Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најде добро венче за на глава за невеста а да не е од бит пазар?
   
 2. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  Да си напраиш. Ама само ако имаш мерак, трпение и нерви. Јас правев школки и многу ми беше мерак сама да ги направам. Месец ипол си ги ц'цкав мерачки. Ми испаднаа отприлика по 12ден од школка, а готови под 35ден немаш.
  Ако сакаш нешто многу попросто тогаш имаш и убави готови а ефтини.
   
  На buba4e89 и WhiteAngell им се допаѓа ова.
 3. Novella

  Novella Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
 4. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.806
  Допаѓања:
  19.171
  Пол:
  Женски
  Пиши на фб и на гугл Бутик за венчаници и ќе ти излезат многу. Да не прикачувам линк по линк.
  Најдоле во ГТЦ имам видено преубави.
   
  На Summerlove@2016 и IChika им се допаѓа ова.
 5. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190414_105602.jpg
  Вакви сакам да ги правам. Една девојка ми бара 50 ден/парче, а на Бит пазар само топката е 12 ден и уште колку ќе ми отиде за цветче, лента ова она над 20 ден нема да биде.
  Само не знам како би ги ставила бонбоните во овие. Идеја некоја и од каде ги купувате бонбоните?
   
 6. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.798
  Допаѓања:
  48.842
  Пол:
  Женски
  Моите беа вакви исти со бордова машничка и бело цветче.
  Прошетај убаво на Бит Пазар после полициската последната продавничка за вакви работи имаше најубав избор.
   
  На buba4e89 и WhiteAngell им се допаѓа ова.
 7. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да бидат на црвено/бордо, таква ќе ни биде и декорацијата во ресторан.
  Оваа цена од 12 ден парче е од Лулиште Сипром на Бит Пазар.
  Кажи ми само за бонбоните како би се ставиле внатре?
   
 8. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.798
  Допаѓања:
  48.842
  Пол:
  Женски
  Пажливо ќе рашириш дупче ќе ставиш бонбоната и ќе го затвориш пак
   
  На WhiteAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  6.706
  Ние имавме без игла, ни ги направија со штипка во цвеќара спроти Американ Колеџ - Аеродром.
   
 10. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  Супер се! Инаку за бонбоните имаш баш на бит пазар мислам на европа продавница и ќе кажеш бонбони за свадба, ќе ти понудат едни се, со кило има да завршиш работа мислам. Полека ќе направиш дупче само за бонбоната а позади атлантик имаш баш продавница ако сакаш за цветчиња, машнички ко на сликата
   
  На WhiteAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.032
  Девојки,да ве прашам.Кој ги купува чевлите и чантата за невестата ?Деверот или свекрвата ?
   
 12. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Деверот, барем во мојот крај е така.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alita

  Alita Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.268
  Пол:
  Женски
  Дечки дали некој знае бенд што пее на македонски и турски?
   
 14. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  3.227
  Ова се моите бонбони :inlove: Презадоволна бев од девојката :l::l:
  Инаку освен топчето имаш 2 машни, еден цвет, еден бисер, една бобинка со ливчиња плус внатре бадем бонбони, така да не се евтини, зошто на пример не идат на парче бобинките туку цели гранки кои имаат стебла и листови кои не се употребуваат.
  Инаку девојката баш прочитав на фб има некоја промоција за 6000 денари венче за на врата бонбони, китенки и нешто плус а во моментов не ми текнува.
   
 15. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Да, да има промоција(2 венчиња, китенки, бонбони, машна за деверот и оние со пченица за во црква) , ја видов и бев заинтересирана ама не ми се допаѓаат венчињата за на врата што ги нуди и поради тоа се откажав...
   
 16. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  3.227
  Ако не ти се допаѓаат кажи и ти какви сакаш, сега сигурно ќе си платиш поскапо ама не верувам дека ќе бидеш разочарана.
  Со лесно подготовките за свадбата (fingers)
   
  На WhiteAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 17. maja1511

  maja1511 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  здраво феминки сакав да ве прашам за закажување во матично мора да се вадат нови изводи или може и со постари да се закаже?
   
 18. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не треба да бидат постари од 6 месеци.
   
  На maja1511 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  1.578
  Пол:
  Женски
  Мене бонбоните 153 парчиња, па тие со пченицап ченица, за гостите, балони, бла бла ме кошташе околу 3500-4000 ден .старосватицата ги нарача од Ск китенките и бонбоните (2900ден), супер беа направени, баш како ги замислував. Ако ве интересира ке земам контакт.
   
 20. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  628
  Девојки, има ли некоја од вас која сама си ги правела украсите кои стојат на средината на масите на гостите? Некако многу скапо ми кошта по цвеќари...
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.