1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. pushmetotheedge

    pushmetotheedge Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Понашањево кон мене од истиот момент кога се скаравме до сега стварно му олади...
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојче ништо не може да биде како порано.
    И не отварај теми имаш соодветни теми.
     
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Дали вие би раскинале доколку вашиот дечко си пишува на фб со други девојки? Милион пати е зборувано на темава и секој пат ми го вели истото.. дека НЕ прави он ништо со никоја.
    И јас сум сама сигурна и го знам тоа, значи нема физичко неверство, туку само се допишува.
    Ми вели, јас и со 200 да се доп., се е тоа џабе, знаеш дека не правам ништо.
    На два ума сум:(
     
    На Daniela2610 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Raphael

    Raphael Активен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2017
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Машки
    Сигурно не пишува оти му е досадно па ајде онака да ги праша како се денес неговите ``другарки`` Туку има нешто друго во план...
     
    На ЕденЧлен, Oscar Lady и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Зависи што пишува со нив. Ако си ја знае границата и не ја преминува, ок е.
     
    На crazylady и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Едноставно - ако има потреба да крие дека си пишува со нив, ако е таинствен и мистериозен, раскини му.
    Има едноставно правило, штом едниот има потреба да крие нешто толку едноставно како со кого си пишува од другиот - нешто не е во ред. Без разлика дали криеш затоа што партнерот е љубомоен и не ти дозволува да комуницираш со секого, или криеш затоа што комуницираш со негоко за кого не закаш да знае твојот партнер - таквата врска е пропадната.
    Едноставно - ако излезам со некого дали би му кажала на дечко ми со кого сум? Ако не би му кажала, нема потреба ни да комуницирам со таа личност. Толку едноставно е.
     
    На bebaa, ЕденЧлен, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Зависи дали е со другарки или со девојки што не ги ни познава. Ако е првото е океј, но ако е вториот случај тоа според мене е непочитување спрема девојката. Јас никогаш не би правела муабет додека имам дечко со други машки бидејки кога сакаш некој не те интересираат глупи муабети и запознавања со некој што не го познаваш. Не би била со некој што сака на страна да си има резерва ако раскине со мене, тоа значи дека не е сериозен кон нашата врска. Поготово не би сакала некој да ми се смее у стил као еј дечко и на оваа пишува на девојчиња и си прави муабети како да нема девојка. Све си има граници :^)
     
    На Oscar Lady и Nastja97 им се допаѓа ова.
  8. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Со кои девојки пишува? Ги познава лично или рандом бира и пишува? И што пишува воопшто?
    Дефинитивно нема да ми биде сеедно ако видам дека дечко ми така си пишува со непознати девојки.
    Со другарки/колешки/познанички ајде ок нека пишува (ама пак не гледам потреба за СЕКОЈ ДЕН да пишува), но со непознати ќе ми биде ептен сомнително. За губење време може да најде хоби, а не да дреме на фб.

    Викаш дека си разговарала и тој пак не прекинува со пишување што значи не му е гајле твоето мислење. Искрено јас и пауза би ставила на врската или би раскинала па нека пишува со кого сака.
    Не можам да трпам такво непочитување и да губам време со личност што се однесува како дете.
     
    На crazylady, Nausicaa и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  9. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Искрено, би ми пречело и јас бев во ваква ситуација на почетокот, тој скоро секогаш ми кажуваше со која и што пишува, не знам дали има нешто што не ми кажал но никогаш не можеш да бидеш сигурен...затоа јас поставив некои граници, затоа што и онака слабо верувам, па и во машко-женско пријателство, денес ќе пишува и утре и така по ред, ама така некако почнал и со тебе нели? Секој различно реагира, ама јас да сум на твое место би му кажала дека ми смета, ако му значиш нешто ќе превземе нешто.
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nastja97

    Nastja97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    36
    Ne treba da se zamaras dokolku mislis deka ne bi te izneveril..no, mislam deka stom ti preci tolku mnogu toa, treba da prestane, sepak ti treba da mu bides povazna od tie devojki
     
    На Maša8 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  11. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Фала ви девојки на сите што одвоивте време да ми пишете мислење. Навистина ми значи.
    Не можам да ви опишам колку го сакам, тоа е стварно премногу, го гледам на дланка буквално, знам дека ме сака и тој. Денес се врати од странство, 3 мес.го немаше овде, и баш го прашав дали излегол со некоја додека беше таму, се колне дека не. Уште на почетокот на врската, ми има кажано дека во др.и да се заколне а излаже како демек и така и така, ама во мене да се заколне а да излаже не може. Не му давало срце.. и баш и во мене се заколна дека ств со ниедна не бил.. јас тука како на шала му викам : " Е да бе, колни се, ќе умрам"..да видам што ке каже, а он мртов сериозен да не сум зборела така..
    2,5 год сме заедно и е свесен како го гледам.. неговите ме сакаат како ќерка.. мајка му често му зборува за мене, да пази што прави да не ме изгуби и сл.
    Милион пати ми кажал дека НЕ прави ништо со ниедна, и сама сум била сведок..знае дека сум љубоморна на таков потег негов, и само и за тоа се караме ние понекогаш. Друга причина за кавга немаме. Пишувал од досада, демек, со некои што ги знае, а има па и некои нови.. ми вика.." Е добро де, што ако пишувам? Сум излегол ли со некоја?- не"..
    Премн.сум се замарала со глупости.. јас кога ќе помислам на крај со него, не можам да се соземам од солзи. Е до толку го сакам. Извинете на долгиов пост девојки.
    П.С во неколку наврати ми има кажано, ако сакам да сум се укл.на фб негов да се уверам.. ама не сум тој тип.. ко деца од средно школо..сега не му го ни памтам пасвордот.. а тој мене никогаш не ми го побарал..
     
