1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Кратко ќе ти одговорам: може да успеете ако цврсто сакате и двајцата !
     
  2. 007

    007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    :) Фала ви на утешните зборови :*

    ivanus: И јас мислам дека ако навистина се сакате и сакате да бидете заедно далечината не е проблем. Сепак тој доколку за време тие месеци поминати во странство цело време ти се јавува, ти пишува, ти кажува што прави, кај и со кого излага, значи дека мисли на тебе и дека навистина има сериозни намери со тебе :) Мислам дека по тоа можеш да оцениш дали навистина му значиш и дали навистина ќе сака да бидете заедно кога ќе се врати :*
     
  3. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Запознај го чим инсистира толку.Инаку нема да знаеш какви му се намерите.Можеби и навистина му се допаѓаш па сака некако работите да ги забрза.Инаку најдобро ќе го запознаеш кога тотално сами ќе одите на летување на некои 15 дена. ;)
     
  4. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Најпрво почекај го да се врати а за тоа време слушајте се и гледајте се на скајп.
     
  5. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Те разбирам дека сакаш прво вие да се запознаете, па после да го запознаеш со твоите, но јас мислам дека ако толку инсистира значи нему навистина му е дојдено до тебе и има озбилни намери. Како што видов ти си 23 години, значи не сте мали и мислам дека ако сакаш и ти да си со него, запознај го, нема ништо лошо во тоа. ;)
     
  6. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    Ivanus Мислам дека можете да успеете. Времето додека тој ќе биде ви странство можете подобро да се запознаете. Далечината или ќе ве оддалечи или ќе ве зближи уште повеќе. Ако си сигурна пробај. Нема што да изгубиш. Но,бнимавај бидејќи е постар од тебе, сакам да кажам осигурај се,дали се работи вистина се работи за љубов! со среќа па пиши ни што ќе се случи!
    Поздрав. :* :inlove: :*
     
  7. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Ако навистина се сакате може. И да, далечината може да ги оддалечи луѓето, но може и да ги зближи уште повеќе. Јас мислам дека на овој начин навистина ќе сватиш дали сте еден за друг. Според тоа, како ќе се одвиваат работите тие 5-6 месеци, ќе донесеш заклучок и што понатаму!
     
  8. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Би ви била крајно благодарна ако можете да ми дадете мислење и совет...
    Бев со еден дечко 2 години, со прекинувања, скарувања и слично... Кога излегувавме, излегувавме мое и негово друштво...Добро стоев со сите негови другари, но никогаш не сум била посебно блиска...

    Има 6 месеци откако се разделивме, и во првите 3 ( приближно ) пробував да го вратам, но не ми успеа...и се откажав. Едноставно продолжив понатака, смеејќи се, а во моменти на депресија ужасно плачејќи...

    Е сега што е проблемот.
    Еден другар негов, со кој имам само едно бедно ЗДРАВО, ме покани на роденден. Малку ми е чудно, дечково не ме покани додека се дружевме, туку СЕГА!

    Прашањето е: ДАЛИ МИСЛИТЕ ДЕКА БИВШИОВ ВМЕШАЛ ПРСТИ?

    Ви благодарам однапред!
     
  9. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    chica.bomb мислам дека ДА. :!: Инаку зошто би те поканил другар му на роденден ако сте само на едно бедно ЗДРАВО?
     
    На chica.bomb му/ѝ се допаѓа ова.
  10. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    дај боже да е така...
    фала срцка! :* :D
     
    На bitter-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    chica.bomb, па зошто инаку би те поканил ако сте само на едно здраво. Ова ми мириса на барање на твојот бивши :lol: Ајде прифати ја поканата и дознај ;) .
     
  12. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Знам, на тоа и јас помислив, но проблемот е тоа што знам дека веќе не ме сака...му згрешив толку многу, ми врати и ете така прекинавме...

