1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Оскарче ти вчера не кажа дека си имала доказ за тоа, јас мислев дека е нешто рандом пишување по фб со непознати онака, но не и излегување. Тоа го менува текот на работите.
    Јас би те советувала да го смениш однесувањето твое кон дечко ти, не го барај да искочите, слабо пишувај му, ладно враќај му и ќе видиш како ќе му се сврти опашката и ќе му светне сијаличката за грешките што ги прави, а вака ти се нервираш и му ја храниш гордоста а нему тоа му одговара. Веќе твоето јас е погазено, ако не допирало до него немало да ти наоѓа изговори и ти ја префрла вината на тебе.
    Ако не сакал да прекинете нема да прави вакви глупости и доста е апсурдно некоја сосема непозната личност тебе да ти праќа разговори.
    Добро е што постојат такви фер девојки па упатуваат разговори, но некогаш е малку срамно и тоа.
    Сепак твојата случка повеќе води кон тоа дека дечкото си бара изговори да му раскинеш ти.
     
    На Nastja97, Oscar Lady, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  2. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    @Oscar Lady , штом е со тебе сигурно те сака...ама не доволно..јас лично ниту кај дечко ниту сега кај маж ми не би толерирала пишување со непознати девојки од досда, затоа што еден ден ќе му стане многу досадно:!:. Познавам еден брачен пар, мажот на фејс има куп непознати девојки и секој ден пишува со нив, лајкнува слики, па ако оди во некој град од кај што има таква ,,другарка,, ја кани на кафе(facepalm)..и сето тоа го промовира како демократија, не се крие туку и се гордее со тоа, демек што ако пишува тој си е верен:l:..и жена му трпеше, се срамеше, пошто сите го разбраа каков е, и со тек на време почна и она така да си пишува, и он вика па ако што, тоа е само онака демек полни очи празни раце:bandit:..по тоа што го пишуваш и твојот ми личи на таков, и да се земете, и во брак пак ќе пишува..мој заклучок, ако ти смета тоа подобро реши го на време.
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lucy tower

