1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Тоа им е тактика. Да види тој твој нареден потег. Затоа има ладна дистанца а тебе како затрескана по него те погодува. Тој не е толку затрескан во тебе. А може и сам си нашол некоја друга личност.
    Јас на твое место ќе бидам храбра и на пауза ќе му кажам се. А ти како сакаш.
     
    На DevojkataO му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DevojkataO

    DevojkataO Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    Не ми е.
    Види јас не можам да сфатам можеби и тој чувствува нешто за мене.. Не сме биле во никаква врска.
     
  3. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Јас мислам дека најдобро е да седнете и да поразговарате отворено за ова.
     
    На DevojkataO му/ѝ се допаѓа ова.
  4. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Па ако не ти е ништо шо има да се замараш колку внимание ти посветува? Тој ти е колега и треба да имате колегијален однос. Можда си има девојка или било што, а ти не си му ништо такво. Понашај се ладно и незаинтересирано и тоа е.
     
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ја ке ти кажам што му значи тоа: си се зближила со друг колега и тоа му пречи. Можеби сакал да те викне на кафе, ама откако си почнала да правиш муабет со друг колега, се пишманил. As simple as that.

    Не е без причина. И мене да ми се свиѓа некој и да забележам дека прави муабет со друга, ке го откачам.
     
    На Marija) му/ѝ се допаѓа ова.
  6. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Јас чисто онака , колку да се отворам зошто и онака ми е многу тешко, ама успешно го кријам тоа или барем мислам дека е успешно.Многу е лошо во животот кога некој 3 пати ќе те разочарана, ќе направи да ја изгубиш целосната доверба во него и после пак ќе се врати и ќе дава се од себе да биде океј.Бивша негова или јас ? И ден денес размислувам зошто пак попуштив, дозволив да бидам пак наивна.Затоа секоја вечер самата ќе си се измачувам, дали ја мисли , зошто толку пати идеше кај неа па кај мене .. Што ли толку згрешив , за такви ситуации мене ми се дешаваат... Кога баш мислиш има добри луѓе на овој свет, ќе му се отвориш , ќе се покажеш онаква каква што си , своја, ќе веруваш , ќе се радуваш,едноставно имаш надеж дека има луѓе денеска кои ќе пружат љубов, почит, искреност. И што дека цела година се мачев, и давав шанси и премолчував, ете сега е тука а мене уште ме болат неговите постапки.
     
    На RAF Camora, Marija) и Justicija им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не знам како можеш лековерно да простиш и заборавиш се. Пак трпиш повторно, додека тој нема ни да те сети ни праша и ќе мисли дека се е во ред. Со таков по втор пат не вреди ни да остануваш.
     
    На Alisa22 и JustFun им се допаѓа ова.
  8. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Прва твоја грешка е што му даваш секој пат шанса кога ќе усере кај едната па ќе се враќа кај тебе.
    Кај ти е гордоста? Цени се малку повеќе и престани да се погазуваш самата себе си.
    Второ - зошто молчиш само за да не го повредиш кога тој тебе те повредува?
    Трето - покрај тебе е, се сомневаш дали мисли на другата, а сепак те болат тие постапки?
    Не може иди ми дојди ми кога ќе му дојде густо.
    Пиши пропаднато за таква врска, нема иднина.
    Кога ќе му се пружи прикика повторно ќе замине, се додека не го научеш на памет и ти и таа..
    Си игра мајтапот со вас двете.
     
    На Marija) и mira.mira им се допаѓа ова.
  9. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Јас, пак, те разбирам. Јас бев ТИ. На мене лечеше комплекси кои таа му ги создаваше. Кога таа не беше тука, тој беше најпрекрасниот дечко на светот. На тоа и “паѓав”. Кога беше тука, макар и на пола саат, тој стануваше монструм за мене. И така, љубовниот триаголник си траеше. Се додека еден ден не ми се отворија очите. Тоа не водеше нигде. Јас тапкав во место чекајќи неговото височество да се смилува над мене. Се изгубив себеси зашто станав нивни роб. Кога тие се скарани, јас имам право на среќа. Ма немој. И пресеков. Тешко беше, ми значи и не можам да го заборавам, но успеав да го преболам благодарение на најпрекрасното суштество кое ми покажа колку вредам и ми помогна да излезам од таа токсична врска. Само така продолжив напред со животот. А тој? Еве го пак знае да напише порака. Блокиран е ама наоѓа начин. Засега се држам и не одговарам, се надевам така и ќе продолжам.
     
    На Ingvild, Marija), buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Кога некој ве игнорира , ладен е кон вас , ве тестира на некој начин , што би направиле вие? Би превземале некаков чекор ? Или ?
     
    На Marija) му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    7.209
    Bi se ponasala isto so ignoriranje. Toj sto IMA ladno srce za tebe , nikogas nema da IMA toplina za da se stoplis. Toj sto te ignorira, ne te saka.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Вака општо не би знаела да кажам. Пиши детали и можам да ти кажам како би постапила јас.
    Е сега, ако не сакаш да откриваш детали, јас вака правам: јас превземам чекор, ако нема фидбек, тотално игнорирам додека другата страна не пише. Ова го правам со другарки, пример ја викам на кафе, и ако она не може, не и спомнувам кафе додека она не ме викне мене. :D
    И обратно, ако не можам јас, наредна прилика јас канам на кафе. Во другарство не треба да се фаќа ред, ама веќе сите сме возрасни, и ако јас сум одделила време да пишам, другата страна треба да го почитува тоа.

    Бидејки се работи за машко, не би превземала ништо. Не сакам игри мачка-глушец и глумење лудило.
     
    На Ingvild и Justicija им се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Не мислиш дека :-"И така се игнорираа до крајот на животот "?
    Мислам игнорирањето од двете страни иде кон полошо..... Којзнае ...
     
    На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Епа затоа ти велам, ова е општ случај, не знам кај вас каква е ситуацијата, зошто се игнорирате...? Многу прашања има, не можам да кажам вака или онака.
     
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Малку го откачував , и некои стваро ги одовлекував :smoke:
     
  16. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Епааа, јас би превземала некој чекор. Особено ако типот се потрудил во минатото. Ако ти последна си кажала не, мали се шансите он повторно да ти пише. Ааа многу игнорирање не е на арно, од кај да знаеш, може да излезе убава врска.
     
    На Marija) и Justicija им се допаѓа ова.
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Имам врска јас :) затоа го откачував ;)
     
  18. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    :drunk: е сега сум тотално збунета и не знам што да кажам.
     
    На IM.TMKQ, Marija) и Justicija им се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Измешани се и моите чувства :worried:
     
  20. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ако ти се измешани чувствата, не превземај ништо.
     
    На mira.mira и Justicija им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.