Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  5.304
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  4.845
  И јас нарачав од алиекспрес, беа околу 800денари 90 кутивчиња. Ми стигнаа за 1 месец и исти беа како на сликата (ептен убави). Сама си ги склопив.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Estranged

  Estranged Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  1.805
  Да, 50 се во пакувањето. Јас кога порачував шипингот беше нешто поевтин, мислам дека 11 долари платив.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  717
  Здраво, Ве молам да ми кажете што се носи на свадба во својство на старосват ?
   
 5. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.292
  Допаѓања:
  5.434
  Пол:
  Женски
   
  На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
 6. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  5.900
  Поклон, платно и свеки за во црква и торта за во ресторан
   
  На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.731
  Допаѓања:
  22.555
  Пол:
  Женски
  Ние носевме платно, свеќи и поклон. Торта не. По Скопјево гледам дека ретко се носат торти.
   
  На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Предложете ми некоја убава песна за прв танц, да не биде македонска само.
   
 9. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  11.959
  Пол:
  Женски
  Speechless или Perfect, романтични, топли, идеални за прв танц :inlove:
   
  На hristinan12 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mitrovska95

  Mitrovska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  261
  Невести, од каде го нарачавте бидермаерот, колку ве чинеше и дали сте задоволни ? Фала
   
 11. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  8.458
  Од цвеќара Блоом на цветен пазар,задоволна бев а чинеше околу 2000,зависи од цвеќињата што ќе ги одбереш,најдобро да отидеш таму и ќе ти кажат цени.
   
  На Mitrovska95 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  5.927
  Здраво. Каде можам да најдам албуми за слики од свадба?
   
 13. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  742
  Пол:
  Женски
  Женски, кога носевте покана за свадба на кум/старосват дали се носи нешто?
   
 14. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  717
  Нас кога не канеа за побратимство дојдоа со покана, бонбони и вино за нас и тие носеа ракија со која канат.
   
 15. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  3.607
  Пол:
  Женски
  Како се движи цената на свежо цвеќе?
  @AngelOfArh дали ти знаеш цени и може декорираш?
   
 16. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.929
  Пол:
  Женски
  Зависи, што ти треба?
   
 17. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  3.607
  Пол:
  Женски
  Свежо цвеќе по малку за масите, има разлика во набавна цена?
   
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.929
  Пол:
  Женски
  Ти по набавна не можеш да земеш цвеќе, можеш да земеш од цвеќара готови аранжмани, од 500ден па нагоре, зависи како ќе се договориш. Можеш да изнајмиш од цвеќара со вештачко цвеќе што апсолутно не е веќе како порано вештачкото туку изгледа убаво. Моментално сега е најскапо цвеќето. За кога ти треба? Можеби можам да ти помогнам некако. Пиши ми во пораче.
   
 19. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  2.025
  Пол:
  Женски
  Колку одприлика се движи изнајмувањето на готови аранжмани од цвеќарите? И мене истото ме интересира бидејќи џабе фрлени пари се ако купувам свежи, макар и по набавна.
   
 20. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.929
  Пол:
  Женски
  Од 500 нагоре, зависи што бараш. Апсолутно не е ефтино декорацииве, а цвеќево вештачко сега е толку добро сработено што личи на свежо и е исто така доста скапо.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.