Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

1. babybubu

babybubu Истакнат член

Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    50
    Здраво дали знае некој од каде може да најдам вакви шишенца?

Прикачени фајлови:

2. Molly.dolly

Molly.dolly Активен член

Се зачлени на:
    8 декември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Девојки дали знае некоја од вас дсли има некаде да се изнајмува подлога - у двор имаме бавча што за свадба би сакала да ја искористам денски, тоа да биде покриено со подлога, и да има коњопои. Дајте идеа и совет како би можела да го изведам тоа

3. Miss666

Miss666 Популарен член

Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.043
    Допаѓања:
    2.301
    Девојки, ми треба мала помош.. Треба да одлучам каква венчаница ќе носам и ми се ствара притисок да ги задоволам вкусовите на сите околу мене.. :( Јас сакам поедноставна, без корпи затоа што не ми се допаѓаат ич, а шивачката ми кажа дека морало да има мала корпа за да не ми сметал фустанот кога ќе сум играла.
    Прашањето ми е дали некоја имала венчаница без корпа и дали стварно толку смета?Изводливо ли е? Како го одбравте вие вашиот фустан и зошто баш за него се одлучивте?
    Ќе побудалам, помагајте! :)

4. princess5

princess5 Популарен член

Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.134
    Допаѓања:
    2.231
    Jas.... so nekolku sloja tul i voopsto ne mi precese... naprotiv na snajka koja imase mala korpa i precese ja potkrevase i sl... ( obicno niv im e najlesno korpa i formata ja imaat namesto da sosijat poveke tul i da e odlicno ) Jas go odbrav so pomos na sivackata od nea pobarav nesto sto ke mi stoi i deka nesakam korpa da moram da ja krevam i se poznava pod fustanot obrac i sl ...i navistina za mene mi bese najubav ;) a toa e najvazno ti da se custvuvas vo nego ubavo i udobno

На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SunnyGirl2

SunnyGirl2 Популарен член

Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    4.555
    Допаѓања:
    5.234
    Песна за прв танц ?
    да е кратка не сакам многу долга. Предлог?

6. Watermelon96

Watermelon96 Истакнат член

Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    996
    А зошто да ги задоволиш другите? Тоа е твој ден бирај си венчаница каква ти сакаш. Јас од секогаш сакав широка да ми е, штом влегов во салонот побарав најголема корпа :D. Освен што ме газеа, други потешкотии немав. Разгледај по салони/бутици за венчаници, пробај различни модели и ќе видиш која како ти прилега и како се чувствуваш па и да шиеш ќе знаеш од прилика што сакаш. :)

На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.