Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kika89, 15 декември 2009.

 1. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Мила, според мене неговата љубомора на почетокот и лутењто за журката се некакви знаци дека he cares about you малце повеќе од другарски. Да. Во одредена мера убаво е да се биде малце љубоморен но, како што кажаа девојките претходно тој со тоа почнал многу рано и ако се впуштиш во врска не знам до каде ќе оди... Верувај не ти треба таков. Сум имала, сум кинела нерви....
  Друга работа... Тој те викал неколку пати, но ти од оправдани причини не си можела, но, тој тоа не го знае и можеби си мисли дека не си сакала, па сега ти враќа и го "заборава" договореното.
  Не звучиш глупаво поради тоа што се заљубуваш, напротив, тоа е прекрасно, но внимавај... Прво испитај се. Затоа што НЕ СЕКОЈ заслужува да му подариш љубов. Само пак ќе ти речам, понастрана од болно љубоморни типови...
  Трета работа е прашањето твое како да го убедиш да се видите.
  Јас сум директна личност, па можеби затоа сметам дека нема ништо подобро од calling him и: САКАМ ДА ТЕ ВИДАМ. :) Можеби се срамиш, но ќе го извртиш малце да биде другарски... Па што биде, биде. :f:
   
 2. arizona

  arizona Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0

  ви благодарам на сите што ми помагате ќе пробам да направам нешто, ако не оди ќе мора да се скарам иако тоа најмалку го посакувам. да се скарам со него! хм, тоа за мене ќе биди многу болно, зашто многу го сакам мислам дека го сакам повеќе од мојот живот. поздрав и уште еднаш ви благодарам за помошта.
   
 3. Squirrels

  Squirrels Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  22
  Одевме 2 месеци...бевме разлика 12 години,јас 15 тој 27,се почна како летна авантура,јас незнаеф колку години има,сакав само да си поминам убо една вечер..и додека јас се заебавав некој цвајчаше сериозно (Тој). после таа прекрасна вечер тој си замина скопје,таму беше 2 недели и се врати..пак бефме заедно...секоја вечер...но никој не знаеше за нашата врска....тој почна да иди прилеп кај мене...и станувасе се посериозно и посериозно...се колнефме на верност,љубов....незнам дали поради разликата во години,разлицните свајчајна или бог знае шо се карафме секоја вецер или преку една....работите почнаја да излегува од нормала...по милион разговори ситуацијата се смири...не се скарафме можи 2 недели....мајками дозна...почна секој ден да ми кажува глупости не е за тебе,ова она...а тој тие денови беше на работа и скаран со шефоо и не ми писувасе многу многу..праеф муабет со брат му(тој незнаеше дека одам со брат му) со него живем многу,како братче ми е...и ми рече па не му ѕвони ти прва..2 дена само тој ме бараше...јас изводеф и од нисто никако после еден разговор ми заврши кредито и заврши се!!! бев кај него,се закренаф поминаф 100км и не бидна ништо...само луто ме гледаше и цел се тресеше....сега на фб ги објавува сите наши песни и уште милион тажни песни и незнам шо чуствува...МНОГУ Е ГОРД,а и многу го повредив,ЗАНМ! а плус се сомневам дека и мајками има замешано прсти во кашава...помогнете ми незнам шо да мислам и шо да прам појче...МНОГУ ГО САКАМ А И ПРЕУБАВО НИ БЕШЕ ЗАЕДНО...СЕ МЕ РАЗБИРАШЕ
  [mod-tekst:iha2100b][/mod-tekst:iha2100b]
   
 4. Simpati4na

  Simpati4na Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ...hm nesto se ima slu4eno za da go smeni razmisluvanjetoo...jas mislam deka nekoj e zamesan a koj ne se znae..mozebi e i druga devojka koja mu privlekla vnimanie a mozebi e i majka ti toa ne se znae..koga dvajca se sakaat ne e bitna razlikata vo god..no za nekoi toa mnogu zna4i...Ipak ti si seuste mala sto zna4ii mozebi toa pretstavuva problem i kaj nego..a toa sto si otisla kaj nego ti e pogresen 4ekor bidejki mozebi toj ne te ocekuval bas toj den...sigurno deka nesto ne bilo vo red..ako te saka kako sto velis mozebi i ke ti se vrati...a i edno zapamti pred na napravis nekoj vazen 4ekor razmisli kako bi vliaelo na li4nosta sto si a zamisluvas... :) :)
  [mod-kirilica:2m8vkf6j][/mod-kirilica:2m8vkf6j]
   
 5. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Појма немам шо чувствува

  Чекај сега брат му знаеше или не знаеше дека ти одиш со брат му? Не биди конфузна реши се не изведувај бесни глисти!!!

