1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Здраво дали знае некој од каде може да најдам вакви шишенца?
     

    Прикачени фајлови:

  2. Molly.dolly

    Molly.dolly Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2019
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Девојки дали знае некоја од вас дсли има некаде да се изнајмува подлога - у двор имаме бавча што за свадба би сакала да ја искористам денски, тоа да биде покриено со подлога, и да има коњопои. Дајте идеа и совет како би можела да го изведам тоа
     
  3. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Девојки, ми треба мала помош.. Треба да одлучам каква венчаница ќе носам и ми се ствара притисок да ги задоволам вкусовите на сите околу мене.. :( Јас сакам поедноставна, без корпи затоа што не ми се допаѓаат ич, а шивачката ми кажа дека морало да има мала корпа за да не ми сметал фустанот кога ќе сум играла.
    Прашањето ми е дали некоја имала венчаница без корпа и дали стварно толку смета?Изводливо ли е? Како го одбравте вие вашиот фустан и зошто баш за него се одлучивте?
    Ќе побудалам, помагајте! :)
     
  4. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    Jas.... so nekolku sloja tul i voopsto ne mi precese... naprotiv na snajka koja imase mala korpa i precese ja potkrevase i sl... ( obicno niv im e najlesno korpa i formata ja imaat namesto da sosijat poveke tul i da e odlicno ) Jas go odbrav so pomos na sivackata od nea pobarav nesto sto ke mi stoi i deka nesakam korpa da moram da ja krevam i se poznava pod fustanot obrac i sl ...i navistina za mene mi bese najubav ;) a toa e najvazno ti da se custvuvas vo nego ubavo i udobno
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Песна за прв танц ?
    да е кратка не сакам многу долга. Предлог?
     
  6. Watermelon96

    Watermelon96 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    А зошто да ги задоволиш другите? Тоа е твој ден бирај си венчаница каква ти сакаш. Јас од секогаш сакав широка да ми е, штом влегов во салонот побарав најголема корпа :D. Освен што ме газеа, други потешкотии немав. Разгледај по салони/бутици за венчаници, пробај различни модели и ќе видиш која како ти прилега и како се чувствуваш па и да шиеш ќе знаеш од прилика што сакаш. :)
     
    На Frosin4e и Miss666 им се допаѓа ова.
  7. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Треба да одам на свадба и наместо подарок, ќе дадам пари.
    Е сега, малку ми е глупо со тоа парите само у рака, што друго да носам да не одам така ко шутрак,
    а цвеќе напоменале дека не сакаат :worried:
     
  8. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Па обично на свадба цвеќе се носи, друго не сум видела. Штом не сакаат тоа е, нема воопшто да изгледаш како шутрак :D
    Јас обично купувам грепки ако не сакаат цвеќе ама и тоа во плик оди.
     
    На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Puffy2019

    Puffy2019 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    704
    Пол:
    Женски
    Има букети со Бајадерчиња, јас таков еден добив на мојата свадба.
     
    На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Бев веќе, само со пари.

    За наредна некоја, повеќе ми се допаѓа онаа идејата на @Jana06 со грепките у плик.
    Може нешто ќе им се падне :?: , па ќе се посреќат. :cash:
     
    На Puffy2019 и Jana06 им се допаѓа ова.
  11. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Прво ќе правиме регистрација во април, па на лето венчавка и свадба. Јас веќе одбрав фустан за регистрација и ми го шијат, ама како го гледам се почесто ми изгледа ко на баба ми миленцето да ќе го носам... искрено да ми кажете дали направив добар избор? Пошто стварно не сакам да се осеќам ко фиока со миленце. Најбитно е сама да си се допаднам и се тоа знам, ама сакам и туѓи мислења... плс плс плс најискрено.
    20200226_145500.jpg
     
    На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  12. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    И, свекрвата ме викна неделава да одиме да сум изберела да ми купела златно ланче. И јас, т.е моите сега треба да му купиме на вереникот мој исто? Како оди тоа ве молам да ми објаснете и бурмите како кој ги купува и кога се разменуваат и се во врска со нив... јас сакам сега кога ќе се запознаваат да биде и збор и нешто ко мини веридба.
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Ја и за свадба ко невестински би го носела само би додала тул за глава, би сменила чевли и тоа е тоа.
    Лично мене ми е преубав.
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Бурмите си ги бирате вие. Твоите не мора ланче да му купат може и бразлетна, се е ствар на договор.
     
  15. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Фала, ми се допаѓа мене твојот стил и ќе го земам ова мислење ко релевантно. :l:
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.424
    Допаѓања:
    65.340
    Пол:
    Женски
    Вака на слика убаво изгледа, замислата е добра, само зависи како ке ти го сошијат дали ке биде баш ко на сликата. Што материјал е ?
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  17. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Не знам ништо само бев кај жената ја прашав дали можеш ист да ми го направиш, дали има вакви материјали, дали е комплицирано и само ми рече можам, ќе го направам ти уживај ќе те викнам за проби, ќе најдам јас и материјал и се ти гарантирам дека ист ќе ти го направам. Па се надевам дека ок ќе испадне. Само колку почесто го гледам, некако глупаво ми делува не знам зошто.
     
  18. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.842
    Пол:
    Женски
    Најискрено воопшто не ми се допаѓа, особено не одговара на приликата. Ова би го носела единствено на журка на плажа. Баш како што кажа, фиока со миленце. Извини :(
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  19. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Не бе извини, фала ти што си искрена. Мене на почеток ми беше љубов на прв поглед сега и јас ко тебе се осеќам... сега срам ми е да го откажам ако почнала да го прави или евентуално некоја промена да направам на истиов.
     
  20. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Сакаш машко мислење?
    Концептот е убав, невообичаен ама треба да имаш перфект body за да ти стои убаво ( ко девојката на сликата) . У спротивно не знам како би изгледало.
    Од мене имаш да за комбинацијава(fingers)
     
    На SofiMar_, irrelevant, Jana06 и 2 други им се допаѓа ова.