Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kika89, 15 декември 2009.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.785
  Допаѓања:
  46.535
  Пол:
  Женски
  Дај му малку простор, сам ќе се јави. Ако го сакаш не го напињај. Само стварно е малку чудна работава. Или му треба одмор привремено, или... Ќе покаже времето.
   
  На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Да изгледа му треба пауза за да си се издува човекот :@ Само што знам дека пак ќе очекува од мене да го побарам! Зошто работата ја направи демек jас сум кривата и демек мене ми требало простор и време да се сум се изнашетала :worried: а не на него....како што гледам обратно е работата.
   
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  Е сега ќе смениш тактика.Не го барај и не го моли.Остави го.И ти имај си време за себе.Таквите се во суштина слабаци и само бараат внимание од девојката за да може да го полнат егото и да се осетат важни.Биди своја и немој секогаш ти да трчаш и да го смируваш или да ја смируваш секоја ситуација.Издржи и не го барај!
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Има ли нешто ново мартинче ?
   
 5. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Има ново :) Денес се шетав низ град и сакала нејкела морав да поминам покрај неговиот дуќан и искрено не очекував (дека он покасно излегува) ама таму беше и моравме да се поздравиме,двајцата насмеани во фаците неможевме да издржиме :) :) И како си со праиш,јас му викам ќе одам во теретана и ми вика епа ај прво ќе седнеме негде па после оди и неможев да го одбиам никако дека тоа и чекав цело време :worried: Демек се изнервирал многу зошто он бил на работа саботата а јас сум правела шеми по кафичи и не сум му кажала,неможело тоа така требало ред да се има некој во врската зошто он секогаш ми кажувал каде ќе оди.И му реков:добро може е така ама на што личеше такво бурно реагирање,ти да не бараше причина некоја за да си се излуфтираш...и нормално негираше :) И као у стил демек сега се е ок ете сега пред малце ми го тргна блокот и си правиме муабет.Неможам да сфатам уште што значеше таа фрка што ми ја направи ама ај...само незнам дали ако не се сретневме ќе се смиревме ли во скоро време :?: ама ајде да не мислам на тоа сега помина.Иначе сабајле луѓе кога станав леле како ми бешее гадноо незнаете,некое тапа чуство одвратно...некоја празнина невидена,фала богу помина.
   
  На MaTo и A.l.e.k.s.a.n.d.r.a им се допаѓа ова.
 6. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  И незнам сега дали да му го дадам поклончето што му го купив или да подзаслужи треба?! :) а знае веќе дека нешто му имам купено...
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас мислам дека можеш да почекаш некој ден . Да видиш дали е добар .. да заслужи као што треба :) Инаку мило ми е што се среди се :*
   
 8. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Така е и јас се согласувам со тоа.Фала на подржката :) :*
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Маритинче мило ми е што се средија работите.
  Само сакам да те советувам нешто. Немој да мислиш дека ако ова вака лесно се средило , и следниот пат ќе биде така. Покажи малку заби, немој да зависиш од него. Дозволи си да имаш независност и немој да сфаќаш се при срце.
  А за поклончето почекај малку ;)

  Ти поскаувам се најубаво. :*
   
  На mimi002 и A.l.e.k.s.a.n.d.r.a им се допаѓа ова.
 10. elin

  elin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  1
  zdr decki na site mi treba pomos od vas...imam decko 6 meseci toj ima 21 jas 19 se bese dobro pomegu nas dvajcata no se prevrli na nova rabota sega i odedna se smeni 360 stpeni se nekako jas sum kriva sto da recam koleskite bile dobri sekogas odat zaedno da setat sto ne se slucuvalo porano ednostavno jas preminav na vtor plan custvuvam deka koleskite se povazni od mene jas koga ke i prerecam nesto sekogas mi veli si fantaziras jas tebe te sakam drugite ne postojat no mene me jadat somnezite sto ako me varal so edna od koleskite stom stana mnogu blizok za eden mesec so tiee ednostavo ke poludam ne znam sto da pravam toj veli veruvaj mi no jas ne znam kako???sto mislite vie za ovaaa :( :( :(
  [mod-kirilica:2z2duxtv][/mod-kirilica:2z2duxtv]
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. arizona

