Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. Violeta92

  Violeta92 Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  1000 evra so kosula konduri masna ....
   
  На cimparka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Violeta92

  Violeta92 Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Iskuvstva so sminka i frizura od Armend Ramadani ? Vi blagodaram
   
 3. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Зависи кој материјал....Мм го кошташе околу 700 евра..Панталони кошула(со иницијали на кошиулата) елек сако вратоврска и марамче...Без кондури....Му го направија прекрасно....Нормално кога е по мерки ништо не штрчи...И немаше човек што не искоментира за оделото...Сите беа воодушевени дека беше поразличен од другите младоженци....
   
 4. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Најди ја...Има многу убави изработки јас нарачував од кај неа за свадбата...
  А ако сакаш по ефтина варијанта имаш кај женски пазар што е, не во пазарот за материјали туку штикли каде што се продаваат натака....Има една продавница со свашта....Шминки накит....
  20190313_052657.jpg

  Ова е мојата:
  Screenshot_20190313-053013_Gallery.jpg 20190313_053205.jpg
  И имав уште една варијанта пошо не знаев која ке ми одговара поише и не ја ставив воопшто другата :D Еве ја: 20190313_053446.jpg
  (Ептен ми одговара сега со штипката позади :lol:)
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Iri.iri

  Iri.iri Нов член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Каде би можела да најдам ракавици за невеста вака нешто
   

  Прикачени фајлови:

 6. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  А колку време е потребно за да се сошие т.е на колку проби бевте?
  И колку време однапред закажавте?
   
 7. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Паа прво бевме да се договориме што како би сакале да биде,кој материјал и капар да остаиме(Се најавивме нормално ден два прашавме кој период од денот се слободни се дог за ден и време и отидовме ) После 2 недели не викнаа за проба и финалната проба беше за уште 2 недели....И тогаш беше веќе се готово со значи 2 проби и го земаш...Е сеа тогаш беше така дека беше зимно време....Ама обично поише свадбите се кога е по топло шо значи да имаат поише закажани сега....треба да си прашаш и на фб да им пишеш одговараат детално
   
  На cimparka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам
   
  На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
 10. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Доколку некоја идна невеста е заинтересирана бидермаерот е моја изработка. Цена 1000 ден.
   
 11. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Каде нарачувавте бонбончиња за невестинска торта и китенки за свадба?
   
 12. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.001
  Пол:
  Женски
  Имаш милион продавнички. Ми се допаднаа во Мавровка во подрум има две продавнички не се ееќавам на имињата, исѕо и во Гтц на втор спрат гледа накај кафичиве Чао,Стоби..
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 13. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  2.226
  Пребарај на фб има доста што изработуцаат кои се деф.поефтини а интересни од продавничето што го спомнаа... барем за пред година дена зборам
   
 14. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.258
  Пол:
  Женски
  Јас ги нарачав од Амазон и ми испаднаа многу поевтини за разлика од тоа да ги нарачам кај нас. Прашував за едни околу 40-50 ден ми кажаа по парче. Моите испаднаа 100 за некои 2800 ден.
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Дали може совет околу следново... свадбава ке се почне од матично и црква. Кога би било најдобро да ги дарувам кумот,старосватот и останатите функции? Споделете мислење и совети... благодарам
   
 16. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  2.226
  Присуствував на таква свадба и ги даруваше невестата за време на вечерата во ресторанот
   
 17. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  А дали тоа беше снимано со камера или додека седат на главната маса? Во кој точно момент се случуваше? И јас за ова размислувам
   
 18. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  2.226
  Beshe... e sega ja nemam gledano tocno koj moment no taka bese dogovoreno so foto studioto i mislam pred kraj na vecerata gi daruvase zakonicite samo
   
 19. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Мислиш закониците какои кумот, старосватот и деверот?
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Девојки треба да одам да ја поканам старосватицата официјално, со што поклон да отидам? предлог идеи