Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  396
  Пол:
  Женски
  ????
   
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  6.682
  Види на фб - Кетеринг Тетка Биберче
   
 3. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Ве молам, итно ми треба информација каде се продаваат невестински круни, конкретно бисерни круни?
   
 4. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  52.049
  Ќе си се договориш.
  Брат ми кога беше девер тој ги купи чевлите и ташната но невестата сама си побара, на мојата свадба јас си ги купив сама. Ми беше незгодно да барам да ми ги купат.
   
 5. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  52.049
  Еве ја мојата.
  Незнам дали на ваква мислиш?
   

  Прикачени фајлови:

 6. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  8.379
  Пол:
  Женски
  Види на фб... kara jewlary мислам беа изработуваат се
   
 7. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  396
  Пол:
  Женски
  Od kade e tvojata
   
 8. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  16.449
  Пол:
  Женски
  Имам круна ,од сестра ми што ја носеше на свадба. Сакам да ја носам истата и јас на мојата. Е сега таа е малку од задната страна потемнета. Сакам да ја исчистам.Да има сјај малку. Не знам со што. Страв ми е да не ја уништам
  IMG_20190613_105539_234.jpg
   
 9. Maja**

  Maja** Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Мислење за кетеринг од ресторан Амор?
   
 10. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Има ли во Скопје некоја продавница каде што се продаваат веќе готови украси за свадба, за украсување на невестинската соба, по YouTube има многу видеа за изработување но ме мрзи тоа сега да го правам па ако има готови некаде би купила.... Не мора само Скопје ако има и во други градови ако праќаат по карго пишете ми... Ви благодарам
   
 11. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  480
  Дали знае некоја каде можам да најдам мали ковчеџиња за да можам пари да ставам внатре?
   
 12. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  1.454
  Ги има во секоја цвеќара за изнајмување и не се скапи. А сигурно има и да ги купиш ако сакаш.
   
 13. Happiness91

  Happiness91 Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ве молам, итно ми треба информациja каде се продаваат мали чоколатца во фолиjа, конкретно од 5г, 7г или 15г? Наjдобро да бидаат старчиња како "Kinder" вo обична фолиja. Планирам сама дa ги изработам (персонализани чоколатца) за наша свадьба. Додадов пример.
  Ви благодарам. ;)
   

  Прикачени фајлови:

 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.422
  Допаѓања:
  115.698
  Види ги Пантер Мис и Лулиште Пром .
   
  На Summerlove@2016 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  39

  Во кам маркет. Неможам да се сетам на фирмата но знам дека се спакувани во плави фолии, не се скапи и многу се вкусни. Има и со златна фолија но тие се мислам поголеми и поскапи
   
 16. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  3.692
  Пол:
  Женски
  Кој ги плаќа венчаницата и оделото на младоженецот?
  Има некое правило или??
   
 17. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Секаде е различно, за венчаницата треба да ја купи свекрвата, а оделото на младоженецот зависи во Кочани треба бабата т.е. мајката на невестата да го купе, во Гостивар младоженецот сам го купува зависи каков е адетот таму кај што живееш.. Само што знам дека за венчаницата да ја купи свекрвата е уште одамна, а ова со оделото да го купи бабата пред околу 10тина години го измислија..
   
  На Carpisa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190619-231700.png

  Купив вакви срциња, но со што да напишам на нив вака, со маркер дали би било убаво ваше мислење? Или ако има некој што изработува само вакви срциња пишете ми, бидејќи китенките јас дома сама ќе си ги правам..
   
 19. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате каде можам да купам бидермаер и покани за свадба?
   
 20. ***Bony***

  ***Bony*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  1.242
  Допаѓања:
  3.556
  Пол:
  Женски
  Бидермаер обично даваат таму каде што ке ја правиш венчаницата, добро тој е пластичен за фрлање. Јас имав свеж букет од цвекара многу убав :) а за покани имаш во секое студио за кои ти препорачувам да не се замараш затоа што се фркаат веднаш по свадбата, може да ти ја покажам мојата како идеа ако сакаш :)