1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Кога дојдоа да ме бараат од моите (нешто како мини веридба само моите и неговите) ми имаа купено ланче, прстен и обетки од бело злато, таков бил адетот. Тогаш моите ништо му немаа купено. Сега ќе се регистрираме само со еден ручек во ресторан и моите сакаат да му купат нешто златно. Бурмите ќе си ги купиме ние двајца зашто 2 години живееме заедно, имаме одреден заеднички буџет (инаку мислам дека ти неговата ја купуваш, тој твојата или ствар договор). Бурмите ќе си ги ставиме на крај на самата регистрација.
     
    На Larahappy и irrelevant им се допаѓа ова.
  2. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Па без лажна скромност не би го избрала ова ако сметам дека ќе бидам смешна во него. Тука сум некаде ваква, само пониска. Ама се откажав, во потрага сум по друго. А колку сакав да го носам. :(
    80 посто ми рекоа дека е повеќе ко за на плажа. Дај ко вака маж со префинет вкус некоја идеја за фустан за регистрација, само не свечен некој не свилен...фенси модерен необичен да е, очајна сум гледаш до кај стигнав :D
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.906
    Допаѓања:
    32.483
    Пол:
    Женски
    Напиши на Гугл Whitе Cocktail Dresses. Ќе ти излезат многу модели.
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Видов денеска на излог во Ламас убав бел краток фустан. Да разгледаш прво online, па да идеш да пробуваш. Штом си вака слабичка ќе најдеш сигурно,дури може и во Зара да идеш. Баш вчера цела продавница им беше бела.
     
  5. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Од Битола сум, од тука некаде, евентуално Прилеп или некаде кај што вршат достава, ама сакам да пробам па да купам, па останува Бт или Пп. Па и Ресен ако има.
     
  6. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.065
    Допаѓања:
    4.133
    Пол:
    Женски
    @irrelevant немој да се предомислуваш за фустанот, мене лично ми е преубав. Е сега како што ти кажаа, убаво ќе изгледа ако имаш вакво тело како на сликата.
    Немораш да имаш бел фустан за регистрацијата, јас имав нежно розе.
    За бурмите кај нас ги купија моите поради Х причини, кога закажавме венчавка на листот што ни го даде попот пишува дека свекрвата ги носи бурмите(логично треба да ги купи). Ама повеќето прават жената на мажот и обратно :)
    Исто кај нас има дарување со злато на денот на свадбата, таа церемонија се врши кога се оди по невестата и таму свекрвата и бабата им го даваат златото. Обично се договараат двете страни до колку пари да бираат младите, а немора и двајцата да бираат белегзија или ланче, на кој што му се допаѓа. Кај нас ова исто ќе го нема.
     
  7. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    За мој вкус и за регистрација, фустанот е преубав и баш е модерен и необичен, особено ако убаво ти стои и ако го погоди шнајдерката:f:
    Не мора да ги исполниш желбите на сите;) биди си оригинална и своја како што си.
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  8. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Го откажав пошто и после ова ќе се осеќав ко на плажа или ко фиока со миленце. Готово замина тој во сеќавањата.
    Овој го пронајдов, не знам кај да го најдам, преубав е, е за овој гајле ми е кој што мисли, мене ми е совршен. Кај да го најдам, може ли да се сошие, има ли вакви материјали и вакви таленти да го стросаат?
    Screenshot_20200226-200610_Chrome.jpg Screenshot_20200226-200606_Chrome.jpg Освен ако не е ту мач за регистрација....
    Којзнае колку бизарно делувам со муабетиве, ама прв пат ми е хахах. Се опседнав со се.
     
    На Bela Vela му/ѝ се допаѓа ова.
  9. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  10. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски

    Прикачени фајлови:

    На CareTee и irrelevant им се допаѓа ова.
  11. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Хаха префинет вкус:rofl: Не не, ти изгуглај и одбери 5 парчиња што ти се свиѓаат па ќе избереме заедно:D
    А ако си ваква ко на фоткава секоја хаљина убаво ќе ти стои(fingers)
     
    На irrelevant и Jana06 им се допаѓа ова.
  12. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Фустанот е преубав, многу повеќе и поубав од белиот е.
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  13. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Пониска сум од оваа гарант, еве јас сум задоволна од себе, сега прашање на вкус е се. Рачунај ме таква, само пониска.

    И ставив еден фустан погоре.
    И цело време барам, нешто зачував, ама срам ми е да замарам. Ама и да не бевте вие тука ќе шетав со миленце на регистрација.
     
  14. Gabrielle...

    Gabrielle... Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2019
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки, имам предлог, се надевам нема да ми замерите, затоа што знам јас колку барав кога имав потреба.
    Имам вазни/свеќници, кои можат да се искористат и за декорација во домот, но и на невестинската маса, или по потреба. Еве предлог идеи, а кој е заинтересиран нека ми пише порака:
    20200311_171939.jpg 20200311_171939.jpg 20200311_171918.jpg 20200311_171632.jpg 20200311_171615.jpg 20200311_171556.jpg 20200311_171525.jpg 20200311_171507.jpg 20200311_171434.jpg 20200311_171415.jpg 20200311_171359.jpg
     
    На MissSpark и Jana06 им се допаѓа ова.
  15. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    3.441
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, може предлози каде да бараме костими за младоженецот? Деновиве бевме во Тивес и Битсиани, но би сакала да слушнам повеќе предлози. Фала :)
     
  16. Gabrielle...

    Gabrielle... Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2019
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Видете во Навигаре во Сити Мол. Сопругот си зема од таму за младоженец, убав светло син, младелашки . Летото имаше и попусти. Не го фати многу скапо.
     
    На CareTee му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Има уште неколку месеци до свадбата и се надевам дека до тогаш ситуацијата со вирусот ќе биде стабилна/непостоечка (за општо добро, не поради свадбата :) ). Сепак ме интересира ако имате закажано свадба во престојниов период, да кажеме во наредниве 4 недели, дали планирате нешто поинаку да изведете од првичното планирано и што?

    (no judgement either way)
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    3.441
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,

    За оние кои имаат закажано свадби сега периодов после велигден, ќе се одложат, но прашањето ми е кога да се презакаже за кој период? После јуни ми изгледа најсигурно, да не биде после 3 пати презакажување..

    Што ќе правите Вие?:)
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.906
    Допаѓања:
    32.483
    Пол:
    Женски
    Септември. Гледам дека повеќето за тогаш ги презакажуваат.
     
    На Jana06 и CareTee им се допаѓа ова.
  20. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Ние имаме закажано свадба во Јули, тие што имате свадба тогаш, дали планирате да ја презакажете или пак ке чекате да видите како ке се одвива ситуацијата? Исто и за венчаница немам уште почнато да гледам па незнам дали од почеток на април би можела барем да закажам за шиење во салоните. Тие што правите венчаници може ли да дадете известување дали работат сега бутиците и дизајнерките или да чекам и за тоа?