1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @bebaa Ne, uste mu nemam kazeno nisto. Vcera koga mi pisa sabajleto mu vrativ duri porucok koga e na rab, toj mi vrati vecer a jas mu rekov deka ke izleguvam. Posl.dva dena taka pravam, ne zasluzuva da mu pisam i da mu objasnam zaso taka se ponasam. Zasto za tolku kratko vreme, stava lajkovi na sekakvi od negoviot grad tamu, i plus denes vrtam niz pocetna gledam devojce od nasiot zaednicki grad stavila 3 sliki kako album, tipot i ja lajknal sekoja posebna....zamislete, aj pa da nema nesto. I go otvaram profilot gledam lajkovi, lajkovi....a i taa nego uste od periodot kogap ocnavme da se gledame. Kojznae so vrti i so pravi. Nema da mu pisam nisto jas prva. Znam lajkovite se toa e detsko, ama kazuva dovolno. Nemozam da se pravam glupa.
    Me razocara, deka ponasanjeto prema mene vo zivo ne mu bese takvo, zvucese zainteresiran.
     
  2. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.992
    Допаѓања:
    166.692
    Пол:
    Женски
    Ќе се однесуваш така како што и тој ти предложил. Ќе оладите малку за да видите кај терате. Без нон стоп јавувања и покани за гледање, без напињање, туку лабаво.

    @mila7 ако си заинтересирана, не мораш да чекаш на него. Да си знаеш на што си. Наредно кога ќе ти пише отвори ги картите. Ако чекаш само дополнително ќе се нервираш кога ќе ги приметуваш лајковите. Ама ок, ова од моја гледна точка. Секако дека за себе ти најдобро си знаеш.
     
    На bebaa и WildMk им се допаѓа ова.
  3. Loli321

    Loli321 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво нова сум ви праќам бакнежи на сите!!
    Вака, јас сум девојче кое нема многу другарки, имам 15год и сум заљубена во едно момче, тие две другарки не ми се нешто многу блиски ние само излегуваме заедно, ти две се многу блиски, заедно ке одат на одмор, кога ке излезам со нив тие две се постојано ама баш постојано заедно јас сум како избац, се дружам и ги трпам само поради тоа што ако не се дружам со нив ке седам дома и нема да се видам со тој што ми се допаѓа. Тие не знаат дека јас го сакам него, незнам дали да им кажам?? Се плашам да не ме издадат или незнам ке ми се смеат, појма немам што да правам? Тие уште неколку недели ке одат на одмор така да јас ке останам сама со тоа што ке останам сама нема да се гледам со детето кое ми се свиѓа а и плус тој ме сака ама сега и да се случи нешто помеѓу нас тоа ке биде невозможно бидејќи јас ке немам другарки како ке биде ке излегувам сама? А да најдам друго друштво тешко... Се плашам и да бидам во врска со него бидејќи немам друштво а тој се дружи со друштво кое јас не го сакам сите се луди, пишат што не прават. Незнам ништо само знам дека ке седам дома сама и ке продолжам само да го сакам него осамена без другарки.
    Извинете ако е долго или несватливо нова сум, немам на кој да се пожалам, немам некој кој ке ми даде совет. Едноставно сама...
     
  4. Batterfly93

    Batterfly93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    90
    Дефинитивно мојот проблем е мислењето на другите. Што ќе речат, што ќе помислат за мене??
    Несакам пред другите да испаднам будала, но баш тоа се случува, секогаш правам некоја глупост и потоа со денови сум нервозна, замислена како без волја за живот. Еве една случка која кога и да ми текне ме полудува.

    Се случи во првите денови кога почнав на работа. Отидов да земам nescafe за колегите пошо мене ми беше редот. Ама јас такви кесички од 10ден не сум земала никогаш. Секогаш сум купувала кутија Classic и дека има др не сум запазила, и затоа не знам дека имало strong, classic ... па кога одев ги прашав за кој какво да купам и нормално се збркав, испомешав Се и со тоа им дадов до знаење дека јас појма немам што и како е. Нормално тие веднаш се изнасмеаа и почнаа да се шалат на моја сметка, пошо такви зајадливи луге беа...
    Од тој момент во нивните очи се гледав како проста и глупа личност...
     
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    И сама насмеј се, уште и додај некоја зафрканција плус, и кога ќе видат дека не можат да те навредат, ќе им се зафркне исмевањето.
     
    На Batterfly93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ruza34

    Ruza34 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Eve eden moj sovet ne brzaj mislam deka ja znaes taa poraka brzata kucinja slepi kucki raga ne gi napinjaj koga ke ti se javi togas ostavi na nego sepak kratok period ste zaedno ostavi na nego mozebi deckoto ima nekoj problem za koj sega ne e spremen da ti kaze ne go napnuvaj tolku mnogu ne mu svoni i ne mu pisuvaj teraj si labavko pusti si film nekoj gledaj si ostavi na nego pozz
     
  7. BGLIGOROVA

    BGLIGOROVA Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Штом велиш дека не ти се другарки тогаш нема потреба од споделување на тајни, се споделува нешто со некој на кој му веруваш потполно..
    Како тоа да бидеш во ново друштво тешко?
    доколку си доволно паметна ке најдеш некое друштво така кажано вистинско..
    а за момчето доколку е западнано во друштво кое не ти се допаѓа не мораш да бидеш со него , освен ако си свесна и спремна за врска со него :)
     
  8. Loli321

    Loli321 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Не тој не е таков како нив несе сите такви но има некој деца во неговото друштво што не ги сакам. Но тој е потполно добар.
     
