1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Девојки помош...излегов со еден дечко пред две недели ама не е од тука т.е. од Београд е, пред да се видиме се договоривме пријатели да останеме, но еве сабајле зборевме нешто и кога го прашав што има ново ми вика еве те чекам да дојдеш да те земам за жена, ај викам се шали и јас се шалев така му враќав на шала, сега ми пишува искрено ти кажувам дека ми се свиѓаш, и за тоа не се шалев од предходно...искрено убав е, ама како туку така да признаам дека и на мене ми се свиѓа ќе рече оваа некоја лесна , прифаќа секој, што да му одговорам не знам? Плус ми рече дека сака пак да дојде во Скопје, мислите дека се шали со мене?
     
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Па видете се, запознајте се подобро. Нема ништо лошо во тоа што ти признал дека му се допаѓаш. И ти кажи му дека ти се допаѓа да се гледате.
    Тоа ќе те земам за жена, на шала можеби било.
    Видете се кога ќе дојде, процени го, можеби и нешто убаво ќе излезе од сето тоа.

    Нема лесна женска. Тој лесен е сега бидејќи ти призна? Не.
    Прави како се чувствуваш ти.
     
    На WildMk, DAngel, KeBideLi и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Ние се видовме во Ск кога беше , и стварно многу е фин убаво си поминав , ама сега он мисли на нешто озбилно па затоа се мислам дека само три пати се видовме па тек така ајде во врска...ама ќе покажам дека ми значи само па за понатака ќе видиме, фала ти :*
     
  4. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Искрено кажи си дека сакаш полека да одите и да не брзате.
    Нема ништо лошо во тоа.
    Среќно :):)
     
    На WildMk, buba4e89 и mira.mira им се допаѓа ова.
  5. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Znaci vaka nova sum na sajtot, no potrebna mi e vasa pomos...
    So decko mi se zapoznavme ped 5 meseci, 6 meseci sme vo vrska, na pocetokot se ni bese najubavo, sme imale i odnosi i imavme dvajcata filing deka letame vo oblaci koga sme zaedno, toj napravi mnogu dobri raboti za mene, vo ovoj slucaj mislam deka jas sum povekje kriva, na pocetokot od nasata vrska jas mislev deka me vara i go izneveriv, ne ednas tuku nekolku pati i sega za brzo vreme toj me izneveri so edno devojce, pred da go doznaam ovaa srceto mi biese kako kambana po nego, a sega se cuvstuvam oladena od nego, ama sepak srekjna sum koga e do mene,dali mozete nekako da me sovetuvate sto da pravam i on da go zaboravi moeto neverstvo a i jas negovoto?
    fala odnapred ♥
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Не знам како може да изневерувате некој кој велите дека го сакате. Не знам, стварно. Уствари, не е можно да изневерите некој ако го сакате. Штом сте го изневериле, не го сакате. Се знае што е љубов. Ама некои не знаат да ги препознаат емоциите дали тие се љубов, дали се заљубеност, опсесија и тн.

    Е сега,

    тој може тебе било кога да те изневери пак, од инает дека ти си го изневерила. Ова е само некоја веројатност, можност. Ќе си рече, ако можела таа, можам и јас. Подобро е да бидеш со некој со кого и двајцата ќе бидете верни еден на друг, тоа е љубов. И ќе бидеш уште посреќна со него. Врска без почит кон другиот, што ќе ти е. Допрва треба да видиш љубов што е.
     
    На cresa-jagoda, the drummer, VictoriaSan и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Ние уште се сакаме и уште е покрај мене сега кога ми е најтешко..
     
  8. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Jaki ste denesnive mladi, 5 meseci zaedno , ti nekolku pati si go izneverila toj ednas ama mnogu se sakate. Cudna definicija imate za sakanje.
     
    На cresa-jagoda, Konfetka, honey.11 и 11 други им се допаѓа ова.
  9. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Епа јас и тој и покрај се останавме заедно, не ми е толку битно неговото неверство, битно ми е што сме среќни еден покрај друг исто како и на почетокот, пред да пишеш нешто и делиш памет размисли дали ти некогаш си изневерил..
     