  arizona Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  zdravo na site mi treba vasa pomos. Imam decko i so nego sum vo vrska 2godini, no ponekogas skros zaborava na mene. Nekogas sme dogovoreni da izlezime zaedno, no toj vo posledniot moment ke mi otkazi za da bidi so drugarite. Negovite drugari nitu eden nemaat devojka i za sekade go vikaat nego i toj prifaka da odi so niv, a namene zaborava koga e so drugarite. Koga sme dvajcata sami se e super mi odi po kevot, mi gi ispolnuva site zelbi. No so eden od drugarite se kako petok i sabota i se sto ke mu reci drugar mu se mu ispolnuva, duri i nekolku pati se imame karano poradi nego, a decko mi nesaka da prifati deka poradi nego se karame. Ponekogas mislam deka decko mi ne me saka deka so mene e onaka kako od obvrska sprema mene. Pa nesakam da bidam vo nedvoumnica i sakam da me sovetuvate dali da ostanam so decko mi koj mnogu go sakam ili pak da ja prekinam vrskata so nego i da go ostavam so drugarite pozdrav do site i odnapret Vi Blagodaram...
  [mod-kirilica:qsnrn9dl][/mod-kirilica:qsnrn9dl]
   
 12. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Па вака од искуство од врска што ја имав од 10 месеци можам да кажам дека ова истото ми се има случено и на мене.Значи ние раскинавме поради неговите другари бидејќи тој потпаѓаше под нивното влијание.Но незначи дека и кај вас ќе биде истото :)
  Земи ги работите во свои раце ако нависитна се сакате-разговарајте.Не дозволувај такви работи да ја уништуваат хармонијата меѓу вас :) Само со разговор се ке решите бидејќи 2 години се долг период :)
  Со среќа и не дозволувај некој друг да ви ја уништи среќата :*
   
 13. arizona

  arizona Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0

  Многу пати се имам обидено да му кажам дека не е се во другарството му имам кажано и дека сега нема другари, но тој несака да свати. Многу пати имаме и разговарано на таа тема, а еднаш добив одговор АКО ТИ ЧИНИ ВАКА КАКО ШТО Е ДОБРО, А АКО НЕ ТИ ЧИНИ ДА СЕ СКАРАМЕ! Па затоа мислам дека дечко ми не ме сака
   
 14. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  Затоа што му попушташ така ти прави! Земи ги работите во свој раце, покажи му заби малце, скарај му се!
  Ионака, ќе се увериш тогаш колку те сака! Ако се врати, тоа значи дека не му е сеедно, ако не, пак, тоа значи дека не му е гајле за тебе!
   
 15. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.530
  Допаѓања:
  11.563
  Пол:
  Женски
  А колку години има? Ако е помал можи уште сака така да шета (без обврски) и затоа паѓа под нивно влијание, а кога и неговите другари ќе си фатат женски е тогаш ќе ги види тој, или сака пред нив да се покажи како некој *мачо мен* демек еве шо сакам ќе правам. Подскарај му се малку да видиш дали ќе дојде да те моли да се смирите :)
   