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    @Loli321 па зошто директно со него не почнеш да комуницираш штом го знаеш?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски

    Ако толку многу ти се допаѓа дечкото и сакаш да стапеш во конткат со него, адни го на фб доколку го немаш а ако го имаш за пријател пиши му не е ништо страшно и не се срами.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Loli321

    Loli321 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Бидејќи мие многу страв како ќе биде... Јас немам другарки, како ќе излегувам сама... Кога ќе ме праша што ке му кажам немам другарки сама сум. Ке треба да излезам да се видам со него сама ли ке одам, немам никој домене кој ке ме подржува.
     
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Зошто да не одиш сама? :^)
    Што ќе ти се тие со тебе? И сама кажуваш не ти се добри другарки. Не гледам во што да те поддржат на прв состанок. Вишок ќе се според мене. Најдобро е вие двајца да си разговарате штом веќе се познавате.
    Пиши му, ако се договорите да се видите оди.
    Плус сама кажа и тој те сакал. Ако знаеш за неговите чувства, нема што да те спречува.
    И како мислиш ќе те праша зошто сама излегуваш? Со него ќе излезеш, не сама.
     
    На shining_star, BGLIGOROVA и Loli321 им се допаѓа ова.
  13. Loli321

    Loli321 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Во право си за се, ти благодарам срцка си, ке продолжам да правам тоа што јас сакам.:):*
     
    На WildMk и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  14. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.992
    Допаѓања:
    166.692
    Пол:
    Женски
    Имаш 15 години. Пред да најдеш дечко, најди си друштво. Кога ќе бидеш доволно зрела за дечко, нема да ги имаш овие стравови. Ниту ќе ти требаат “сијалички” до вас да ви светат, ниту ќе имаш потреба некој да е до тебе да те поддржува.
    Лето е. Излегувај. Дружи се. Читај книги, забавувај се. Животот е пред тебе.
     
    На bebaa, Nausicaa, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Loli321

    Loli321 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да чудно е на овие години дечко, но сега тоа е за сите нормално на тие години :|. Се разбира дека тоа за мене не е ништо озбилно... Јас го сваќам како некој да имаш со кој ке ги поминуваш убавите минути, да имаш најдобар пријател покрај тебе, ништо озбилно. Иако има многу по сериозни девојчиња на мој години што се втурнуваат во сериозни врски. :|
     
    На WildMk, Плавуша123 и Elli07 им се допаѓа ова.
  16. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.992
    Допаѓања:
    166.692
    Пол:
    Женски
    Ништо не е чудно веќе, ниту пак постои сериозна врска на тие години. Тоа се многу ретки случаеви, таа врска да опстои и да стане сериозна.
    Ти звучиш повеќе како да си осамена и да ти треба друштво. И како што и сама кажа, за да ги поминуваш минутите со некого и да ти биде најдобар пријател, тебе и ти треба најдобар пријател и дружење. Оти дечко е друг левел на дружење и ред други работи ќе си бара.
    Многу брзате да пораснете денеска, а растењето сепак е неизбежен дел од животот и ќе дојде независно од нашите желби.

    Се што пишав беше со добра намера, секако ти како си сакаш така терај. Ама ум во глава.
     
    На Nausicaa, Loli321, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  17. BGLIGOROVA

    BGLIGOROVA Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполно, доколку ти треба некој за поминување убави моменти, добрите пријатели се секогаш тука за тоа, не ти велам да не имаш контак со него туку доколку не си сигурна не влегувај во врска,најпосле после тоа следуваат повеќе работи од дружење
     
    На Loli321 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Loli321

    Loli321 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да но ова е првпат да се заљубам баш баш многу, мојте другарки веќе смениле по 100 ама јас секогаш бев како, океј е раное има време, но сепак љубовта не прашува кога, а за тоа осаменоста сватив нешто јас не сум осамена имам семејство што е најважно, кога сум сама знам да го искористам времето, имам милениче и тоа ми помага, имам 15 пред мене има долг живот, сега и средно ке запознаам многу пријатели, не очајувам има време, но со тоа што се заљубив незнам некој викаат рано е некој не, се обидов многу пати да престанам да заборавам ама не е толку лесно свесни сме сите што е љубов.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.992
    Допаѓања:
    166.692
    Пол:
    Женски
    Баш баш ми е неодоливо слатко девојче од 15 год да ми збори за љубов. :) Ама ти тек допрва почнуваш да ја учиш љубовта, а мене баш ми е симпатичен и американскиот термин за оваа “состојба” - crush. :) Сите еднашка сме имале 15, знаеме како е да се црвенее пред симпатијата. :)
     
    На Martka, buba4e89, bebaa и 6 други им се допаѓа ова.
  20. BGLIGOROVA

    BGLIGOROVA Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Не дека сум ногу голема јас 19 имам , и јас бев на тие годинии ама тогаш за мене немаше такво заљубувањее се ми беше детски приказнии хха.. така даа како мислиш такаа прави, доколку се осеќаш спремна обиди се немаш загуба
     
    На Loli321 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.