Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Здраво дали знае некој од каде може да најдам вакви шишенца?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Molly.dolly

  Molly.dolly Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Девојки дали знае некоја од вас дсли има некаде да се изнајмува подлога - у двор имаме бавча што за свадба би сакала да ја искористам денски, тоа да биде покриено со подлога, и да има коњопои. Дајте идеа и совет како би можела да го изведам тоа
   
 3. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Девојки, ми треба мала помош.. Треба да одлучам каква венчаница ќе носам и ми се ствара притисок да ги задоволам вкусовите на сите околу мене.. :( Јас сакам поедноставна, без корпи затоа што не ми се допаѓаат ич, а шивачката ми кажа дека морало да има мала корпа за да не ми сметал фустанот кога ќе сум играла.
  Прашањето ми е дали некоја имала венчаница без корпа и дали стварно толку смета?Изводливо ли е? Како го одбравте вие вашиот фустан и зошто баш за него се одлучивте?
  Ќе побудалам, помагајте! :)
   
 4. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  9.440
  Пол:
  Женски
  Jas.... so nekolku sloja tul i voopsto ne mi precese... naprotiv na snajka koja imase mala korpa i precese ja potkrevase i sl... ( obicno niv im e najlesno korpa i formata ja imaat namesto da sosijat poveke tul i da e odlicno ) Jas go odbrav so pomos na sivackata od nea pobarav nesto sto ke mi stoi i deka nesakam korpa da moram da ja krevam i se poznava pod fustanot obrac i sl ...i navistina za mene mi bese najubav ;) a toa e najvazno ti da se custvuvas vo nego ubavo i udobno
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Песна за прв танц ?
  да е кратка не сакам многу долга. Предлог?
   
 6. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  1.062
  Пол:
  Женски
  А зошто да ги задоволиш другите? Тоа е твој ден бирај си венчаница каква ти сакаш. Јас од секогаш сакав широка да ми е, штом влегов во салонот побарав најголема корпа :D. Освен што ме газеа, други потешкотии немав. Разгледај по салони/бутици за венчаници, пробај различни модели и ќе видиш која како ти прилега и како се чувствуваш па и да шиеш ќе знаеш од прилика што сакаш. :)
   
  На Frosin4e и Miss666 им се допаѓа ова.
 7. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  6.900
  Пол:
  Женски
  Треба да одам на свадба и наместо подарок, ќе дадам пари.
  Е сега, малку ми е глупо со тоа парите само у рака, што друго да носам да не одам така ко шутрак,
  а цвеќе напоменале дека не сакаат :worried:
   
 8. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  6.031
  Пол:
  Женски
  Па обично на свадба цвеќе се носи, друго не сум видела. Штом не сакаат тоа е, нема воопшто да изгледаш како шутрак :D
  Јас обично купувам грепки ако не сакаат цвеќе ама и тоа во плик оди.
   
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Puffy2019

  Puffy2019 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Има букети со Бајадерчиња, јас таков еден добив на мојата свадба.
   
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  6.900
  Пол:
  Женски
  Бев веќе, само со пари.

  За наредна некоја, повеќе ми се допаѓа онаа идејата на @Jana06 со грепките у плик.
  Може нешто ќе им се падне :?: , па ќе се посреќат. :cash:
   
  На Puffy2019 и Jana06 им се допаѓа ова.
 11. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  7.321
  Прво ќе правиме регистрација во април, па на лето венчавка и свадба. Јас веќе одбрав фустан за регистрација и ми го шијат, ама како го гледам се почесто ми изгледа ко на баба ми миленцето да ќе го носам... искрено да ми кажете дали направив добар избор? Пошто стварно не сакам да се осеќам ко фиока со миленце. Најбитно е сама да си се допаднам и се тоа знам, ама сакам и туѓи мислења... плс плс плс најискрено.
  20200226_145500.jpg
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  7.321
  И, свекрвата ме викна неделава да одиме да сум изберела да ми купела златно ланче. И јас, т.е моите сега треба да му купиме на вереникот мој исто? Како оди тоа ве молам да ми објаснете и бурмите како кој ги купува и кога се разменуваат и се во врска со нив... јас сакам сега кога ќе се запознаваат да биде и збор и нешто ко мини веридба.
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.042
  Допаѓања:
  98.233
  Пол:
  Женски
  Ја и за свадба ко невестински би го носела само би додала тул за глава, би сменила чевли и тоа е тоа.
  Лично мене ми е преубав.
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.042
  Допаѓања:
  98.233
  Пол:
  Женски
  Бурмите си ги бирате вие. Твоите не мора ланче да му купат може и бразлетна, се е ствар на договор.
   
 15. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  7.321
  Фала, ми се допаѓа мене твојот стил и ќе го земам ова мислење ко релевантно. :l:
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  51.933
  Пол:
  Женски
  Вака на слика убаво изгледа, замислата е добра, само зависи како ке ти го сошијат дали ке биде баш ко на сликата. Што материјал е ?
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 17. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  7.321
  Не знам ништо само бев кај жената ја прашав дали можеш ист да ми го направиш, дали има вакви материјали, дали е комплицирано и само ми рече можам, ќе го направам ти уживај ќе те викнам за проби, ќе најдам јас и материјал и се ти гарантирам дека ист ќе ти го направам. Па се надевам дека ок ќе испадне. Само колку почесто го гледам, некако глупаво ми делува не знам зошто.
   
 18. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.161
  Допаѓања:
  22.131
  Пол:
  Женски
  Најискрено воопшто не ми се допаѓа, особено не одговара на приликата. Ова би го носела единствено на журка на плажа. Баш како што кажа, фиока со миленце. Извини :(
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 19. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  7.321
  Не бе извини, фала ти што си искрена. Мене на почеток ми беше љубов на прв поглед сега и јас ко тебе се осеќам... сега срам ми е да го откажам ако почнала да го прави или евентуално некоја промена да направам на истиов.
   
 20. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.635
  Допаѓања:
  46.793
  Пол:
  Машки
  Сакаш машко мислење?
  Концептот е убав, невообичаен ама треба да имаш перфект body за да ти стои убаво ( ко девојката на сликата) . У спротивно не знам како би изгледало.
  Од мене имаш да за комбинацијава(fingers)
   
  На SofiMar_, irrelevant, Jana06 и 2 други им се допаѓа ова.