1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Треба да разговараш пак.
    Може да има некои стресови, па да е дистанциран поради тоа. Ама и да има, и тоа би требало да ти го каже.. Доколку нема реална причина за однесувањево, и доколку трае повеќе од месец, два (преку сила), не е лошо да почнеш да размислуваш за поинаква иднина...
     
  2. waterland

    waterland Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    10
    Ми вели дека сум се правела жртва, дека не сум била дете и не знам си што.. многу незрело и лошо се однесува кога ги кажувам проблемите, никогаш не сака да прифати кога греши, ми се нафрла дека сум правела драми..
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Извини што ќе ти речам, ама мислам дека е време да пресечеш.
    Ако сега нема разбирање за вакви работи, што ќе правите кога ќе делите дом, сметки и ќе имате деца?
     
    На Dejana25, Cutiepie1 и HoneyBun им се допаѓа ова.
  4. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Не знам по колку години имате ама ми изгледа дека сте сеуште млади за сериозна врска. Имав ваква ситуација во прва година гимназија :D На крај испадна дека дечкото само чекал јас да му раскинам.
    Дечкото се оладил од тебе и чека ти да ја прекинеш врската затоа што тој нема храброст. А за тоа дека секогаш тебе те обвинува, е тоа е чиста манипулација. Ти кажал дека секогаш правиш драми е чист знак дека не му е грижа за проблемите во врската и дека не сака сериозно да се обврзе.
    Дечкото очигледно е емотивно незрел, а ти сама размисли си дали сакаш таква личност до тебе, :) Мој совет е остави пред да бидеш оставена.
     
    На Dejana25, IM.TMKQ и WildMk им се допаѓа ова.
  5. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Zapocna koga zavrsiv godinava so faks i se vrativ doma. Imase eden tip koj mi ja lajknuvase sekoja slika posl.period i go znaev kako onaka simpaticen tip.
    Se zapocna koga slucajno se vidovme vo grad, se poglednavme onaka bas, i me pozdravi so sto vozvrativ. A nikogas prethnodno ne me pozdravuval, taka da znaev deka ke se slucuva nesto :D
    Istiot den mi pisa, se zamuabetivme a po nekolku denovi imavme dejt. Pocnavme da se gledame preku den, mi pisuvase sekoj den prv. Ednostavno prodolzivme da komunicirame i da se gledame. Ama nemase nisto poveke od lapanje, iako mozese nesakav da izbrzuvam. Prethodniot vikend bev na svadba a toj si bese doma, i se slusnavme i mi rece mu se javile, odi vo Holandija, se razocarav. Znaev deka ke odi, ama ne mislev tolku brgo. Nemavme moznost ni da se pozdravime.
    No nesakav da zvucam glupo sto izbega nabrzinka i mu posakav sve najdobro i sreka. Sepak se gledavme kratok period, ne sme nisto.
    Sega veke edna nedela e tamu, i ne ocekuvav, no toj sam prodolzi da mi pisuva a normalno mene mi godese.
    Prodolzi da mi pisuva, kao demek ke te zemam na gosti nz sto, nz kako, a istovremeno mi kazuva dvosmisleni raboti kao ,,prejako e tuka, ima dobri zabavi,sekako za kratko ke najdam nekoja,,
    I plus, stava storinja sekoj den, vidov se sprijatelil brgu so novi luge, gledam followers na nekoi tipki od gradot kaj sto zivee, lajkovi.. I ova e sve ispomesano. Ova znaci nema potreba da prodolzi nasata komunikacija.
    Ama sepak mi pisuva, iako mu nemam piseno prva. Istovremeno mi dava lazna nadez, pravi da se zatreskam vo nego...A znam deka ke naprai sansa da ispadne so nekoja. A jas se osekam cudno. Od edna strana podobro bi bilo da prestaneme da piseme i sekoj na svoja strana da si prodolzi. Od druga vakvo nesto ne sum imala dolgo vreme, se zblizvime onaka so ke mi bide krivo da pocnam da go ignoriram.
    Sto bi napravile da ste na moe mesto?
     