  П.С. Ноу хард филингс, ама на форумов има тема за муабетење на дијалект!!!
   
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.351
  Појма немам шо чувствува

  Имаш само 15 години, и со него си одела само 2 месеца, и тој е постар од тебе 12 години?
  И немаш појма шО чувствува? Па нормално нема. Освен ако немаш шесто сетило, да влегуваш во нечиј мозок, срце и душа.
  Убаво си рече, си му била летна авантура. И сега тој тебе ти враќа затоа што не си му се јавила? :wasntme:
  А да си ги гледаш книгите? Постар од тебе е, и очигледно е што сака од тебе.
  И мајка ти, во право е ако замешала прсти.


  Сигурно македонски имаш кец, се гледа, по ова, сленговиве и...
  Ф, 4, 6.
  :geek:
   
 7. Squirrels

  Squirrels Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  22
  Чекај сега брат му знаеше или не знаеше дека ти одиш со брат му? Не биди конфузна реши се не изведувај бесни глисти!!!

  П.С. Ноу хард филингс, ама на форумов има тема за муабетење на дијалект  не брат му не знаеше!!!
   
 8. elin

  elin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  1
  здр на сите ...имам дечко веќе 6 месеци тој има 21 јас 19...секогас се караме за неговите другари се чуствувам некако запоставена од негова страна ми се чини како колегите од работа да му се поважни од мене,,,вчера илезе со другарите и по некое време јас му пишувам тлф му е исклучен вели сам се исклучил кога ми се јави се каравма многу што дури раскинавма но сабајлево се смириввме пак...тој вели дека јас сум крива и со ова мое однесување јас го оладувам од мене но не знам што да правам многу сум љубоморна а не ми дал повод јас сама не сум сигурна кажете како да му верувам повеќе и да не му се качам на глава јас за се е окривувам себеси...фала сакав да се изкажам на некому ...позз
   
 9. Squirrels

  Squirrels Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  22
  а да не се окривуваш себе си? неможе само еден да е крив!!!
  а често ли се карате и се смирувате така?!!
   
 10. elin

  elin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  1
  пA може да се каже дека често се наоѓаме во ваква ситуација особено овој месец што почна да работи на ова новата работа ....не знам што да правам денес цел ден не можам да станам ме боли главата...сепак фала
   
 11. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.351
  Вака, Shuirrles,
  Moжеби и не ме разбра што сакав да кажам, но во никој случај не те осудувам. Ок, јасно ми е, ти си во тие години, па ете може и ти е од заљубеност и не можеш да забележиш што се случува околу тебе.
  Можеби погрешно ги избрав зборовите со кои што се изразив. Но едно сакав да кажам, мислам дека е подобро да се оддалечиш од тој човек, да не си го уништуваш животот поради него, доволно си млада. А според мене, не е логички 27(ако не грешам) годишен човек да се заљуби во толку младо девојче, и логички е да сака да те искористи. Не ме сфаќај погрешно, ама јас ова го заклучив од твојот пост.
  И некогаш ќе ми бидеш благодарна, што вака строго сум те искритикувала.
  Но сепак, твое право на избор. Ти не си должна да ме послушаш. Ете, ја спомна и мајка ти, би требало неа да ја послушаш. Секоја мајка го сака најдоброто за своето дете.
  Не прави нешто за кое што ќе се каеш подоцна. Посвети малку внимание на учењето.
  Поздрав.
  ;)
   
 12. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.537
  леле се изнасмеав за ова и јас сакав вака да коментирам еј девојче наместо љубов да водиш земи читај многу е покорисно за твоите 15 години :)

  Сигурно македонски имаш кец, се гледа, по ова, сленговиве и...
  Ф, 4, 6.
  :geek:[/quote]
   