    Последна измена: 7 мај 2018
  12. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Oscar Lady, штом знае колку ти пречи тоа што си пишува со други девојки, треба да престане. Долго време сте заедно па ете, и да си љубоморна (иако ,според мене, ова конкретно што го пишуваш не е љубомора) тој треба или да го прифати тој „посесивен“ дел од тебе или, ако смета дека го ограничуваш, нека ти раскине па нека си бара некоја нова девојка која ќе биде океј со тоа негово допишување. Вака, џабе му е љубовта кога свесно те повредува со неговото однесување и прави да се осеќаш несигурно и тажно. Тој да си го полни егото со внимание од други девојчиња додека ти плачеш едноставно не е во ред.
     
    На bebaa, Nastja97, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Почни и ти да пишуваш со машки, чисто од досада, па кога ќе види како е ќе му дојде памет што правел:)
     
    На IM.TMKQ, bebaa, bella.s и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Утре ќе се видиме и ќе разговараме.. нз по кој пат веќе..
    Ќе пишам како поминало.
    Фала ви девојки :)
    P.S @Trxmx му имам кажано и тоа, и ми рече е ако де љубов, пишувај, знам дека не правиш ништо.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Нема ништо страшно во тоа, си зема слобода дечкото. Се додека е во граници во нормалата.
     
    На Dust и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  16. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.559
    Пол:
    Женски
    Според мене, не е во ред. Да пишува со девојки кои ги познава, се дружи, итн, океј, ама да се запознава со нови...Не гледам потреба. Не е изговор дека е од досада, бидејќи секогаш може да контактира со другари, другарки, со тебе, или да си најди друга занимација на интернет. Не е фер, поготово кога гледа колку ти смета тебе.
    Која е поентата? Нема доволно другарки, па сега ќе си запознава нови?
     
    На bella.s, Nastja97, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    *Izvinete za latinicata i dolgiot post*
    Bev kaj nego, zborevme, se karavme ,vikavme, shto ne.. iako jas se trudev da bidam smirena..on e ubeden deka jas sum mu vleguvala na negoviot profil i sum go manijacela. Ne e tocno. Jas nemam negov pass i toa mu go kazav milion pati. Togash kako sum znaela shto pisuva so nekoja? (Za ova , edna devojka mi prati screenshot of nivniot muabet,i mi rece dechko ti sska da izleze so mene, iako ona go odbila) Koga go slusna toa, polude.. ne znaese od kade znam za taa slucka..
    On mi ima kazano deka ne sakal manijachki raboti, a jas sum bila manijak.. demek go demnam po fb i mailovi. Ne mozel on da ima vrzani race i deka toa sto pisuval e od cista dosada.. mi rece i sto ako sum i pisal? Sum izlegol li? Ne. Samo sum go nervirala so ova, sum go gushela so mojata ljubomora. Iskreno , on NEMA niedna drugarka, drugari 2-3 i toa zheneti pa retko gi gleda. Ne znam dali toa vlijae tolku..
    Mi kazal milion pati deka ne izleguva so niedna, toa sto pisuval e od dosada, mi vika ako ne sum mu veruvala zasto sum so nego?
    Poslednata recenica sega vo kola mu bese.. " Da me prasas dali sakam da se razdelime mi rece NE SAKAM. ama stanal imun na raspraviite i ne go dopirala niedna karanica vekje.. ama ne sakal da se razdelime..
    Me sakal, mn me sakal.. sto sum prasuvala gluposti..
     
  18. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Те сакал а си чатува со други?и тоа кој си ги наоѓа по социјални мрежи?ова е се само не љубов,да сум на твое место,и јас така ке си правам чатам,па да видам дали ке му е сеедно.Мада ја одма би раскинал,и нек си чата до 101 и назад.Дечкото сака забава и дружби со други непознати девојки.

    За досада има миљарди начини да се помине.
     
    Последна измена: 8 мај 2018
    На Nastja97, buba4e89, Trxmx и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.559
    Пол:
    Женски
    Сериозно, тој е лутиот во ситуацијата?

    Не излегол бидејќи таа го одбила. Што ако прифатеше? Сигурно не ја поканил од досада, туку со некаква цел.
    И всусшност него го мачи тоа што си дознала. А не е проблем тоа што постојано пишува со други, ги кани на состаноци и којзнае уште што друго?
    Ако неможе да има врзани раце нека си биди слободен и нека пишува и нека се гледа со која сака. Додека е во врска, тоа во никој случај не е нормално.
    Јас да сум на твое место, со овој не би била ни секунда повеќе.
     
    На Bella*, Nastja97, Trxmx и 5 други им се допаѓа ова.
  20. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Те манипулира за ти да се почуствуваш виновна за неговите грешки. Нападот е најдобра одбрана. Не наседнувај на тоа.
    Тој може многу работи да ти каже, а колку е вистина не знам. Зошто тогаш ја викнал девојката да излезат? Што ќе се случеше ако таа прифатеше?
    Мислам дека слепо му веруваш на дечко ти, а тој те изневерува ( што се забележува и по неговата реакција). Отвори си ги очите и не дозволувај некој да те прави будала.
     
    На Nastja97, Oscar Lady, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.