  6. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Незнам искрено што би направила...познавајки се би прекинала комуникација.Но...мислам оти најправилно е да разговараш отворено со него за тоа како се чуствуваш и која му е поентата на сето негово понашање и со тебе и во врска со женските.Можеби сака само да те направи љубоморна и да ти опипа пулс,што ми е многу детско понашање од него.Но ако не разговараш отворено би те јадело јанза понатаму,шта би било кад ки било.Мене бар би ме јадело :)
     
    На mila7 и WildMk им се допаѓа ова.
  7. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Здраво!
    Е вака има момче кое ми се допаѓа, не сум била досега во врска и ми е многу страв незнма како да ти објаснам некако немам храброст, имам страв,како ке биде што ако ме озборуваат како еј види ја онаа фатила дечко незнам се ми е испомешано не можам да се олабавам да правам тоа што ми лежи на срце незнам зошто, што ако ме одбие, а што ако ме прифати што понатаму незнам немам храброст не верувам во себе.Веке подолго време знаеме и двајцата дека се допаѓаме ама мене ми е некако незнам првпат страм ми е иако не изгледам таква. Можеби и затоа ми е вака, затоа што не покажувам дека сум по тие работи љубовни иако многу сакам да имам дечко. Незнам збунета сум, сега имам шанса да ми пише. Уффф камо да бев подруга личност.
     
  8. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
     
  9. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.727
    Допаѓања:
    55.173
    Пол:
    Женски
    Почни комуницирајте, потоа договорете се да излезете на кафе или прошетка. Работите почни ги полека едно по едно нека се случува. Не се замарај кој што ќе каже, секогаш гледај што е добро за тебе.
    Претпоставувам дека сте мали, почни разговор преку социјалните мрежи потоа и договорете се да излезете.
    Сега ти следи најубавиот дел од животот, не се замарај со останатите и гледај за себе.
     
    На WildMk и Dlyli_123 им се допаѓа ова.
  10. Dlyli_123

    Dlyli_123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Мене ми е малку лошо што немам добри другарки на кој можам да им кажам дека го сакам и за да можам да излезам со нив за да се видам со него или е подобро сама? Незнам сепак е убаво да се има некој добар покрај тебе кој ке те подржува.
     
  11. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.727
    Допаѓања:
    55.173
    Пол:
    Женски
    Излези и сама, не значи дека ти одма треба да имаш нешто со него. Запознајте се убаво, дружи се. Работите нека ти се случуваат една по една и ќе постапуваш како мислиш дека во моментот е најдобро за тебе.
     
    На WildMk и Dlyli_123 им се допаѓа ова.
  12. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    6.552
    Пол:
    Женски
    Според неговото однесување мислам дека сака таму да се забавува и да ти даде до знаење дека не сте во врска, и дека има право да биди со други. Ама исто така мислам дека вероватно му се допаѓаш па сака да одржува контакт со тебе, за да не се оддалечите целосно додека е таму.
    Штом ти потенцира дека со тек на време ќе најди некоја, тогаш направи го и ти истото. Ако сакате одржувајте комуникација, ама немој да се надеваш и да очекуваш, бидејќи никогаш не се знае.
    Би ти рекла да си уживаш во летото, ако си запознаеш некој кој ти одговара да му дадеш шанса. Па ќе си видиш со тек на време. Ако и двајцата сте слободни додека се врати, можеби ќе се обидете пак.
     
    На mila7 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Borkicaa

    Borkicaa Нов член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Jas mislam deka nema potreba tolku da ja gledas rabotava tragicno. i toa sto ti pisuva e znak deka i dodeka e tamu misli na tebe i se e kako sto bilo i koga bil vo makedonija. zatoa ne izbrzuvaj so nekoi raboti za da mu gi kazes, bidejki moze mnogu poveke da go upropasts odnosot so vas. Ne znam kolku ke ostane tamu, ama moj sovet e da pravis se kako do sega sto si pravele, ne pokazuvaj slabost ni pak deka si zatreskana vo nego . toj sto saka da e so teebe ke bide makar i da e tolku daleku. sve se desava so pricina...nisto ne e slucajno.
     
