Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6

  aj i za mene pls brojceto od vladimir i percinkova po lp hitno mi eeeeeeeeeeeeeee
   
 2. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  281
  Незнам дали некој има објаснето но еве да си прасам,за некој месец ке бидам старосватица на другарка ми па појма немам какви се адетите,сто се купува колку пари да си ставам настрана и која ми е улогата,немојте да ми се смеете навистина незнам,мозе некој да ми објасни?однапред благодарам :?:
   
 3. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  2.315
  Butterfly-itgirl4s За старосватица е потребно да купиш две свеки од црква и секако ако сакаш да ги украсиш, ти треба материјал 2-3 метра бидејки ке треба да им ги врзеш рацете во црква и да платиш во црква мислам дека беше околу 1000 денари. Потоа треба да однесеш торта во ресторанот и толку од трошоците. :)
   
  На Butterfly-itgirl4s му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  2.315
  Ке ви кажам за мојата свадба. Ние правевме во Журнал во Кисела вода, значи ресторанот е одличен нема столбови, компактен е, услугата прекрасна и храната со еден збор топ ресторан. Венчаницата ја шиев кај Жана. Декорација на сала, бонбони, китенки сето тоа го правев во Ателје Кокев (сега слушнав дека веке не прават вакви работи не знам сигурно прашајте си). Шминка, фризура, нокти кај Дадар и сум пре пре задоволна. Кола земавме рент а кар бидејки така ни доагаше поевтино. Доколку нешто друго ве интересира прашајте :)
   
 5. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  682
  совети за свадба?????????????????????еден тон пари да имаш и друго ништо не ти треба од совет.парите го решаваат секој проблем. ;)
   
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  2.315
  Не се сложувам дека ако имаш пари свадбата ке ти биде топ. Секако олеснува некои работи но пред се треба да знаеш што сакаш.
   
 7. hunny-bunny

  hunny-bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  75
  девојки а дали некоја има искуство со dior ???
   
 8. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.417
  Јас го имав бројот, ама го изгубив мобилниот, така да веќе го немам, побарај го на фб, Владимир Трајковски, пиши му во инбокс враќа одма, освен ако не е на одмор, ама како и да е, пиши му...
   
 9. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.417
  Еве јас ќе ти го препорачам Владимир Трајковски, на Лила и на Боки стилистот...
  Нема утка кај него... ;) јас сум презадоволна :D
   
 10. hunny-bunny

  hunny-bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  75
  а за тие што немаат ФБ како да го најдат владимир трајковски?
   
 11. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.417
  Има дуќан во лептокарија, зграта зегин кај што е, прашај таму во продавничките ќе ти кажат каде е точно, а и на фб, од кај некоја другарка пиши му бројот само да ти го пише, после ќе искомуницираш ;)
   
 12. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Се согласувам со мислењето. Треба да знаеш што сакаш, и пред се’ да имаш вкус.
   
 13. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  682
  поентата ми беше дека и кога знаеш што сакаш,неможеш да си реализираш плановите бидејќи немаш пари. ;)
   
 14. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  lele beeeeeeeee tolku li nekoj nema brojce od vladimir trajkovski site go falite a nikoj nema negov broj ne ste fer paaaaaa :(

  [mod-kirilica:1tkb1ptf][/mod-kirilica:1tkb1ptf]
   
 15. barca

  barca Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  Prasanje do Alondra:))Kolku te cinese sminka frizura i nokti kaj Dadar?Jas mn se mislam za sminka i frizura,a svadbava mi e vo sept i me faka panika da ne ne najdam termin i deka nedela se paga svbadbava:((Inaku sum epten sportski tip,i zatoa mn se mislam kade da pravam sminka i frizura?Dali raboti Dadar vo nedela,dali znaes?Jas se mislev kaj Vlado Georgiev ili Percinkova,no mi rekoa deka Percinkova rabotela so Oriflame sminki:)Vo sekoj slucaj toj Vladimir (stilistot na Boki)go falat i sega ne znam krajot sama da si go najdam:))))Golem pozdrav do vas zenski
   
 16. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  2.315
  barca мене ме чинеше околу 7000 денари, се комплет. Не се секирај што свадбата ти е во недела Дадар работи и во недела во неговото студио позади Зоил. За да си закажеш во термин кој тебе ти одговара можеш да си отидеш и од сега да си закажеш, па така ке имаш симнато една обврска.
   
 17. barca

  barca Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  Ti blagodaram mnogu,ke odam denovive da se rasprasam,pa konecno da se resam,bidejki navistina ke mi se simne edna golemaaaa obvrska:))Pozdrav do site sto imaat problem kako mojov :))
   
 18. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  kade mozam da najdam nekoj sto iznajmuva reflektori za osvetluvanje na sala vo boja znaci onie led reflektori neznam kako gi vikaat
   
 19. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Поздрав до сите идни невести ,земете двабоко воздух ке ви треба да го издишувате пополека тој ден :lol: Влатче (В.Трајковски) е на одмор моментално па нема да биде тука едно 10 дена незнам дали можам да го пишам бр тука но бидејки неможам редовно да пишувам да ве информирам за бр ке го напишам сега 075442218 .
  Од шминка и фризура сум презадоволна,пакет не земајте ноктите не беа којзнае што има и пробна фризура али како на божемски само да види каква е косата и договор како ке изгледа ништо посебно така да може да заштедите ако не го одберете пакетот кој е 6000 ден а фризура и шминка максимум 3000 ке бидат .Шминката ми беше топ не мрдна а и фризурата исто иако е долга и тешка коса издржа машки.
  Бонбони китенки декорација се сама си направив ако сте поспретни може и сами да направите на женски пазар има се што ви е потребно и мазни бадем бонбони кои се толку фама ги има во чаршија .
  фустан си сошив и испадна топ чипката е најскапа се друго е смешка евтино и целосно везен фустанот со материјал и работна рака ме кошташе 300 е .
  За дома не трупајте многу за јадење по маси битна е невестинската соба и декорација тоа најмногу се памети.
  И на крај кога тапанот ке удри се е средено ,извежбајте добра насмевка и уживајте зошто тоа е ваш ден.
   
  На karak, barbi4e, Sun.shine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  114
  Девојки знаете дали старосватите носат торта на свадбата или само кумовите???