 13. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  11
  Decko mi me saka se e vo red vo nasata vrska se sakame vo vrska sme 6-7 meseca ..se e vo red..megutoa nikogas ne izrazuva ljubomora:D...eva na primer pred nekoe vreme imase edna slucka pri sto : jas i drugarkite bevme na kafe a toj doma so drugarite i koga izleze i toj se vidovme na centar.e sega na pocetokot mi objasnuvase kade treba da odi sto tr da pravi taa vecer ..i mi rece ajde ke ti se javam podocna (a veke bese kasno a jas trebse da si odam doma i toj znaese) prethodnata vecer ne mozevme da se vidime i ovaa vecer toj si imase isplanirano kade i sto da odi..i mi kazuvase sto i kako ke pravi taa vecer i mi rece ke ti se javam podocna ..(bidejki ne mozeme da se vidime) i rekov dobro iako ne bev voodusevena od idejata deka nema da se vidime no ne rekov nisto..otide vo kaficot toj a jas i drustvoto stoevme vo blizina..i pravevme muabet ..toj izleze nadvor so drgar mu i otide kaj nekoi deca nesto zboruvaa..jas celo vreme si pravev muabet so drustvoto maskite..se smeev i primetiv deka me gleda i naednas dojde i mi rece ajde odime !..i jas dobro :D...i potoa go prashav zosto mi kazuvase kade tr da odis ...a potoa naednas se predomisli i mi rece ajde da odime! i toj se zbuni ..i rece :taka li ti kazav ? i mi rece: epa jas samo ti kazuvav kade tr da odam...(no ne go prasav zosto mi rece deka ke mi se javi ako planiral da bide so mene vecerta..a toj nikogas ne mi se javuva ..taka sme naviknati od pocetok ..znaci mi se javuva samo koga treba da se vidime da me prasa kade sum..nemame takva navika nzn zaso..) mislam deka koga me vide so dr deca kako se zafrkavam pocna da im ljubomori i zatoa se predomisli ..znaci stalno me gledase dodeka zboruvav so drugite a jas se pravev deka ne go gledam...sto ke kazete za ova HELPPP...PLS :)
  [mod-kirilica:38xz69kl][/mod-kirilica:38xz69kl]
   
 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  разбра ли некој нешто?? :^) или само мене ми треба преведувач :?:
  сори cupidsarow но навистина ништо не разбрав од напишаново, што совет бараш?
   
  На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  Е ај де. И јас не разбирам што совет бара. Дечкото на бил љубоморен, ама откако ја видел како разговара со некои момчиња почнал да покажува мали знаци на љубомора. Природна појава. Нит е нешто ново, нит е нешто страшно... засега.
   
 16. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  kika89 srce koga ti ke sakas da imas seks togas a ne on mada i 3 godini da pominat od vrskate neka ne ti galje ok e da si se pipite megutoa ako ne si spremna ne go pravi toa a ako on te saka nema da mu bide tolku hitno
   
 17. sweety18

  sweety18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ИТНО ми треба совет женски...:(((( не знам дали има ваква група ама се надевам ќе ми помогните и овде.....
  се фатив со дечко ми пред еден месец и преубавко ми е со него....арно ама моиве дома не знаеа на почеток и им стана сумливо дека почнав многу често да излегувам....не знам од каде и како разбраа дека имам дечко (а пред 3 месеци излегов од врска долга 2 год и немаа никаков проблем со него дури и дома идеше) и од тогаш почнаа поинаку да се однесуваат...ми забранија да излегувам....и премногу им смета тоа....не знам кој е проблемот....му реков на дечко ми да се скараме пред 2 недели ама ме молеше да не се скаруваме оти ме сакал премногу....сега почнав и јас да го засакувам....не знам што да направам...:((( дали да продолжам да одам и да се расправам со моите и да ја гледам мојата среќа со него или да се скарам за да им биди погодено нив....Ве молам за совет ;( ;( ;(
   
 18. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  148
  Не се скарувај со дечкото ако ти е убаво,продолжи да идеш,само прави муабет со твоите,пробај да ги разубедиш.Верувам дека ако отворено разговараш со нив и им кажеш дека ти е убаво со него и дека е добар дечко,нема да ти прават проблеми и ќе ја прифатат вашата врска.
   
  На sweety18 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  58.343
  Пол:
  Женски
  Имаш 18 год. и затоа на твоите не им е баш најубаво сега и нов дечко да треба да доаѓа дома. Сигурно ќе бидат муабетите, па комшиите, па роднините. Седни си со нив и разговарај, објасни им што како е со дечково, па ако треба и вети им дека нема да доаѓа дома. Значи само претпоставувавм дека тоа е проблемот. Со дечкото не раскинувај ако ти е убаво и ако тој е спремен да ти даде подршка за да успеете.
   
  На sweety18 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sweety18

  sweety18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  правев муабет со нив и татко ми упорно ми вика не сакам да имаш дечко не си престасана за машки. А овај ми е втор дечко некои на моја возраст по 6 имаат никој не им вика.....Стварно сум многу разочарана....Тие мислат дека нешто ќе постигнат со тоа што ќе ми забранат да излезам....