1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба ваше мислење и совет???

Дискусија во 'Канта' започната од LiveLoveLaugh, 26 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LiveLoveLaugh

  LiveLoveLaugh Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите,јас сум нова тука,се зачленив бидејќи ми е потребен ваш совет.Ќе се обидам да објаснам најкртако што можам.Бев на кафе со другарка и така разговарајки,сосема случајно се свртев и во очи ми падна еден дечко што обично не би го загледала и симпатичен ми се виде.После некој период повторно на кафе таму со другаракава пак го видов истиот тој дечко и така уште неколку пати и потоа и кажав на другаркава дека симпатичен ми е.Ама со тек на време како што пиевме кафе со другаркава на истото место така и се почесто го гледав тој дечко таму и незнам кога ни како се затрескав ко најголема будала а не му го знаев ни името ни ништо.Знам дека звучи премногу глупаво и тинејџерски и невозможно и мене сеуште не ми се верува ама ете се случи.Потоа дознав скоро се за него и дека е постар 5 ипол години од мене и тоа го проголтав што иначе не би го направила.Бидејќи премногу се заљубив и цело време го мислев,решив да се запознаам.Му го дознав и бројот и си пишував со него 2 вечери со саати,и многу ни беше ок мубаетот,утредента му пишав дека сум во кафичот и се запознавме и се помина ок и ми остави впечаток дека и јас на него му се свиѓам,мегутоа вечерта после запознавањето пишавме на кратко после го снема незнам од кои причини, а јас тргнав на одмор сабајлето.И после 2 недели без контакт кога се вратив од одмор и отидов на кафе му пишав дека сум таму, иначе он работи во близина на тој кафич и кога е во можност доаѓа на цигара,кафе и сл,(нема официјална пауза на работа)ама он пиша дека е на работа и колку што сватив од ситуацијата во гужва бил,бидејки другарката го видела дека се појавил и му звонел тел и го снемало наеднаш ни цигара не пушел одма назад си отишол и така 2 пати,но сеуште ме копка и не сум сигурна дали само заради тоа неможел да помине или можеби несакал.Ако бил во гужва што најверојатно беше можеше покасно да пише дека бил во гузви ама ништо.Е сега најголем проблем е што типов е премногу срамежлив и повлечен и се приметува дека малце смотан е за со женски и знам дека неможам да очекувам од него прв да пише и да превземе некоја иницијатива и незнам како да постапам и да откријам дали и јас на него му се допаѓам и сл,несакам да испаднам само замор и да му досаѓам доколку он не е заинтересиран, премногу сум збунета :( Што би направиле вие во овој случај???Однапред ви благодарам
   
 2. siki123

  siki123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас мислам дека ти воопшто не треба да се замараш за типот зашто он да сакал нешто повеке освен само муабет веројатно ќе превземел нешто..
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.