Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

1. Ladybug98

Ladybug98 Истакнат член

Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    1.061
    Искрено се изненадив од цените. Само за главната маса ми рекоа дека најобичната варијанта е 200евра.. Јас замислував нешто екстра украсено да имам ама сега ќе размислам.

2. AngelOfArh

AngelOfArh Форумски идол

Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    8.659
    Допаѓања:
    47.608
    Бизнис се направи од декорации, тоа е тоа, јас не работам само тоа и цените не ми се толкави ама искрено да ви кажам и не се нафаќам на секоја работа. Јас работам со поприродни цвеќиња, нема кај мене ружи, орхидеи, мада ако некој побара ќе го средиме и тоа, не е проблем. Една свадба младите инсистираа да купам цвеќе од бабите од пазарче, отидовме заедно, купија еден куп цвеќе од бабичките, јас аранжирав и тоа беше најубавата свадба која сум ја декорирала. Дури и бидермаерот го направив од такво цвеќе. На золва ми веридбата ја декорирав исто со такво цвеќе, беше рано лето, имаше гладиоли излезено преубави, преуави далии, ептен беше убаво. Што се однесува до вештачко цвеќе за изнајмување може преубаво да се направи, само да се има малце повеќе цвеќе, бомбона е, со додатоци, стакленки интересни, сијалички, кафезчиња, сталаци...

На mal.ecka и Ladybug98 им се допаѓа ова.
  3. Chuchanov

Chuchanov Активен член

Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    60
    Јас бонбоните за свадба сама си ги правев за 450 луѓе и ми фатија 6500,дома сама си декорира се од алиекспрес нарачано, за невестинската маса во ресторан ми земаа 7000 денари што изнајми кошници, кутија за бурми плус бидејмаер за мене за деверушите плус китенки за најблиските ми фати 12500 а од тоа за мене не остана ама баш ништо само балоните од алиекспрес