    На mila7 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ruza34

    Ruza34 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Nema potreba od strav ili nesto slicno dozvoli mu da te dopre da go pocustvuvas sepak moe mislenje da mu dozvolis da te dopre ti ako nesakas nemora vednas da se spustis vo strast znaci 2 godini ne se malku ako ne mu dades da te dopre bilo kade od delo na teloto so toa on ke svati deka nemas poverenje vo nego sepak ako ti nesakas tuka nema nisto so sila ama vo sekoja ljubov a i vrskata da se zacvrsti mislam deka bi trebalo da ima malku strast sepak tvoe e
     
  15. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    За кого се однесува одговоров? :)
     
    На Purelove92 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  16. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Fala na mislenja. Od den na den se poveke se fali deka rabotata mu e super, se mu se sviga. Pa ja mu rekov ne ti treba da se vrakas osven na odmor. No pak mi pisuva, sepak odluciv da go prasam koja e poentata na pisuvanje bez gledanje. Realno ako ne dojde letoto ic, za mene nema.poenta. Moze samo.da se zatreskam I da bidam povredena
     
    На WildMk и bebaa им се допаѓа ова.
  17. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Го праша или ке го прашаш?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Borkicaa

    Borkicaa Нов член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Zdravo Feminki, so eden decko pocnav da se gledam pred okolu dve nedeli, nie za tie dve nedeli se privrzavme epten postojano zaedno po mnnogu vremee, odenje na gosti kaj zaednicki prijateli onaka druzba. se bese kako sto treba. od nedelata navaka toj nekako se izmeni ne se slusame cesto i vednas osetiv deka ima nesto. go prasav dali ima nekoj problem i toj mi kaza deka nema. drugiot den isto taka mi napisa samo od saabalje i posle pak go nemase jas mu pisav dali ke se videme a toj mi kaza ke odmaral. naredniot den t.e vcera mu se javiv a posle mu napisav dali ke se vidime a toj mi rece deka ne. bidejki ke imal gosti jas mu se javiv i go prasuvav sto e rbotava i toj naednas ispuka i mi rece deka za kratok period premnogu sme se zblizile sto taa bliskost ke predizvika ljubomora.mi kaza deka od prethodnata vrska bil izgoren pa zatoa sega vnumava na se pa zatoa mi rece deka morame malce da odeme poleka premnogu sme izbrizle so rabotie pravime raboti sto nekoi parevi gi pravat i posle 5 meseci. pa sega ne znam kako da postapuvam?? vcera jas go pobarav a podocna toj mi napisa no denes ne znam kako da postapuvam. sepak mislam deka ne treba da go napnuvam ijas da ne mu zvonam za da ne si pomisli deka sum opsednata so nego. nikogas ne sum bila vo vakva situacija? ve molam pomognete mi
     
    На Ruza34 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.727
    Допаѓања:
    55.173
    Пол:
    Женски
    Стоп малце и од твоја страна.
    Зошто толку брзаш? Олади малце и ти, не му пишувај и врти секогаш прва, дај му простор да дише.
    Кога и успеа за 2 недели и заедно по гости? Мислам дека премногу си избрзала, сега намали со инсистирањето на се прва ти и работите нека се случуваат една по една.
     
    На Alisa22, buba4e89 и WildMk им се допаѓа ова.
  20. Borkicaa

    Borkicaa Нов член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    pa ne deka samo ja izbrzav tuku i dvajcata bidejki tie ni se prijatelii i onaka se udruzivme i toj sam kaza i dvajcata izbrzavme ne samo eden zatoa da zakaceme malce. ne znam sto da pravam kako da se odnesuvam
     
    На buba4e89 и WildMk им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.