-bunny

    hunny-bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    80
    девојки а дали некоја има искуство со dior ???
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Јас го имав бројот, ама го изгубив мобилниот, така да веќе го немам, побарај го на фб, Владимир Трајковски, пиши му во инбокс враќа одма, освен ако не е на одмор, ама како и да е, пиши му...
     
  9. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Еве јас ќе ти го препорачам Владимир Трајковски, на Лила и на Боки стилистот...
    Нема утка кај него... ;) јас сум презадоволна :D
     
  10. hunny-bunny

    hunny-bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    80
    а за тие што немаат ФБ како да го најдат владимир трајковски?
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Има дуќан во лептокарија, зграта зегин кај што е, прашај таму во продавничките ќе ти кажат каде е точно, а и на фб, од кај некоја другарка пиши му бројот само да ти го пише, после ќе искомуницираш ;)
     
  12. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Се согласувам со мислењето. Треба да знаеш што сакаш, и пред се’ да имаш вкус.
     
  13. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    поентата ми беше дека и кога знаеш што сакаш,неможеш да си реализираш плановите бидејќи немаш пари. ;)
     
  14. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    lele beeeeeeeee tolku li nekoj nema brojce od vladimir trajkovski site go falite a nikoj nema negov broj ne ste fer paaaaaa :(

    [mod-kirilica:1tkb1ptf][/mod-kirilica:1tkb1ptf]
     
  15. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Prasanje do Alondra:))Kolku te cinese sminka frizura i nokti kaj Dadar?Jas mn se mislam za sminka i frizura,a svadbava mi e vo sept i me faka panika da ne ne najdam termin i deka nedela se paga svbadbava:((Inaku sum epten sportski tip,i zatoa mn se mislam kade da pravam sminka i frizura?Dali raboti Dadar vo nedela,dali znaes?Jas se mislev kaj Vlado Georgiev ili Percinkova,no mi rekoa deka Percinkova rabotela so Oriflame sminki:)Vo sekoj slucaj toj Vladimir (stilistot na Boki)go falat i sega ne znam krajot sama da si go najdam:))))Golem pozdrav do vas zenski
     
  16. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    barca мене ме чинеше околу 7000 денари, се комплет. Не се секирај што свадбата ти е во недела Дадар работи и во недела во неговото студио позади Зоил. За да си закажеш во термин кој тебе ти одговара можеш да си отидеш и од сега да си закажеш, па така ке имаш симнато една обврска.
     
  17. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Ti blagodaram mnogu,ke odam denovive da se rasprasam,pa konecno da se resam,bidejki navistina ke mi se simne edna golemaaaa obvrska:))Pozdrav do site sto imaat problem kako mojov :))
     
  18. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    kade mozam da najdam nekoj sto iznajmuva reflektori za osvetluvanje na sala vo boja znaci onie led reflektori neznam kako gi vikaat
     
  19. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Поздрав до сите идни невести ,земете двабоко воздух ке ви треба да го издишувате пополека тој ден :lol: Влатче (В.Трајковски) е на одмор моментално па нема да биде тука едно 10 дена незнам дали можам да го пишам бр тука но бидејки неможам редовно да пишувам да ве информирам за бр ке го напишам сега 075442218 .
    Од шминка и фризура сум презадоволна,пакет не земајте ноктите не беа којзнае што има и пробна фризура али како на божемски само да види каква е косата и договор како ке изгледа ништо посебно така да може да заштедите ако не го одберете пакетот кој е 6000 ден а фризура и шминка максимум 3000 ке бидат .Шминката ми беше топ не мрдна а и фризурата исто иако е долга и тешка коса издржа машки.
    Бонбони китенки декорација се сама си направив ако сте поспретни може и сами да направите на женски пазар има се што ви е потребно и мазни бадем бонбони кои се толку фама ги има во чаршија .
    фустан си сошив и испадна топ чипката е најскапа се друго е смешка евтино и целосно везен фустанот со материјал и работна рака ме кошташе 300 е .
    За дома не трупајте многу за јадење по маси битна е невестинската соба и декорација тоа најмногу се памети.
    И на крај кога тапанот ке удри се е средено ,извежбајте добра насмевка и уживајте зошто тоа е ваш ден.
     
    На karak, barbi4e, Sun.shine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Девојки знаете дали старосватите носат торта на свадбата или само кумовите???