 16. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Хммм те сфаќам потполно и мојот дечко има најдобар другар кој веќе година дена нема женска и некогаш страшно ме нервира кога ќе почне секој ден да го вика за излагање.Е сега...ако се дешава тоа еднаш до два пати неделно не е страшно (ма да и толку нејќам :lol: )ама ај и ние не треба многу да претеруваме.Иначе такви се машките,ко да е срамота да го одбие другар му...а додека јас моите другарки можам во секое време да ги откачам заради него :worried: Мислам дека не треба да му се лутиш ако не претерува секој вотр ден со излагањата,кога ќе си излезе тој излези си и ти со другарките и издувај си се уживај си.А и мислам дека ако не те сакал можел до сега да те откачи,нема со некоја ваљда узалуд да го троши времето.И нели супер е кога сте сами и ти одоволува.Нема потреба за грижа се додека се прават нештата во границите на нормалата :)
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Со еден дечко бев некое време, ама и претходно се дружевме, па ги познавав сите негови другари. За него беше нормално и од кога станавме пар целото време да го поминуваме со нив. На два, три пати кога бевме сами се случи цело време да биде на мобилен со нив. Договорени да излеземе, доаѓа да ме земе , они со него, одам кај него, тие таму, доаѓа кај мене со нив,ама без осет дека треба малку сами да сме. Па го седнав и му објаснив дека ни треба време само за нас. Си се научи, па кога бевме сами го исклучуваше мобилниот или не им одговараше. Кога ќе отидев кај него ги откачуваше. Тој и понатаму цело време беше со нив, значи јас не барав целосно да ги откачи затоа што и мене ми беа интересни, но сакав барем саат за нас. Другарите се за цел живот и ако се вистински ќе го сфатат дека има девојка и треба да е со неа. Среќа што на овој едниот другар ептен ме сакаше па го советуваше, иако повеќе потпаѓаше под влијание на другите. На крај раскинавме затоа што оваа промена не траеше многу.
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LadyA

  LadyA Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Девојки Здраво!Прашањево незнаев во која тема да го ставам па решив овде :) Имам еден проблем.
  Пред 2 месеца запознав еден дечко.Се гледавме скоро секој ден.Се шалевме онака на другарска база.Со тек на време јас почуствував дека има несто во неговиот поглед сто ме мами.На почетокот ми даваше некакви знаци дека ме свиѓа и по постапките негови се осеќаше тоа.Иако јас и он сме немале ништо он беше љубоморен.За секој повик ме прашуваше кој е и слични глупости.Дури и еднаш ми се налути зошто не сум го викнала на журка.Ме викаше на кафе неколку пати и јас аа добро ај ке се договориме и остана на тоа,не дека не сакав туку све ми излегуваше нешто и неможев.После извеснен период го снема.Ни да ми се јави ни да ми пише ни ништо.Ајде јас му се јавив да не биде само он се јавува се интересира.Го викнав на кафе неколку пати и све ми вика ке ти се јавам после да ти кажам и го нема.Многу сакам да го видам али незнам како да го натерам да се видиме :( Се договоривме да се видиме минатиот викенд му се јавувам вика се успав.Имаше случаеви кога забораваше дека сме се договориле да се видиме. :(
  Може ќе звучам глупаво али мислам дека почнувам да се заљубувам во него :$ Незнам како да го убедам да се видиме?!
  Сакам да видам ваши мислења за ова.Поздрав девојки
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  ^
  Уште сте другари,а тој ти бара детална сметка со кој си се чула на мобилен,зошто не си му се јавила за журка и слично...И да ти рече да имате нешто треба да размислиш два пати што би направила.Ако е ваков љубоморен уште како другар,можам да замислам што би било кога би биле во врска.Болно љубоморните типови се ужасна работа,со такви не ти треба никаков бизнис,верувај ми те молам!
  Ако сакате да се најдете,излези ама само на пријателска база,не пробувај ништо да направиш,прво убаво испитај го како другар,анализирај го секој детаљ па после впуштај се во врска.За да се видите немој да го убедуваш и да го молиш,да му ја креваш цената.Остај го тој да те помоли,ти си го завршила своето,па дури и си претерала...
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Зошто упорно се залетуваш по него, кога уште од старт гледаш дека не е добар за тебе? Ти треба некој со кој ќе се осеќаш весела, заљубена и среќна, а не некој што ќе те загушува со неговата љубомора. Дечкото не е ок штом уште сега е ваков, а сте само другари :!: Мое мислење е дека не ти треба таков. ;)