    lucy tower Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    мислам дека ова е најсоодветната тема да го пишам проблемов, ми треба совет, мислење и што понатака
    пред повеќе од 5 недели на еден роденден се запознав со еден тип( сме се знаеле од помали) почна да ми прави муабет си разменивме контакти, се поврзавме на социјални мрежи итн ептен ни тргна муабетот и осеќав дека ќе биде нешто бидејќи мене од прв поглед ептен ми се допадна, во меѓувреме почнавме да се допишуваме ми предложи да излеземе на кафе, излеговме се си течеше супер и се фативме, многу се зближивме, ептен се согласувавме, дури пред неколку недели ми кажа оти му било мило што сме заедно и се гледал со мене понатака и дека ќе му биде жал ако нешто се случи меѓу нас на кое што и јас дури се согласив, на почетокот ми се допаѓаше само но со тек на време го засакав дури после неколку дена го прашав на што сме и он ми рече па нели во врска така да и тоа го осигуравме, е сега минатиот четврток седевме во едно кафуле и си правиме муабет и почна да ми врти некои чудни прашања дали го гледам како потенцијален дечко или само за онака и му реков па на 20 год(врсници сме инаку) не можам да ти одговорам на ова прашање сепак не сме долго заедно и на овие години не размислувам на тоа, сметам да сме во нормална врска како сите парови и овој ми вика па има некои на 20 год си бараат веќе маж јас на пример не би барал сега и нешто ми рече еве по неколку месеци ако погледнеме кон други нешто од околу и мене малце ме фрапира муабетот и го сменивме сосем друго зборевме и нормално се разделивме но ова што ми го збореше премногу ме мачеше цела вечер а следниот ден исто вечерта требаше да се видиме и одлучив да зборам со него што му е намерата со тие прашања и седнавме и примети дека не сум океј и го прашав што ти беше намерата со бркање на други партнери и со потенцијалниот јас мислам нашата врска да си тече најнормално како сите парови а за иднината да не гледаме ако треба да сме заедно ќе останеме ако не треба ќе се разделиме и тоа е тоа, и овој ми вика па ако одиме посериозно понатака ќе стане сепосериозно и подраматично може да заврши јас на 20 години не сум спремен за сериозна врска можеби пo неколку месеци некоја ќе ми фати око а можеби и тебе, и готово ми се преврти у желудник не ми се веруваше на ушите што збори, демек таа фаза за бркање на други да не му дошла на 30 или 40 год да ја поминел сега, да не ја вара после жена му и му реков а зошто не сакаш да си со една па до кога можеш да тераш и ми вика ама ја сум неиживеан сакам да мењам стално женски да правам експерименти, на пример одам на роденден и некое девојче запознаам да има нешто меѓу нас за еднаш и после ти да знаеш или ете и ти да го направиш тоа и да ми кажеш и нема лутење, можеби од сите ти највеќе ќе ми се допаднеш па со тебе ќе сакам да останам не знам со која ќе ми биде најдобро, можеме да сме си во контакт во некоја швалерска врска или friend with benefits и јас премногу се шокирав и му реков добро толку ли не ти значам и он ми вика па ми значиш размисли за ситуацијава и кажи ми што сакаш и требаше после тоа да одиме на друго место и одлучив да не идам со него и му реков мене ме боли стомак ај ќе збориме утре и така и испадна и кога дојдов дома размислував што да правам се осеќав премногу повредено и одлучив дека ако вака сака да му раскинам немам друг избор, следниот ден се гледаме и му реков оти не може вака или ќе бидеме заедно и нема варање со други или ти раскинувам секаков контакт губиш со мене нема ни другари да сме ни да се дружиме ни ништо и овој ми вика па жал ми е да раскинеме и му реков и мене ми е ама ти одлучуваш еве ти денеска последна шанса, му реков преиспитај се што збориш бидејќи ова твоево е премногу нереално живееш во нереален свет, јас ако сум со тебе во врска нема да гледам по други и тоа си е мој став со кого и да сум, и ми вика јас бев многу очаен многу корпи имам јадено ти се пуштив ете онака колку да имам женска и се плашам дека во животот ќе останам сам, и му реков со овој памет и ќе останеш сам како можеш вака да гледаш на работите биди приземјен гледај што ти се нуди и што можеш да имаш и ми вика оти другари му збореле оти постоел тој свет кај што можеш да менуваш женски кога сакаш и му реков да си се слуша себе си а не другите, 1 саат се мислеше што да прави ама сфати дека не е спремен за сериозна врска оти не е зрел и мислел со мене ќе дознае што му се маните што ќе ги откријам и му реков па еве незрел си не знаеш што сакаш не знаеш да зачуваш девојка што друго да ти кажам веќе.. ама немој да ме бараш после немој да мислиш оти ќе ти бидам на располагање кога ќе сакаш ти, ми рече што ете кога се фатил со мене не инвестирал во нашата врска не се трудел да ме запознае и со многу емоции да биде му било криво што ме повредува и жал и му реков тоа е ти така си одлучи и нешто викаше оти можеби ќе нашол нешто подобро глупости веќе не можев ни да слушам на крај му реков со среќа нека ти е не ме ни испраќај до дома и он ми рече и на тебе а се гледаше дека е кисел и нерасположен и тоа е тоа се разделивме од тогаш еве поминаа неколку дена не сме во контакт искрено сеуште осеќам празнина не ми е убаво после ова што се случи ми велат оти ќе сака да се врати ќе сфати што направил и ќе се кае но јас веке немам никакво мислење за него после ова и тоа е тоа, знам дека е долго се надевам ќе прочитате и ќе ми одговорите на ова..
     
    Последна измена: 9 мај 2018
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    многу правилно си постапила и многу убаво си ми рекла. И не е се во тоа да се има што повеќе партнери посебно ако тоа е истовремено. Можеш да имаш се со еден без разлика дали си на 20 или 30 години. И јас на 20 не мислев на сериозни врски или бракови ама кога сум со еден со него сум со план дека се може да испадне а не сум за да ни помине времето. Нормално е да си повредена но доброто е што навреме си го открила неговото вистинско лице.
     
