1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба помош за едно изненадување

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од martinac, 19 октомври 2011.

 1. martinac

  martinac Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Сакам да и направам изненадување на мојата најдобра другарка за 3 дена ке помине и првата година од кога станавме најдобри другарки и сега сакам да ја изненадам со нешто бидејки таа ме има изненадено многупати а и пред некој ден ми направи презентација или незнам како да го наречам тоа на пауер поинт и имаше напишано мн убави работи јас сакам да направам некое видео клипче со некој текст, слики од нејзе и нејзината омилена песна исто така но незнам каде да побарам некој убав текст за оваа тема ако можете помогнете ми многу ке ви бидам благодарна..! :)
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Има на Windows 7 за правење на клип, не сум сигурна како се викаше сега неможам да видам оти на вој шо работам не е 7ца ама одприлика беше Windows Movie Maker така нешто. Таму може да си ставиш песна слики и текст и ке исапднае како цело видео. Малце бара време, можеш да пробаш и сама а можеш и ако знаеш некој да го замолиш да ти помогне.
  Поздрав
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Тоа можеш да го средит на Windows move marker ;) Да ставиш слики и на сликите да напишиш некој убав текст ;)
   
 4. Lordi

  Lordi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  7
  Некој предлог за изненадување за роденден на најдобра другарка? :)
  Ќе го слави во изнајмен простор,сакаме цел клас да и направиме изненадување,ама сите сме ги пробале што ги знаеме,па сакаме нешто оригинално! :|
   
 5. Mimche.B

  Mimche.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  eepa..торта! хаха добро тоа не е многу оригинално.. убави се оние идеи како големи мечиња ии букет од многу рози(совршено) ;) исто така..вие другарките можете да и купите некоја долна облека гаќички ..прлуче ово оно, зависи колку год. има.. ако сака..купете и некој накит, онака заеднички во кутија убаво..ама букет обавезно нека има..онака голем украсен со некоја убава порака или песна напишана за неа :D
  прслуче* ии балони обавезно..хах.. и нејзината омилена песна у позадина (ако она влезе после вас)
   
 6. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Плишани мечиња, торти се‘ е веќе видено.
  Мене на пример како убав подарок ми изгледа рамка за слика + слика урамена од вас две и со некоја посвета позади. Многу убави текстови можеш да најдеш на интернет или да смислиш.

  Или пак албум со слики, внатре ваши слики и некои убави текстови позади сликите или на почетокот на албумот.

  Можеш книга, ако чита.
  Ваљда знаеш што сака твојата најдобра другарка, не знам зошто тоа ти претставувам проблем :?:
   
 7. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.498
  На другарка ми за роденден и испратив букет од 15 рози на домашна адреса во 10 часот наутро, бидејки знам дека е спанка. Нејзините ја разбудиле лично да си го превземе и после ми плачеше од радост :D
  Сосема неочекувано, баш изненадување....
   
  На RiRii и Serafima им се допаѓа ова.
 8. miina

  miina Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Може да и сошиеш срце перница голема и да напишеш со маркер на перницата некоја убава порака за другарка :)
   
 9. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Убав начин да изненадиш некого(дечко,вереник,сопруг,другарка,дете) за роденден,годишнина и сл. според мене е скулптура или портрет без личноста да знае-да однесеш фотографија.
   
 10. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Некој предлог за 8-ми Март. :lol: :lol:
   
  На Macushkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  И јас сакам да кажете некој предлог за 8ми Март. Јас на мајками сакам да и купам блузичка но нз на баба ми и на тетками што да им купам ??
   
 12. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Па купиим на пример некој украс, вазна, рамка, накит..

  За поклонот за 8 ми Март го думам од Јануар :D .И решив да и купам на мајка ми сребрени ушници. Мислам дека ќе и се допадне и плус еден состав спремам :)
   
  На Macushkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  Посвета на фотографија

  Сакам на дечкоми да му дадам моја слика но и да му ја посветам...сакам да го изненадам секогаш кога ке ја сврти сликата и ке прочита да се појави насмевка на неговото лице...но..немам никаква идеја што би можелоо да биде тоа...ако имат некоја идеја ве молам споделете со мене..брзо ми треба
   
 14. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  :| Помош ! Што да и дадам на мајка ми за роденден ? Не сакам парфем или нешто материјално. Сакам да и дадам нешто што би и издвоило насмевка на лицето барем неколку секунди. Нешто да и напишам и да и го оставам кај вратата пред да се разбуди. Сакам прва да и честитам роденден ! Што ? Помогнете ми . Ми треба за зад утре.

  Нешто како ова ми изгледа малце детски.

  [​IMG]

  Што друго ?
   
 15. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.171
  Ja мислам да земеш една тетратка, или голем лист од блок или пак албум, и стави слики од тебе кога си била мала, па заедно кога сте се сликале, па целото семејство, па се до сега кога си порасната, макар твоја сама слика . И дај и го тоа.

  И напиши и нешто во стил дека многу си и благодарна што била секогаш до тебе.
  Баш сликите симболично и тоа ке го покажат :)
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Мене ми треба многу многу помош.Морам да почнам од почеток така?! Епа вака сакам да му направам изненздување за роденденот на момчето кое го сакам премногу,
  се надевам и тој мене ;(
  .Сакам да направам нешто по што ќе ме памети,а истото и да биде нешто така...што знам.Иначе ќе прави 18 години,па затоа барам нешто..ИНТЕРЕСНО :D
  Благодарам однапред.
   
 17. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски

  Се надевам не е касно шо сеа ти пишувам.. Се надевам не му помина роденденот ?!! :?:
  Епа вака ... Можеш да го изненадиш со албум во кој ке ви се вашите заеднички слики , некоја торта во вид на срце да му направиш ... Сеа за сеа тоа ми текнува :)
   
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Не му е уште поминат роденденот,рано е :) затоа вака јас пред време си пишав.Тортата да супер идеја е.Само што албум...па немаме ниту една заедничка слика! ;( ;(
   
 19. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Изненадување за дедо

  Девојки едно прашање до вас..На дедо ми му се ближи именденот на 13-14 јули Петровден...За тој ден имаат навистина многу гости и вечерта сите се бериме кај нив..Јас сакам да го изненадам со нешто пред гостите..За поклон немам пари собирам за фамилијарен базен,па ако можете да ми предложите некоја друга идеја за да го изненадам..Ви благодарам однапред :) :)
   
 20. lady.N

  lady.N Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  954
  Изненадување за дедо

  Подготви му говор и пред сите собрани кажи му колку ти значи, можеш да додадеш и мала доза на хумор од некои негови бисерчиња и слично... А можеш и да подготвиш некоја скромна торта. Верувај ќе му значи :) Малку креативна енергија и се ќе биде добро!!! ;)