babylove овошни кашички

Ми треба брзо губење на 3 кг!!

Дискусија во 'Диети' започната од infinity*, 24 септември 2015.

 1. infinity*

  infinity* Нов член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Девојки помош!! Сакам за 3, 4 дена да загубам 2,3 кг. Имаме веселба дома и сакам да изгледам убаво во фустанот кој го одбрав..барем да ми се намали малку мешето.... да јадам само овошје и зеленчук ќе помогне лии?
   
 2. Vertigo TJ

  Vertigo TJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да ослабнеш 3 кг за толку кратко време доволно е да се префрлиш на протеинска исхрана. Јади колку што е можно почисти протеини: Пилешки стек, урда, белка од јајца...Не смееш да внесуваш јаглехидрати (леб, овошје) ниту пак зеленчук. Кг што ќе изгубиш не се вистински изгубено сало, туку ја губиш само водата но тоа е доволно за да симнеш 2-3 кг. Режимот воопшто не е здрав па затоа не ти препорачувам да го продолжиш иако ќе паднеш во искушение.
   
  На Nausicaa и infinity* им се допаѓа ова.
 3. infinity*

  infinity* Нов член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за одговорот. Од утре почнувам! А дали може да ја јадам и жолчката од јајцето и да пијам јогурт баланс, место урда?
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  5.046
  Допаѓања:
  50.116
  нема да симнес 3 кг за 3-4 дена па и ништо да не јадеш за ова посовреме се мисле ама што е тука е сега овие денови иили протеини или 7дневната што ја има тука на форумот и таа дава брзо резултати
   
  На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  1.423
  Пол:
  Женски
  Јас ослабев 2 кг за 4-5 дена ама на никој не му посакувам да ослабе на мој начин .....:(
   
 6. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Mission impossible
   
  На stilas7 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 7. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Секс Секс Секс !
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.923
  Не секс, орбитрек.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Купи си целосен мидер, друго решение нема.
   
  На stela 34 и MilaP им се допаѓа ова.
 10. Vertigo TJ

  Vertigo TJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Жолчката не е забранета ама во ограничени количини (не повеќе од една дневно) а белка може да јадеш неограничено, можеш да си ја матиш со урда и 1 лажица овесни снегулки и да ја пржиш на тефлонско тавче без масло. Јогуртот содржи повеќе јаглехидрати од протеини па затоа е добро да го избегнуваш.
   
 11. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  49.141
  Пол:
  Женски
  Исечи нога.
   
  На soffce, Lella, Haritiela и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  6.105
  Допаѓања:
  76.908
  Стомачен вирус- пролив повраќање и топ си.

  Едит- мононуклеоза - 15 кила помалце. Лапај се со некој кој ја има.
   
  На WhiteOne, Sanjichka007, stilas7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  682
  Најубо ништо да нејадеш!!!!
   
 14. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Jas za 3dena oslabev 4kg.Imav eden mal period problemi pa nemav apetit receno nitu voda mn ne piev,slucajno se merev 4kg pomlku.Ama ne e zdravo voopsto mene ner ne mi dozvoluvase da jadam a baska i cigari pusam taka da so lesno :)
   
 15. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  само јаворов сируп !!
   
  На WhiteOne му/ѝ се допаѓа ова.
 16. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.503
  Пол:
  Женски
  Исчупај се и ишишај се кец може и да го соблечеш прслукот ко ќе се качиш на вага :D
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 17. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  3.115
  Пол:
  Женски
  Ич ама ич не сте интересни со коментариве, фати мононуклеоза, исчупај се, исечи нога мислаааааам :^):tmi:
   
  На Sungold, Βικτωρία, majavel1 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  мој совет застани два три дена на нива и копај има одма да ослабиш и нормално јади здрава храна и по малку спортувај
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. jpwr

  jpwr Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  На тема неповрзана со оваа, каде може да најдам јаворов сируп и која цена е од прилика?
   
 20. WhiteOne

  WhiteOne Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Во тинекс, околу 400-500 денари мислам.
   
  На jpwr му/ѝ се допаѓа ова.