    На lucy tower му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека треба да бидеш среќна што он ти кажал отворено што мисли, замисли да продолжеше све нормално и он позади грб да ти оди со други додека да не дознаеш. Чим не сака да има све со една личност батали го не ти треба. Знам дека ти е тешко, сте се приврзале нормално ама па и не траело све многу долго ќе видиш дека за неколку дена ќе почне да ти поминува бидејќи ќе сфатиш колку многу вредиш и дека он изгубил многу повеќе;)
     
    На lucy tower му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lucy tower

    lucy tower Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    мене ми најсмешно во ситуацијава што он не можел никаква да најде освен мене па ќе ми се занесува ќе оди со други
     
  7. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    @lucy tower јас мислам дека он веќе си нашол друга, а се остало му е само изговор за да раскине со тебе.
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па на 20 години не може да има сериозна врска, убаво си рекол дечкото. Не е иживеан, не е спремен и сите другари му се слободни со еден збор фати-пушти.
    Така да, што се замараш повеќе со него и му посветуваш реферат. Си кажала што мислиш и тоа е.
     
  9. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Тој пто излегува со многу девојки, душо не очекувај да се смени никој неможе да го смени тој така си е навикнат таков карактер има ако раскинете па ке почне од старо тоа е слаб карактер за жал и неможе да се смене тоа а и ако има такво друштво ужас.
     
    На pushmetotheedge му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Maša8

    Maša8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    458
    Пол:
    Женски
    Се заебала секоја што помислила дека може да смени еден маж. Once a fuckboy, always a fuckboy. :nod:
     
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    нит жена може да сменсмени маж нот маж може да смени жена. Паметот размислувањето и случувањата го менуваат човекот. Ако тој се сменил тоа е поради самиот себе
     
    На Maša8 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sonmy

    sonmy Нов член

    Се зачлени на:
    13 мај 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминки ,
    Јас сум нова и ви доаѓам со проблем и се надевам дека брзо ќе ми одговорите.
    Вечерва треба да се видам со дечкото со кој скоро 7 месеци сме во контакт а веќе еден месец се гледаме.
    Проблемот е тоа што дечкото не сака сериозна врска,и е ладен карактер,јас тоа го прифатив но тој не се ни потрудува за да се запознаеме подобро а порано ми имаше зборувано дека нема намера да ми прави филмови,дека не сака да се чуствувам искористено итн а сега е подруго. Немаме доволна комуникација, гледам дека со многу девојчиња се следи и на инстаграм и сл и мислам дека не сум само јас таа што се гледа со неа. Типот на некој начин сака да ме задржи а да си контактира и со други девојки.
    Сакам кога ќе се видиме да му кажам дека дека јас не можам вака,дека прифатив на тоа да се гледаме тајно но ни од тоа нема позитивен резултат итн.
    Се осеќам како мало девојче кое не знае што да збори и ве молам за совет што да му кажам за да има до знаење дека јас не сум таа што може да ја има кога сака. Сакам да разговарам на возрасен начин со него и да знам на што сум со него.

    Поздрав многу и имајте убава вечер <3
     
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Зошто се гледате тајно?
     
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    што ќе ти е ако се гледа и со други.
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Сум се гледала со машко што се гледа со други женски, врдка со таков не саксм а не ми ни треба.И јас го правам истото.Мене тоа не ми смета ама доколку планираш нешто со него а го гледаш каков р подобро тргни се од него со време.Очигледно му е само за провод онака, лабав тип што не сака врски и не се замара.
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Според напишаново, тој не е спремен за врска а ти не сакаш само тепање време, па тогаш не е тој вистинскиот избор за тебе. Кажи му отворено што очекуваш од него и ако неговиот одговор не ги задоволи твоите очекувања, остави го нека си биде слободен.
     
  17. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Ако тој има таков ладен карактер тоест срце и ѕвезди да му симнеш од небо џабе е. Знам по себе.
     
    На st2007 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Zdravo.Si pisuvam so eden,toj ima drugar sto porano mi bese pisal,ama ne mu vrativ posto toa bese bezobrazno.I toj inaku me sledese na instagram segde go imam,mi stavase postojano lajkovi,sega toj si ima zenska i vidov deka me ima bloknato ama samo na instagram.A edna drugarka ja nema bloknato na koja so i bese pisal.Sto mislete zosto bas mene me bloknal?
     
  19. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Како да го убедам дечко ми да појди на лекар , му нашле нешто и никако не можам да го убедам да направи преглед ? Голем инаетчија е, се плашам да не е нешто сериозно.
    Ве молам помагајте не знам што да правам ќе полудам веќе , никако не сака да ме послуша.
     
  20. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    и маж ми е ист и на крај краева ако сами не можат не знаат и не сакаат да си го чуваат здравјето ние ич не можеме да им помогнеме.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.