  10. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Хехе, а каде виде дека јас ти паметувам(давам совет), јас само констатирав како вие младите си ја перцепирате љубовта и сакањето.. Не те разбрав само дали и твојот дечко знае за твоите 4 изневерување во рок од 5 месеци, и не му е битно бидејќи многу се сакате? Така лесно си го изговараш како дати забранил да испаѓаш со другарките а ти четирипати не си го послушала па ти простил.
     
    На KeBideLi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Кај пишува дека 4 пати сум го изневерила?
     
    На Darko009 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    (facepalm)(facepalm)(facepalm)

    Не знаете вие што е љубов. Во врска си а менуваш партнери? Па тоа за мене не е врска , а уште помалку љубов.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Според мене скршено не се лепи. Но ако решите да останете заедно двајцата треба да сте на иста фрекфренција инаку нема да успеете.
    Отворено кажи му дека сакаш така, па види како ќе реагира.
    Но секако дека ќе треба малку повеќе двајцата да поработите на врската. Конфузно е во оваа ситуација и мала ситница може сомнеж да ти отвори, треба многу напор, посветеност и доверба за да се надмине се, ако се сака.
    А најважно, да постои љубов, ако не се е залудно.
     
    На VictoriaSan, WildMk и Demon4e им се допаѓа ова.
  14. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Toa normalno deka treba da se poraboti, sekako ima somnezi, imam i jas, no sepak ne go zamaram tolku zasto sepak toj kje pocne ti ova ti ona, zatoa ne mu zboruvam mn okolu toa, sepak fala za sovetot
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Извини лошо сум прочитал не било 4 туку неколку пати. Ова “неколку“ му доаѓа некако повеќе или помалку од 4. Штом ви е убаво терајте си инаку нема волшебно стапче за да ви ги избриши сеќабвањата на неверствата.
     
    На WildMk и Demon4e им се допаѓа ова.
  16. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    epa normalno deka nema volsebno stapce, da imase eheee, ama toa, poleka-poleka kje se sredi sve :)))
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nensss

    nensss Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Devojkooo kade ti se drugarkite???? Jas da sum so vakov manijak so site moi drugarki kje go pretepame za da mu dojde pamet ne samo na mene da mi prai tuku i na drugi devocinja..FEMINIZAM pred se..nesmees da go dozvolish ova,begaj podaleku od nego zaso vakvite slucaevi mnogu loso zavrshuvaat,znam po moja drugarka so eden vakov manijak kao tcojov i se zakaci 1 godina i ja sledeshe,ja cekase pred vlez koa si idese doma,mu idese na nejziniot nov decko doma so nozh,i red dr raboti...
     
    На Medicine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nensss

    nensss Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Sea procitav deka se si reshila,sepak mnogu mi e milo so e taka
     
    На Medicine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    ке може ли некој да ми се обрати во приватна порака, без разлика дали кее машко или женско само да не биде девојче малечко...
     
  20. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Вака идам со дечко ми 4 ипол месеци прекрасна врска немаме кавги премногу се сакаме и сето тоа во кратки зборови врската ни е здрава. Пред некој ден бевме излезени и се навраќавме на тоа како сме се запознале и сето тоа... јас сум му прва врска пред мене женкар да го наречам само на лапање и со никоја ништо сериозно и двајцата патем имаме 18 години. Ми кажа најискрено дека има девојчиња со кои пробал да се врзе да испадне некоја врска ама се во некоја наоѓал маани и не му одговарала. И нешто почнавме да збориме за чувства и ми рече во стил ко јас нема да се замарам за тебе секогаш така се понашам нешто од внатре ми кажува така ако ми се плаче дома ќе плачам и ќе тагувам. И јас се што му реков е дека јас немам намера да му менувам навики и особини дека он е таков каков што е но во целост премногу ме погодија тие зборови и не можам некој нормален муабет да му сврзам од тогаш. Што би направиле вие да сте на мое место? Навистина премногу ме сака а и јас него за овој период премногу имаме направено еден за друг.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.