Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  6.287
  Од самиот ресторан имавме ние и тоа не доплаќавме а беа преубави... прашај си во ресторанот
   
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.617
  Допаѓања:
  44.549
  Балони, траки за украсување, тул и слични работи кај можам да најдам на Битпазар? Таму ме пратиле да барам.
   
 3. Alita

  Alita Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.268
  Пол:
  Женски
  Дечки дали може наместо да правам бомбоњерки, во чинијата кај секого да бидат наместени cookies во хартиени пакетчиња.

  И дали знае некој каде може да го реализирам сето ова? Дали мора сама да се изорганизирам или има некој што прави?

  Фала ви :)
   
 4. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  628
  Која е цената на белиот тул на Бит Пазар? Ми треба за декорација за свадба.
   
 5. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Барај на женски пазар. Ќе идеш одма после чаршија уличката лево до крај... Тука ќе видиш продавничка, позади неа е магацинот. Е таму има све... Најубаво е на самиот пазар да прашаш кај е магацинот кај женски пазар..
  знам дека не ме бива за давање дирекции, хахах..
   
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.617
  Допаѓања:
  44.549
  Ехеее најдов одма од прва :D фала
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Каде може да се изнајмат вакви “рамки“ ама поголеми да бидат, за да може повеќе луѓе да се сликаат под неа? Цвеќари? Линкови? Хелп :D

  [​IMG]
   
  На lipstickmadness му/ѝ се допаѓа ова.
 8. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  478
  Женски хелп, каде да најдам вака како на сликата некоја цвеќара или ателје што изнајмуваат? 15C7FA1F-0443-417A-A10A-25BAA4F5C450.jpeg
   
 9. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Здраво, ќе правиме венчавка и крштевска со најблиските луѓе и ќе бидеме 30-35 луѓе.
  Пред да одиме во црква дома ќе дојде само кумот и кумата.
  Па сега кажетеми некој адет или нешто што е побитно за тој ден. :)
   
 10. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  Сакам на тортата да има Mr & Mr и нашето презиме, дали знаете некој да изработува таков персонализиран топер?
   
 11. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  114.633
  https://www.facebook.com/prontoprint.mk/
   
  На cimparka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, во меѓувреме порачав од Струмица од човек кој се занимава само со тоа.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Aleks_ze

  Aleks_ze Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам од мазните бели бонбони за невестинските бонбончиња?
   
 14. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Женски
  Јас земав од ГТЦ, семкарата што е карши влезот на Соравиа, 1кг = 500 ден.
   
 15. Aleks_ze

  Aleks_ze Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Благодарам
   
  На WhiteAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Женски
  И заборавив да ти кажам, јас земав 200гр и во тие 200гр имаше 115 бомбони. Да си знаеш од прилика колку да земеш :)
   
 17. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Zdravo moze li da mi kazete / predlozite nekoj ketering sluzbi vo sk sto se normalni so ceni ( koga kazuvam normalni mislam od 280-350 po osoba ) i sto pravat ubavo ? fala mn :*
   
 18. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  478
  Имаш на бит пазар јас земав 50 бомбони за 50 или 70 ден беа ама имаше и поголеми пакувања поевтини
   
 19. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  478
  Дали деверот ги купува само чевлите на невестат или и ташната?
   
 20. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.041
  Допаѓања:
  20.570
  Пол:
  Женски
  Како се договореш со него.
  Бидејќи на мене девер ми ми беше девер на свадбата, свекрвата ми ја купи. Да беше некој друг, сама би си ја купила
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.