    :((((
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Сакањето е едно, не можеш да знаеш дали е уште вљубен или не, а друго е тоа што се случило меѓу вас, тоа што ти вратил :geek: Ако сеуште чувствува нешто кон тебе, вака најлесно може да ти пријде. Се надевам не си сторила( и не ти вратил секако) нешто ептен неопростиво :)
     
  14. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007

    Аууу па што си чекала до сега :o Три недели се алооо,кај и да е закажујте посовреме термин во ресторан, да не биде после г*з преку глава работава |(

    Може сака човекот бре да се здружи со мајка ти ,за да му кажува рецепти на твоите омилени јадења за да после он те изнененадува :!: ...или па може сака да си провери дали имате Бујото кујна или ќе мора да ја планира он кога ќе ви стане домазет,ама незгодно му е дирекно да те праша :tmi:

    Како и да е,вие си знаете најубаво тоа си е ваша лична ствар,држ го во неизвесност до летово...тогаш ќе тркнете до Охрид,па ќе видиш дали вреди да ги запознае твоите или не оти сопред најновите истражувања тогаш си иде карактерот вистински на видело,ами како.Јас не знаев, ама фала богу просветлена сум од овој момент. :x
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.713
    Допаѓања:
    150.525
    Па нека инсистира,да ти кажам мене ич не би ми било гајле по цена и да легне доле на под и да почне да плаче ко мало дете.Ако јас сум си зацртала дека е рано,што и навистина ви е рано,нема да се случи тоа,а и би му рекла,им реков на моите,но моите сметаат дека е премногу рано за таков чекор и дека не сакаат сега да се запознаете затоа што може и да раскинеме за брзо,па џабе фамата,стресот и возбудата од тоа запознавање.Или речи му,татко ми е малце така лев тип,може и да ти ја стегне една на другарска база,чисто да види колку си цврст. :D
     
  16. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Не 100%, туку 100000000000000000000000000000%!
    Мислиш дека се кае? ;)
     
  17. sweetGirl123

    sweetGirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6




    да да да да да да да маци,јас сум пресигурна дека он е тој кој му кажал на другарот да те покани на роденден,пошто нема логика во тоа ти со НАЈВЕРНИОТ ДРУГАР НА БИВШИОТ со кој си била само на едно здраво да те покани незнам,од онака на роденден.. Мислам дека не треба да ја пропуштиш шансава ако навистина сакаш да се смирите,тогаш оди! :) чекам твој одговор за тоа што се случило,многу ме заинтересира ;) :D :*
     
  18. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    21.660
    Пол:
    Женски
    Ништо чудно и да замешал прсти бившиот ти. :lol: Ако се уште сакаш да се смириш со него, оди на роденденот. Подготви се убаво, да не може очите да ги тргне од тебе :D Па пиши ни што испаднало.
     
  19. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Ви благодарам срцки!

    Ќе одам, секако!

    И ќе ви раскажам се!

    Ве сакам!!! :*
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки еве и јас да кажам еден мој проблем и ќе ве молам за искрени совети плс потребни ми се... :(
    еве околу 2 и пол недели излегувам со едно дете заедно одевме на курс по германски и секогаш меѓу нас имаше некаква хемија тој имаше девојка но се скара една недела пред да почниме да излегуваме но чупето беше жив напаст и неможеше да прифати опседната е од него непријатно ми беше да навалвам нормално од 2 недели излегување да му кажам што да прави му реков само да ги реши работите ако сака нашето да продолжи останавме на тоа тој све да среди и дека све ќе биди ок 2 дена ја немам чепнато темата па ни ја спомнувам неа ми изгледа како стабилно дете и сакам да вервам
    кога сме заедно имаме муабет се смееме знајме мн.работи да си кажиме но проблемот е што ми има кажувано дека со секоја што одел досега неколку месеци му е интересно све после му поминвал кефот све било од навика секогаш брза можеби секој ден да се гледаш не е лошо но јас мислам дека нема потреба и од тоа може да ти се здосади инаку за барање секогаш тој се јавува јас неколку пораки му имам само пишано од фактот малку да му недостигам несакам и јас да му се здосадам како другите но никогаш девојки не сум била во ваква ситуација детето ми значи сакам да го задржам но незнам како да го изведам тоа :(
    и друга работа е мил е ок знај да ти кажи убав збор јас не сум некоја романтична личност и секогаш од другата страна ми треба топлина повеќе апак тој е ист како мене уффффффф незнам што да правам :(
    плс девојки дајтеми совети како да се поставам што да правам????????????????????
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.